Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Malta

MALTA GRZECHU WARTA 

22.04-29.04.2018 | CENA: 2390 ZŁ  

 

1 DZIEŃ: Zbiórka w Stargardzie we wczesnych godzinach porannych przy Statoilu na ul. Szczecińskiej, oraz odpowiednio później przy Trasie Zamkowej w Szczecinie (zatoczka autokarowa). Wyjazd na lotnisko Berlin-Schönefeld. Odprawa lotnicza i przelot na Maltę. Transfer  z lotniska do hotelu **** w Quawrze, położonego nad samą nadmorską promenadą (100 m do morza) i kila minut na pieszo od plaży. Zapoznanie się z okolicą. Spacer wzdłuż morza do słynnej Wieży Lascarisa, historia zatoki św. Pawła, punkt ćwiczeń dla sił powietrznych podczas II wojny światowej, budynki Narodowe Akwarium i Muzeum Klasycznych Aut. Obiadokolacja. Zapoznanie się z możliwościami spędzania czasu wolnego na Malcie. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie lub korzystanie z  atrakcji w okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Wyjazd do Vallety. W programie m in: spacer po dolnych i górnych ogrodach Baracca, razem z pokazem salw armatnich i panoramą na Wielki Port. Ponadto Brama Miejska, fontanna Trytona, Fort św. Elma, ogrody Hasting z panoramą na miejscowość Slieme, oraz wybrane siedziby maltańskich kawalerzystów. Po zwiedzaniu czas wolny z możliwością wizyty w jednym z licznych muzeów, lub wejście do konkatedry św. Jana, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych obrazów artysty Caravaggio „Ścięcie Jana Chrzciciela” (koszt. ok. 10 euro – opcja nieobowiązkowa – tylko dla chętnych). Na koniec dnia czeka nas przepłynięcie promem miejskim w stronę Trzech Miast położonych w pobliżu stolicy. Zwiedzanie wybranych punktów przez pilota/przewodnika i powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

4 DZIEŃ: Wycieczka autokarowa Mdina, Rabat i Mosta, oraz klify Dingli i Złota Zatoka z Zatoką Ghajn Tuffieha. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru po dawnej stolicy Malty a zarazem najwyżej położonej miejscowości w kraju zwaną „miastem ciszy”. Podczas wycieczki udamy się także do Mosty, gdzie zobaczymy głównie kościół słynący z bomby znajdującej się w zakrystii, która spadła do wnętrza świątyni przebijając kopułę, jednocześnie nie wyrządzając nikomu krzywdy. Zobaczymy ponadto tego dnia wspaniałe klify na wybrzeżu, by udać się w dalszej kolejności do Rabatu, gdzie odwiedzimy katakumby św. Pawła, w których spędził on kilka tygodni życia. Na koniec dnia krótki pobyt i sesje zdjęciowe w pięknych zatokach maltańskich Golden Bay i Ghajn Tuffieha Bay, które nierzadko uznawane są za najpiękniejsze miejsca w pasie nadmorskim. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

5 DZIEŃ: Wycieczka autokarowa do Marsaxlokk, które uchodzi za najciekawszą wyspę rybacką na wybrzeżu. Szczególną atrakcją będzie tu podziwianie kolorowych łodzi Luzzo, ozdabianych symbolem Ozyrysa, a także w czasie wolnym możliwość spróbowania lokalnej ryby w jednej z nadmorskich knajpek (płatne we własnym zakresie). Tego dnia popłyniemy również do Błękitnej Groty, stanowiącej jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie. W programie także Hagar Quim Temples wraz z Mnajdrą jako ciekawe prehistoryczne stanowiska archeologiczne z pozostałościami megalitycznych świątyń. Na koniec dnia do wyboru pobyt w zatoce Ghadira Bay, lub zwiedzanie wioski nadmorskiej, która stanowi opuszczony plan filmowy ze scenariusza związanego z przygodami sławnego marynarza Popeya (koszt wstępu ok. 13 euro – tylko dla chętnych). Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Zatoki Niebiańskiej gdzie spędzimy chwile czasu by potem udać się rejsem na Niebieską Lagunę, która uznawana jest za najwspanialsze miejsce plażowo-wypoczynkowe w Europie, ze względu na klarowną i przepięknie połyskującą wodę. Pobyt relaksacyjny przy lagunie na wyspie Comino. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny, lub fakultatywnie całodzienna wycieczka na Wyspę Gozo (ok. 50 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: Pobudka we wczesnych godzinach porannych. Lunch pakiet na drogę. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Odprawa lotnicza. Przelot na lotnisko Berlin-Schönefeld i powrót do domu przez Szczecin i Stargard.

 

* Uwaga wycieczki wkalkulowane są w cenę, lecz nieobowiązkowe. Naszą bazę wypadową stanowi jeden porządny hotel bogaty w dwa baseny i część wypoczynkową na dachu budynku. Osoby zdecydowane na odpoczynek w kurorcie, mają prawo dowolnego dnia zostać na miejscu i nie korzystać z zaproponowanych atrakcji. Cena wówczas jednak nie ulega zmniejszeniu. Opcjami fakultatywnymi są wycieczka całodniowa na wyspę Gozo i bilety wstępu do wioski Popeya oraz konkatedry św. Jana.

** Oferta przeznaczona dla osób 50+. Zapisy tylko do 30.03.2018 

***Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny do 10 kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 20 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 35 x 20 x 20 cm (waga 5 kg). Bagaże powyżej podanych rozmiarów i wagi dodatkowe płatne. 

 

CENA ZAWIERA:  Przejazdy ze Stargardu i Szczecina na lotnisko, przelot w dwie strony,  bagaż podręczny, 7 noclegów w hotelu **** w odległości 100 m. od morza, 7 śniadań i obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota/przewodnika, transfery lotniskowe na Malcie, lokalny transport.

 

CENA NIE ZAWIERA:  Opłaty dewizowej w wysokości  50 euro (uwzględnione są w cenie katakumby św. Pawła, bezposiłkowe rejsy do Błękitnej Groty na południu Malty, oraz na Niebieską Lagunę na północy Malty, koszta biletów na stanowisko archelogiczne Hagar Quim Temples i Mnajdra, 2 dniowa komunikacja lądowa i przeprawa wodna do Trzech Miast). 

 

Sprawdź nasz hotel tutaj:

 

Kod Wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
MAL1 22.04-29.04.2018            ZREALIZOWANO