Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » czarnogora

CZARUJĄCA CZARNOGÓRA 

30.05-10.06.2019 | CENA: 1899 ZŁ

Belgrad-Rafailovici-Jezioro Szkoderskie-Kaniony-Albania-Bar-Zatoka Kotorska i dużo więcej

 

Czarnogóra to niewielki kraj leżący pomiędzy pasmem gór Dynarskich a wybrzeżem Adriatyckim. Znajdują się tutaj wspaniałe cuda przyrody, tj: najstarsza oliwka w Europie, najgłębszy kanion  w Europie, czy najbardziej prestiżowa wyspa w Europie. Nasze oferta obejmuje 7 noclegów w hotelu nad samym morzem przy niewątpliwie jednej z najpiękniejszych plaż na Riwierze Budwańskiej w miejscowości Rafailovici. Noclegi dojazdowe na trasie przewidziane mamy w sprawdzonych, zabytkowych hotelach idealnych na nocleg tranzytowy. Podczas naszej wycieczki w drodze do Czarnogóry zobaczymy Belgrad, jako stolicę byłej Jugosławii z okazałym kompleksem twierdzy Kalemegdan i widokiem na ujście dwóch rzek, gdzie rzeka Sawa łączy się z Dunajem. Docelowo już Montenegro odkryje przed nami na początku wyspę św. Stefana, którą odwiedzali m in: Brad Pitt z Angeliną Jolie, Sophie Loren i wiele innych gwiazd światowego formatu, Zobaczymy tu również Kotor jako miasto wielkich cruiserów i wielowiekowych zabytków oplecionych długim średniowiecznym murem, a ponadto miejscowość Perast, z której popłyniemy na wyspę Matki Boskiej Skalnej, gdzie będziemy mieli okazję wejść  do muzeum morskiego. Podczas wycieczki „Kaniony” zobaczymy najgłębszą przepaść rzeczną w Europie, piękne jeziora o porywającym kolorze i blasku, a także klasztor Moraca  z bezcennymi malowidłami ściennymi. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy również wycieczkę po największym jeziorze bałkańskim,. W trakcie trwania rejsu czeka nas poczęstunek w sery i miody, a także wino, soki oraz lokalne pączki priganice. Zanim jednak do tego dojdzie zobaczymy największe miasto portowe Czarnogóry z najstarszą oliwką w Europie. W Czarnogórze czeka nas również ostatniego dnia krótki rejs na wyspę św. Mikołaja, gdzie możliwe będzie plażowanie w niecodziennych, ale jakże przyjemnych warunkach. Żeby atrakcji nie było dość w planie jest również Albania, ze swoimi największymi miastami i kurortem, a także twierdzą Rozafa z zatrważającą historią. Również podczas tej wycieczki jest przewidziana degustacja wybornego koniaka albańskiego -Skanderberg. Zapraszamy na podróż w głąb dzikiego i nieodkrytego do końca jeszcze piękna. Prawdziwy wyjazd do wrót raju raju – tylko z Wondertours!

 

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie . Przejazd nocny do Belgradu.

2 DZIEŃ: Zakwaterowanie na obrzeżach miasta w przyjemnych warunkach. Wczesna obiadokolacja. Dla chętnych przejazd do centrum Belgradu wynajętym autobusem, wraz z przewodnikiem lokalnym. W programie m in. stara część Belgradu z zabytkowym kompleksem twierdz Kalemegdan i panoramą na ujście rzeki Sawy i Dunaju, deptak Kniazia Mihailova, oraz największa cerkiew na świecie. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Czarnogóry i nocleg w Rafailovici nad samym morzem. Obiadokolacja.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień przeznaczony na plażowanie i odpoczynek. Obiadokolacja.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd „Zatoka Kotorska”. Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie miasto Risanj, z odrestaurowaną willą rzymską, słynącą ze wspaniałych mozaik poświęconych bogowi snu Hypno. Następnie zobaczymy Perast jako miasto barokowe, skąd popłyniemy krótkim rejsem na Wyspę Matki Boskiej Skalnej. Tam czeka nas wizyta w katolickim sanktuarium, za którego ołtarzem wchodzi się do muzeum morskiego. Tego dnia zobaczymy ponadto imponujące miasto Kotor z takimi obiektami jak wieża zegarowa, teatr Napoleona, czy katedra św. Tripuna. Na zakończenie zwiedzania czeka nas stare miasto Budva. Powrót na obiadokolację.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka „Kaniony” podczas której odwiedzimy słynny męski klasztor Moraća z XIII z ciekawymi ikonami i malowidłami ściennymi. Ponadto ujrzymy dwa magiczne jeziorka znajdujące się w Parku Narodowym Durmitor, a także w Biogradzkim Parku Narodowym. Kulminacyjnym punktem programu będzie najgłębszy kanion w Europie nad rzeką Tarą i mostem Djurdjevica. Powrót na obiadokolację.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka „Albania”. W tym dniu zobaczymy m in: twierdzę Rozafa z ciekawą panoramą, a także mrożącą krew w żyłach legendą. Również w programie tego dnia mamy zwiedzanie Szkodry i Tirany, będącymi najważniejszymi ośrodkami kulturowymi i gospodarczymi kraju. Na zakończenie spacer wzdłuż morza w największym porcie-kurorcie Albanii Dures. Powrót na obiadokolację.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Baru, gdzie ujrzymy najstarszą oliwkę w Europie, a także miasto będące największym portem Czarnogóry. Zanim do tego dojdzie jednak, po drodze przejedziemy obok półwyspu Sveti Stefan będącego symbolem pocztówkowym Czarnogóry, a także jego chlubą odwiedzaną przez największe gwiazdy Hollywood. Panorama z punktu widokowego. W dalszym etapie wycieczki przejazd nad jezioro Szkoderskie, gdzie będziemy mieli niepowtarzalną okazję spróbować lokalnych przysmaków podczas rejsu po jednym z najbardziej urokliwych jezior w całej Europie, które jest jedynym w Europie siedliskiem pelikana i wielu innych endemicznych gatunków ptaków żyjących na tym terenie. Powrót na obiadokolację.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Kilkunastominutowy rejs na wyspę św. Mikołaja i czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja.

10 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do miejscowości Subotica na granicy serbsko-węgierskiej i nocleg z obiadokolacją w zabytkowym kompleksie dworskim.

11 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przerwa na obiadokolację (płatna we własnym zakresie).

12 DZIEŃ: Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

Stargard: Wyjazd: 17:15 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. godz. 04:30

Szczecin: Wyjazd: 18:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. godz. 05:15

 

CENA ZAWIERA: 2 noclegi tranzytowe w Serbii (dobre hotele ***), 7 noclegów przy pięknej plaży w miejscowości Rafailovici w pobliżu Budvy w hotelu nad samym morzem (standard ***), 9 śniadań i obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota i przewodników lokalnych, transport autokarem klasy LUX (dvd, barek, toaleta), degustacje lokalnych specjałów (wino, rakija koniak, sery/miody itp.)

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, kosztów rejsów i poczęstunków, autobusu lokalnego i przewodnika w Belgradzie (50 euro)

 

Sprawdź nasz hotel w Czarnogórze:

Sprawdź nasz hotel w Hajdukowo:

Sprawdź nasz hotel w Belgradzie:

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
CZAR1 30.05-10.06.2019           1899 ZŁ