ALBANIA – SŁONECZNA I TAJEMNICZA

TERMIN: 07-14.09.2023 | 2799 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

1 DZIEŃ: Zbiórka wg rozkładu w dole oferty. Przejazd na lotnisko we Wrocławiu. Lot do Tirany. Przejazd do Parku Narodowego Divjaka-Karavasta. Czas wolny dla uczestników. Przejazd do naszego hotelu położonego w pierwszej linii brzegowej nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie, spacer po okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wizyta w destylarni Gjergj Kastrioti Skanderbeu, z tradycją która sięga 1933 roku kiedy to zaczęto produkcje najbardziej znanego trunku albańskiego – koniaku Skanderbeg. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie miasta podczas, którego zobaczymy najważniejsze obiekty w stolicy tj. m in. Muzeum Historyczne, Meczet Ethem Beja, Pałac Prezydencki, Mauzoleum Envera Hodży, czy największy bunkier w kraju. Czas wolny. Przejazd do Kruje, historycznej stolicy Albanii. Zwiedzanie Zamku i Muzeum Skanderberga, oraz wizyta na bazarze tureckim. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Gjirokastry, miasta wpisanego na światową listę Unesco, nazywanego także miastem muzeów. Jest to prawdopodobnie najbardziej urokliwe miasto Albanii. Zobaczymy tu imponującą twierdzę, najważniejsze zabytki miasta, wraz z domami pokrytymi srebrnym łupkiem, oraz Muzeum Etnograficzne. Odwiedzając jego wnętrze przyjrzymy się eksponatom prezentującym tutejszą kulturę, historię, tradycję, oraz życie Envera Hodży, który urodził się w Gjirokastrze. Czas wolny. W dalszej części dnia przejazd do Ardenicy na zwiedzanie prawosławnego klasztoru, który słynie z cerkwi Matki Boskiej, kaplicy Świętej Trójcy, budynków mieszkalnych, piekarni, olejarni, stajni, bramy wejściowej znajdującej się w XIII-wiecznym murze, czy cudownego żródełka będącego powodem przybywania tu licznych pielgrzymów muzułmańskich, jak i chrześcijańskich. Na koniec zwiedzanie Apolloni – starożytnego greckiego miasta założonego przez kolonistów z Korfu i Koryntu w VI wieku p.n.e. Apollonia była bogatym miastem portowym, aż do III w, gdy trzęsienie ziemi odcięło ją od morza i miasto powoli zaczęło się wyludniać. Obok ruin Apollonii przyjrzymy się m in. wzniesionej w XII wieku: bizantyjskiej świątyni. Powrót na obiadokolacje. Nocleg.
6 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Durres. Znajduje się tu port największy w Albanii, a także jeden z największych na całych Bałkanach. W trakcie panoramicznej wycieczki poznamy jego historię, zobaczymy historyczny amfiteatr, czy starą część miasta. Przejazd do miejscowości Berat miasta tysiąca okien. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru nad rzeką Osumi. W dalszej części dnia wizyta w Muzeum Onufrego największego albańskiego twórcy ikon, kamienny most, staromiejskie zabytki, czy czas wolny w urokliwej dzielnicy Mangalem cechującej się orientalną zabudową. Przejazd do najsłynniejszej winnicy w kraju Çobo, gdzie rodzinna tradycja produkcji win sięga rok 1900 r., kiedy to wyprodukowano tu pierwsze litry wina.. Program degustacyjny składający się z 4 rodzajów win i rakii. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7 DZIEŃ: Śniadania i obiadokolacje. Czas na plażowanie, lub korzystanie z lokalnych atrakcji.
8 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Tiranie. Wylot do Wrocławia. Powrót do Szczecina zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

*Pasażer może nadać na każdy lot jeden bagaż rejestrowany do 10 kg (149 cm x 119 cm x 171 cm), oraz wziąć ze sobą dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40x30x20 cm (10 kg również)

 

Polub naszą stronę na facebooku:

Sprawdź nasze zakwaterowanie

 

Szczecin: Wyjazd: 02:45 | Powrót ok. godz. 23:15 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Słoneczne: Wyjazd 02:30 | Powrót 23:30 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie) 

Stargard: Wyjazd: 02:00 | Powrót ok. 23:59 (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, bagaż podręczny i rejestrowany, transport na terenie Albanii, opieka pilota, 7 noclegów w hotelu *** nad samym morzem z wyżywieniem HB, ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:  Opłata programowa na bilety wstępu, przewodników, parkingi i zestawy Tourguide (85 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
ALB1 07.09-14.09.2023 2799 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

[FM_form id="1"]

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin