Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » OSLO

OSLO DLA WYTRWAŁYCH

10-12.08.2018 | CENA 399 ZŁ

 

 

1 DZIEŃ: Wyjazd ze Szczecina ok. godziny 15:00. Przejazd do Rostocku na odprawę promową. Wypłynięcie ok. godziny 19:00. Zaokrętowanie sią na statku i rejs do Gedser po stronie duńskiej. Przejazd przez Danię do Szwecji słynnym mostem Oresund w nocnej scenerii.

2 DZIEŃ: Nocny przejazd do Oslo. Przekroczenie granicy szwedzko-norweskiej i dojazd do stolicy Norwegii ok. godziny 08:00. Zwiedzanie miasta z pilotem. Wycieczkę tego dnia zaczniemy od ratusza nazywanego często pieszczotliwie „kozim serem”, jako że przypomina on trzy kawałki złączonego ze sobą lokalnego sera geitost. To właśnie w tym miejscu co roku rozdawane są również Nagrody Nobla. Spacerując nabrzeżem zobaczymy tereny zamku-twierdzy, oraz budynki Muzeum Ruchu Oporu i Muzeum Sił Zbrojnych. To też idealne miejsce na panoramę nowoczesnego i unikalnego na skalę europejską kompleksu handlowo-biurowo-teatralnego Aker Brygge, który będzie można odwiedzić w czasie wolnym. Po przejściu obok kolejnych budynków muzealnych sztuk współczesnych dojdziemy do głównej katedry miasta, za którą znajduje się targ z artykułami spożywczymi i wyrobami rzemieślniczymi. Po krótkiej przerwie ruszymy w kierunku parlamentu i uniwersytetu ozdobionego malowidłami ściennymi Edwarda Muncha, znanego głównie z obrazu „Krzyk”. Przed dłuższą przerwą zobaczymy Teatr Narodowy oraz Pałac Królewski z ogrodami Slottsparken. Czas wolny przy Aker Brygge. Rejs promem miejskim na półwysep Bygdoy, gdzie znajdują się liczne muzea. Należą do nich m in: Muzeum Morskie poświęcone Roaldowi Amundsenowi zdobywcy Antarktydy, Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Kon-Tiki, czy Muzeum Ludowe. Niemałą atrakcją półwyspu jest też Zamek Królewski na którym skończymy nasze zwiedzanie. W odległości ok. 1,5 km od zamku znajduję się plaża, którą chętni będą mogli wykorzystać w czasie wolnym, jeżeli dopisze pogoda. Czas wolny. Powrót promem na część kontynentalną Oslo. Przejazd komunikacją miejską do parku Vigelanda, gdzie znajduje się 212 rzeźb słynnego norweskiego artysty. Powrót do centrum. Wyjazd w drogę powrotną ok. godziny 21:30. Przekroczenie granicy norwesko-szwedzkiej.

3 DZIEŃ: Przejazd przez most Oresund w dziennej scenerii i dojazd do Gedser. Przeprawa promowa i rejs do Rostocku. Przejazd do Szczecina i zakończenie wycieczki ok. godziny 14:30.

 

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX (dvd, barek, toaleta), rejs promem na trasie Rostock-Gedser-Rostock, dwukrotny przejazd przez cieśninę Oresund najdłuższym mostem na świecie łączącym dwa Państwa, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

 

CENA NIE ZAWIERA: Prom na półwysep Bygdoy (65 NOK – ok. 30 zł) i bilety na komunikację miejską (32 NOK – ok. 15 zł)

 

Kod Wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
OSLO1 10.08-12.08.2018           399 zł