Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » sztokholm

SZTOKHOLM DLA WYTRWAŁYCH

24-26.08.2018 | CENA 399 ZŁ

 

 

1 DZIEŃ: Wyjazd ze Szczecina ok. godz. 15. Przejazd do Rostocku na odprawę promową. Wypłynięcie ok. godziny 19:00. Zaokrętowanie się na statku i rejs do Gedser po stronie duńskiej. Przejazd przez Danię do Szwecji słynnym mostem Oresund.

 

2 DZIEŃ: Przejazd przez Szwecję. Przerwa na poranną toaletę w okolicach Sztokholmu. Przyjazd do Szwedzkiej stolicy ok. godz. 9. Usytuowane na 14 wyspach miasto, nazywane jest ze względu na swój kameralny klimat „najmniejszym wielkim miastem świata”. Zwiedzanie, które rozpoczniemy od Gamla Stan – wyspy na której ulokowana jest historyczna sztokholmska starówka. Zobaczymy tam plątaninę wąskich brukowanych uliczek prowadzących do głównego rynku Stortorget, Katedrę, w której odbywają się ceremonie koronacji i zaślubin rodziny królewskiej, zachwycający bogactwem zdobień historyczny budynek zgromadzenia arystokracji Riddarhuset, a przede wszystkim zachwycający Pałac Królewski. Z wyspy Riddarholmen, będziemy mieli piękny widok na znajdujący się po drugiej stronie zatoki ratusz, zaś na wyspie Helgeandsholmen zobaczymy imponujący, zajmujący połowę jej powierzchni budynek parlamentu szwedzkiego. Krótka przerwa na Starym Mieście, a następnie ciąg dalszy zwiedzania obejmujący najciekawsze obiekty w dzielnicy Norrmaln, będącej niegdyś przez pewien czas oddzielnym miastem, zaś dziś pełniącej funkcję centrum Sztokholmu. Zobaczymy Operę Królewską, Teatr Dramatyczny, Sergels Torg – główny plac miasta ze znajdującą się na nim olbrzymią instalacją ze szkła i stali, Grand Hotel, w którym zatrzymują się laureaci nagrody Nobla czy też stację metra Centralen, której fantazyjnie udekorowane ściany, dają złudzenie przebywania w jaskini wydrążonej w skale. Spacer promenadą Strandvegen, wzdłuż niezliczonej liczby przycumowanych do nabrzeża łódek na wyspę Djurgarden, na którą dostaniemy się najpiękniejszym sztokholmskim mostem Djurgardsbron. Wyspa, stanowiąca dawniej królewski teren łowiecki, to dziś ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Sztokholmu, a zarazem największe skupisko muzeów w mieście. Czas wolny, który można wykorzystać np. na wizytę w słynnym na światową skalę Muzeum Vasa, prezentującym wydobyty po kilkuset latach z dna morskiego, flagowy okręt wojenny szwedzkiego króla, bądź zwiedzanie najstarszego na świecie skansenu, w którym znajdują się historyczne budynki przeniesione z różnych stron kraju, niewielkie ZOO czy akwarium. Oprócz tych atrakcji, w pobliżu ulokowane są również placówki takie jak np. Muzeum Armii, Szwedzkie Muzeum Historyczne czy Muzeum Morskie do których wstęp jest darmowy. Istnieje też możliwość przejażdżki metrem nazywanym najdłuższą galerią sztuki na świecie, ze względu na wystrój, dzieła sztuki czy niezwykłe dekoracje, jakimi upiększona jest większość stacji metra. Wyjazd ze Sztokholmu o godz. 20, przejazd w kierunku Danii.

 

3 DZIEŃ: Przejazd przez most Oresund w dziennej scenerii i dojazd do Gedser. Przeprawa promowa i rejs do Rostocku. Przejazd do Szczecina i zakończenie wycieczki ok. godziny 14:30.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX (dvd, barek, toaleta), rejs promem na trasie Rostock-Gedser-Rostock, dwukrotny przejazd przez cieśninę Oresund najdłuższym mostem na świecie łączącym dwa Państwa, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

 

Kod Wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
SZTOK1 24.08-26.08.2018           399 zł