Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » gruzja

GRUZJA – TAJEMNICE KAUKAZU

02.10-09.10.2019 | CENA: 2399 ZŁ

 

Tbilisi-Signaghi-David Gareja-Kazbeg-Ananuri-Mchetta-Batumi-Kutaisi

 

Gruzja to dziewiczy kraj, którego jeszcze nie zniszczyła cywilizacja. Fenomenalne skalne miasta i  górskie krajobrazy to z pewnością atuty tego kraju leżącego w paśmie kaukaskim. Tutaj czas zdaje się stawać w miejscu i żyć swoim rytmem. Ludzie z tego regionu są niezwykle gościnni, co można zaobserwować zwłaszcza w knajpach. Podczas obiadokolacji stoły zazwyczaj uginają się od różnorodnego i smacznego jedzenia, a nierzadko przy nich można usłyszeć piękną i melodyjną muzykę, okraszoną tradycyjnymi tańcami. Piękne panoramy, zabytkową architekturę, przyrodnicze cuda i wieczory gruzińskie zapewniamy w cenie. Poznaj z nami Kaukaz i ciesz się przygodą, która porwie Cię do innego świata, chwytającego za serce, ale i radującego duszę. Zapraszamy na niepowtarzalny wyjazd z Biurem Podrózy Wondertours.

 

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd na lotnisko Berlin Schonefeld. Lot do Kutaisi. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja z winem i tańcami. Zakwaterowanie.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Nasze zwiedzanie miasta zaczynamy na Placu Wolności i kierujemy się w dół ulicą Kote Abkhazi. W tamtym miejscu po obu stronach ulicy, od wieków funkcjonują ze sobą w zgodzie cerkwie i kościoły innych wyznań chrześcijańskich. Następnie kierujemy się do Katedry Sioni, w której z nabożną czcią przechowywany jest krzyż św. Nino, oświecicielki Gruzji, czczonej w kościele prawosławnym na równi z apostołami. Ulicą Shardeni dochodzimy do kolebki Tbilisi, łaźni siarkowych. Na końcu wąskiego wąwozu, zobaczymy wodospad ukryty w sercu miasta. W dalszej części dnia wjazd kolejką na twierdzę Narikala i wspaniała panorama na miasto, oraz pomnik Matki Gruzji. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miasta miłości Signaghi. Czeka nas tam spacer urokliwymi uliczkami miasta, otoczonymi XVIII wiecznym kompleksem murów obronnych. Następnie przejazd do zespołu klasztornego David Garedza znajdującego się przed granicą z Azerbejdżanem. Założony on został przez jednego z ojców syryjskich Zenona już w VI wieku. Zwiedzanie kompleksu. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Stepancminda. Po drodze zatrzymamy się przy średniowiecznej twierdzy Ananuri, położonej przy zbiorniku wodnym Zhinvali, który zasila okoliczną elektrownię. Następnie przejazd Gruzińską Drogą Wojenną do Stepanncminda, gdzie czeka nas przejażdzka jeepami górską drogą z serpentynami pod wygasły wulkan i drugą pod względem wysokości górę Gruzji Kazbeg liczącą ponad 5000 m.n.p.m. Postój przy położonej wysoko nad miastem cerkwią Cminda Sameba z XIV wieku. Panorama na ośnieżony szczyt góry. Powrót do stolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do jednego z najstarszych miast Gruzji Mchetty, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Korzenie miejscowości sięgają jednak V w. p.n.e., kiedy to była ona stolicą gruzińskiego Królestwa Iberii. W tym miejscu zrobimy sobie sesję fotograficzną na wzgórzu z widokiem na rzekę Kurę. Tego dnia zatrzymamy się ponadto w niezwykłym skalnym mieście Uplitsishke, będącym niegdyś ośrodkiem kultu pogańskiego, oraz w Gori, miejscowości w której urodził się Józef Stalin. Przejazd Kutaisi. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO Katedry Bagrata z XI w. oraz klasztoru Gelati z XII w., ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego. Przejazd i zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza położonej zaledwie 20 km od Kutaisi. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Batumi. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tutaj między innymi plac Ery i plac Piazza, oraz Park Przymorski. Ponadto w programie pomniki Ali i Nino, oraz tańczące fontanny, czy pomnik Medei ze złotym baranem nawiązującym historią do słynnej wyprawy Argonautów. Czas wolny w strefie nadmorskiej. Uroczysta obiadokolacja z winem i tańcami.

8 DZIEŃ: Przejazd na lotnisko ok. północy po skończonej suprze. Dojazd na lotnisko ok. godziny 03:30. Lot w drogę powrotną ok. 06:30. Lądowanie w Berlinie ok. 08:50 czasu polskiego. Przejazd do Szczecina, Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

Stargard: Wyjazd: 04:30 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. godz. 12:45

Szczecin: Wyjazd: 05:15 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. godz. 12:00

 

CENA ZAWIERA: Bilety lotnicze Berlin-Kutaisi-Berlin, transfery Stargard-Berlin-Stargard, transport na terenie Gruzji, 4 noclegi w Tbilisi (standard ****) i 2 noclegi w Kutaisi (standard ***), 6 śniadań i obiadokolacji i noclegów, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu, opiekę lokalnego przewodnika, napiwki (100 USD)

 

*Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny do 10 kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm (waga 5 kg). **Bagaże powyżej podanych rozmiarów i wagi są dodatkowe płatne (ok. 40 euro. za 1 lot – bagaż do 20 kg).

 

Sprawdź nasz hotel w Tbilisi

Sprawdź nasz hotel w Kutaisi

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
GRUZ1 02.10-09.10.2019            BRAK MIEJSC