Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Nasze wyjazdy

HISZPAŃSKI RELAKS

I SZLAKI LUKSUSU

20.09-01.10.2018 | 1999 ZŁ

Vaduz- Mediolan-Monako- Lloret de Mar- Barcelona- Girona- Figueres- Andora-Zurych

 

Zapraszamy Państwa na podróż pełną wrażeń do serca hiszpańskiego wybrzeża, które uznawane jest przez wielu za stolicę europejskiej turystyki. To właśnie w tym miejscu nakręcono pierwszą serię popularnego serialu paradokumentalnego „Pamiętniki z Wakacji”. W Llloret de Mar podczas naszego pobytu fizjoterapeuci zadbają o problemy zdrowotne, lub relaks poprzez masaże, stosując serie zabiegów dopasowanych do Państwa potrzeb. Czas będziemy tu umilać sobie także gimnastyką i tańcem, oraz degustacją lokalnych specjałów i wieczorem integracyjnym. Podczas wycieczki zapewniony mamy także pakiet przepysznych śniadań i obiadokolacji. Wspólnie zwiedzimy aż sześć państw, a dzięki formule wypoczynek + zwiedzanie nie będzie to wcale męczące. W drodze dojazdowej do Lloret de Mar zobaczymy m in. piękną architekturę alpejską i niezwykle zadbaną stolicę Liechtenstein, tj: Vaduz. Czeka nas nocleg w Mediolanie, stolicy światowej mody, po czym odwiedzimy księstwo Monako z legendarną wręcz dzielnicą Monte Carlo, na której wypoczywają największe gwiazdy z całego globu. Lloret de Mar to nasza baza wypadowa do Barcelony, Girony z Figueres, czy Andory, jako nietuzinkowego państwa położonego w górach. Podczas tych wycieczek poznamy historię lokalnych geniuszów, tj: Antonio Gaudi, czy Salvador Dali. Napijemy się ponadto specjałów regionalnych, czy zachwycimy się wspaniałą architekturą, oraz dziką przyrodą. Wszystko to w rytmach lokalnej muzyki. Zanim zakończymy naszą przygodę, wrócimy ponownie do Mediolanu, by jeszcze raz poczuć klimat miasta i móc poznać go lepiej niż poprzednim razem. Po spędzonym tam noclegu w drodze do domu, zawitamy do europejskiego centrum finansów i największego miasta Szwajcarii, nie będącego jednak de facto jego stolicą. Pełen pakiet atrakcyjnych punktów do zobaczenia, 2 noclegi w stolicy mody i 7 nad morzem Balearskim, smaczne jedzenie, zabiegi relaksacyjne bądź lecznicze, zajęcia ruchowo-taneczne, degustacje lokalnych specjałów i wieczór integracyjny w pakiecie. To już kolejna edycja z cyklu „Odnowa i zwiedzanie” Ten program przewidziany jest dla osób, które pragną odpocząć, a przy tym zobaczyć więcej i lepiej. „Hasta luego”, czyli do zobaczenia.

 

1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach wieczornych ze Stargardu, lub Szczecina i przejazd do Vaduz w Liechtenstein.

2 DZIEŃ: Zwiedzanie Vaduz. W programie zamek na wzgórzu z okazałą panoramą miasta, ulica Städtle będąca niezwykle zadbanym deptakiem z okazałą ilością rzeźb, budynek parlamentu i rządu, centrum znaczków pocztowych, przykłady architektury alpejskiej i katedra św. Floriana. Przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. W programie między innymi słynna opera La Scala widziana z zewnątrz, popularna galeria mody Vittorio Emmanuele, monumentalna katedra Duomo z fasadą, na której znajduje się 3500 rzeźb, największy mediolański park Parco Sempioni, oraz zamek Sforzów. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Lloret de Mar. Po drodze zwiedzanie Monako, czyli miasta-państwa w którym rezydują najbogatsze osoby na ziemi. Nie brakuje tu gwiazd Hollywoodu, polityków, czy postaci medialnych. Nawet nie sposób wymienić wszystkich nazwisk ludzi, którzy upodobali sobie Monako jako swoją ulubioną destynację turystyczną. W programie m in. budynek Oceanarium, Pałac Książęcy, kościół św. Mikołaja z kośćmi św. Dewoty i grobami Grace Kelly, Rainera III i władców rodu Grimaldi, kasyno, Ogród Japoński, luksusowe samochody na ulicach Monte Carlo/ Obiadokolacja i nocleg w Lloret de Mar.

4-9 DZIEŃ: Pakiet śniadań i obiadokolacji. Program pobytowy uwzględniający masaże relaksacyjne, bądź lecznicze w zależności od potrzeb uczestników w dniach wolnych od wycieczek programowych. Zabiegi odbywać się będą w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu z kozetkami i rzeczami niezbędnymi do rehabilitacji. Nasza kadra składać się będzie ze sprawdzonych i uznanych fizjoterapeutów po studiach i licznych kursach, z certyfikatami medycznymi. Na każdą osobę przewidziane są trzy zabiegi. Czas w Lloret de Mar wzbogacimy z pewnością wieczorem integracyjnym. Podczas pobytu ponadto na miejscu mamy także trzy wycieczki programowe w cenie. Są nimi wyjazdy do Girony i Figueres, Andory, oraz Barcelony.

Girona i Figueres: Girona to miasto położone pomiędzy łańcuchem Pirenejów a wybrzeżem Costa Brava, założone u zbiegu czterech rzek. Nad jedną z nich można spotkać liczne domy w pastelowych kolorach, nadających miastu bajeczny klimat. Stare miasto na wzgórzu uchodzi za jedno z najlepiej zachowanych w Hiszpanii. Dzielnicę żydowską w Gironie uznaje się za najlepiej zachowaną w Europie. Symbolem miasta jest majestatyczna katedra budowana od XI wieku. Znajdują się tu także arabskie łaźnie, rozległy park pełen platanów, czy klasztor Sant Pere de Galligants. Podczas tej wycieczki odwiedzimy miasto gdzie urodził się Salvador Dali. Program przewiduje wejście do muzeum w ramach opłaty dewizowej za wycieczkę (jest to jedyny wstęp płatny w ramach wyjazdu).

Barcelona: Jedno z najpopularniejszych miast na świecie. Majestatyczna i surrealistyczna architektura Antoniego Gaudiego zachwyca wszystkich turystów przyjeżdżających tu poznać stolicę Katalonii. W programie m in. widziana z zewnątrz Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Batlo i inne przejawy geniuszu artysty. Ponadto przepiękny kompleks fontann „La font Magica”, słynna aleja La Rambla, Łuk Triumfalny, Plac Kataloński oraz plaże Barcelony, czy port jachtowy. W wolnym czasie dla fanów piłki nożnej możliwe jest zorganizowanie wizyty na stadionie Camp Nou (dodatkowo płatne- 27,5 € – aktualne na dzień tworzenia oferty).

Andora: Najwyżej położone państwo w Europie. Podczas tej wycieczki zachwyci nas z pewnością przyroda. Góry, pastwiska, lasy, a pomiędzy nimi winnice. Tego dnia będziemy mieli okazje spróbować lokalnych trunków, poznać tradycje i zwyczaje ludzi żyjących w tym niewielkim kraju. Zwiedzanie obejmuje m in. romańskie kościoły Santa Coloma i Sant Joan de Caselles, romański most La Margineda, panoramę górską, oraz historyczną siedzibę parlamentu Casa de la Vall. W programie także krótki czas wolny na zakupy.

10 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Mediolanu. Obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie Zurychu. Miasto leży nad alpejskim jeziorem w otoczeniu wierzchołków gór, co nadaje mu niesamowity klimat. Zurych jest uznawany za centrum europejskich finansów. W programie m in. spacer szwajcarską Champs Elysees, z licznymi butikami, które podobnie jak w Mediolanie zdają się nadawać kierunek współczesnej modzie. Ponadto najważniejsze punkty i zabytki w mieście, w tym znamienita protestancka katedra, wzgórze Lindenhof z pomnikiem broniących kobiet, plac Paradny, największy w Europie zegar kościelny czy jezioro Zuryskie.

12 DZIEŃ: Powrót do domu po północy do Szczecina, lub Stargardu

 

CENA ZAWIERA: Opieka pilota wycieczki, ubezpieczenie, 9 noclegów (standard ****), 9 śniadań i obiadokolacji, transport autokarem klasy LUX (dvd, barek, toaleta), 3 zabiegi relaksacyjne na osobę, wycieczki programowe, ubezpieczenie obowiązkowe w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym

CENA NIE ZAWIERA: Dewizowej opłaty programowej nie podlegającej rozliczeniu – 150 euro (w tym przewodnicy, bilet wstępu do Muzeum Salvadorego Dali, oraz wjazdy do miast)

 

Sprawdź nasz hotel tutaj:

 

Kod Wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
HRL1 21.09-01.10.2018           1999 zł