Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Wchodnie Impresje

WSCHODNIE IMPRESJE

(BIAŁORUŚ+MOSKWA)

 16.07-25.07.2018 | CENA: 1799 ZŁ

1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach wieczornych. Wyjazdy Czarne, Szczecinek, Szczecin, Stargard bezpłatnie (miasta na trasie do Brześcia po indywidualnym uzgodnieniu z Biurem Podróży. Możliwa organizacja transferu dla innych miast na uzgodnionych z Biurem warunkach). Nocny przejazd do Brześcia.

2 DZIEŃ: Kontrola graniczna i zwiedzanie miasta. Spacer po wnętrzu słynnej twierdzy brzeskiej, pomnik Adama Mickiewicza, brzeski dworzec kolejowy, Grebnoi kanał, teatr muzyczno-dramatyczny, kino Białoruś, kościół św. Mikołaja i katedra św. Szymona. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Dla chętnych wyjście na wieczorny spektakl zapalania lamp miejskich przez latarnika, ubranego w strój tradycyjny na głównym deptaku miasta.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Pińska. Po drodze krótkie zwiedzanie Kobrynia, czyli miasta leżącego na szlaku Warszawa-Mińsk-Moskwa. Zobaczymy tam grób rodziny Mickiewiczów. W dalszym etapie odwiedzimy Hruśovę, z dawnym majątkiem Marii Rodziewiczówny i słynnym dębem Dewajtis. Tego dnia czeka nas również wizyta w Janowie Poleskim, gdzie umarł śmiercią męczeńską bł. Andrzej Bobola. Najdłuższy czas przeznaczony jest jednak na zwiedzanie Pińska – stolicy białoruskiego Polesia. Miasto położone jest u ujścia rzeki Piny do Prypeci. Zwiedzimy tam katedrę pw. Wniebowzięcia NMP, zobaczymy klasztor franciszkanów z 1712 roku, kolegium jezuickie związane z Andrzejem Bobolą, pałac Butrymowiczów, oraz dom rodzinny słynnego polskiego podróżnika Ryszarda Kapuścińskiego, który obecnie jest najczęściej tłumaczonym polskim autorem wraz ze Stanisławem Lemem. Rejs rzeczny z przewodnikiem. Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ: Przejazd w kierunku Mińska. Na początku odwiedzimy Baranowicze z kościołem prawosławnym „Pokrowy” gdzie ujrzymy piękną mozaikę przewiezioną z warszawskiej cerkwi (niegdyś znajdującą się na dawnym Placu Saskim). Ponadto w programie kościół katolicki pw. Podwyższenia Krzyża, oraz dawne budynki użyteczności publicznej wykorzystywane niegdyś przez Polaków. Tego dnia polskie wątki poruszymy również w miejscowościach Mir i Nieśwież, będącymi dwoma okazałymi kompleksami dworskimi na Białorusi, związanymi z rodem Radziwiłów. Zobaczymy tam podczas naszego zwiedzania komnaty i pomieszczenia niezwykle bogatej rodziny szlacheckiej, wraz z ich sarkofagami. Czeka nas przy okazji historia o tworzeniu śniegu w lecie. Dojazd do Mińska. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Mińska – stolicy Białorusi. Mińsk zachwyca turystów nowoczesną zabudową i idealną czystością ulic. W programie spacer, podczas którego czeka nas: Trojeckie Przedmieście (Wyspa Łez), Plac Wolności z Ratuszem, Czerwoną Katedrę, Plac Październikowy, Pałac Republiki, Plac Niezależności, Parlament, największa biblioteka w Europie. Czas wolny w galerii pod ziemią. Obiadokolacja a następnie wizyta w bani (łaźni) białoruskiej z możliwością kąpieli. Nocny przejazd pociągiem do Moskwy w przedziale zarezerwowanym tylko dla grupy (łóżka kuszetkowe), z dostępem do węzła sanitarnego oraz możliwością zamówienia herbaty, kawy czy posiłku u konduktora.

6 DZIEŃ: Śniadanie w Moskwie, a następnie całodzienne zwiedzanie miasta transportem lokalnym. W programie zabytkowe stacje metra, Plac Czerwony, Państwowy Pałac Kremlowski, bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego, mauzoleum Lenina, sobór Kazański, Muzeum Historyczne, dom Towarowy GUM, teatr Balszoj, galeria Trietiakowska, oraz Wróblowe Wzgórza i inne punkty zaproponowane przez przewodnika. Obiadokolacja w Moskwie i przejazd nocnym pociągiem do Mińska (przedział grupowy zamknięty z kuszetkami z możliwością zamówienia ciepłych napojów/posiłku).

7 DZIEŃ: Śniadanie w Mińsku. Wizyta w białoruskiej bani (łaźni) z możliwością kąpieli. Krótki przejazd do miejscowości Dudutki będącej stolicą białoruskiego folkloru. Będziemy mieli okazję zapoznać się tam m in: z białoruskim rękodziełem, tj: ceramiką, kowalstwem i układaniem lozów. Goście muzeum-skansenu częstowani będą tutaj tradycyjnymi wyrobami, w tym także alkoholowymi. Cena zawiera również konną przejażdżkę. Obiadokolacja w tradycyjnym stylu, oraz przejazd do miejsca noclegowego. Zakwaterowanie.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd nad jezioro Świteź, które wraz z terenami wokół uznane zostało w 1930 roku za zabytek. Nam szerzej znane jest z powieści Adama Mickiewicza „Świtezianka”. Wielkiego artystę-wieszcza przypomnimy sobie jednak bliżej w jego dworku, gdzie żył i tworzył. W Nowogródku wejdziemy bowiem do jego domu-muzeum, gdzie po obiekcie oprowadzi nas przewodnik muzealny. Tego dnia zobaczymy również najciekawsze punkty w Lidzie. Przejazd w kierunku Grodna. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Grodna. W programie m in: pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, oraz miejsce spoczynku żołnierzy Wojska Polskiego, Stary Zamek, będący miejscem śmierci Stefana Batorego, oraz Nowy Zamek, w którym odbył się ostatni Sejm I Rzeczypospolitej. Dodatkowo Klasztor franciszkanów, Sobór Pokrowski, Kościół Farny, cerkiew św. Borysa i Gleby., Kircha luterańska, oraz inne obiekty zaproponowane przez przewodnika. Czas wolny z możliwością zaprowiantowania się na podróż. Wyjazd w drogę powrotną,

10 DZIEŃ: Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych/porannych.

 

Sprawdź nasze hotele tutaj: 

Zobacz naszą wycieczkę na youtube:

 

CENA ZAWIERA: Autokar klasy LUX, 7 noclegów – 5 noclegów w hotelach (pokoje 2-3 os. z łazienkami), 2 noclegi na trasie Mińsk-Moskwa-Mińsk w przedziale grupowym z kuszetkami i węzłem sanitarnym, 7 śniadań i obiadokolacji, opieka białoruskiego przewodnika, ubezpieczenie

 

CENA NIE ZAWIERA: Dewizowa opłata programowa nie podlegająca rozliczeniu 120 euro (w tym opłata za bilety wstępu, przewodnika w Moskwie, komunikacja miejska w Białorusi, oraz w Moskwie).  Dodatkowo koszty dwukrotnej wizy białoruskiej, oraz jednokrotnej rosyjskiej 250 zł (organizacja wiz bezprowizyjnie)

 

*Dla osób, które nie chcą jechać do Moskwy możliwe jest pozostanie w Mińsku i zamiany świadczeń (przejazdy pociągiem i wyżywienie w Moskwie) na 2 noclegi i śniadanie z obiadokolacjami w Mińsku. Wówczas całościowa cena jest pomniejszona o cenę wiz -195 zł. 

**Prosimy pamiętać, że na miesiąc przed wyjazdem trzeba mieć ważny paszport na minimum 6 miesięcy od daty rozpoczęcia wycieczki.

 

Kod Wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
WSCH1 16.07-25.07.2018           1799 zł