ALBANIA – SŁONECZNA I TAJEMNICZA

TERMIN: 09.09-16.09.2024 | 3499 ZŁ

1 DZIEŃ: Zbiórka wg rozkładu. Przejazd na lotnisko w Poznaniu. Lot do Tirany. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
2 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, spacer po okolicy, lub do spędzenia wedle uznania. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadania i obiadokolacje. Czas do dyspozycji indywidualnej na plażowanie, lub korzystanie z lokalnych atrakcji.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Durres. Znajduje się tu port największy w Albanii, a także jeden z największych na całych Bałkanach. W trakcie panoramicznej wycieczki poznamy jego historię, zobaczymy historyczny amfiteatr, czy starą część miasta. Wizyta w destylarni Gjergj Kastrioti Skanderbeu, z tradycją która sięga 1933 roku kiedy to zaczęto produkcje najbardziej znanego trunku albańskiego – koniaku Skanderberg. Przejazd do miejscowości Berat-miasta tysiąca okien. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru nad rzeką Osumi. W dalszej części dnia wizyta w Muzeum Onufrego największego albańskiego twórcy ikon, kamienny most, staromiejskie zabytki, czy czas wolny w urokliwej dzielnicy Mangalem cechującej się orientalną zabudową. Przejazd do najsłynniejszej winnicy w kraju Çobo, gdzie rodzinna tradycja produkcji win sięga rok 1900 r., kiedy to wyprodukowano tu pierwsze litry wina.. Program degustacyjny składający się z 4 rodzajów win i rakii. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Gjirokastry, miasta wpisanego na światową listę Unesco, nazywanego także miastem muzeów. Jest to prawdopodobnie najbardziej urokliwe miasto Albanii. Zobaczymy tu imponującą twierdzę, najważniejsze zabytki miasta, wraz z domami pokrytymi srebrnym łupkiem, oraz Muzeum Etnograficzne. Odwiedzając jego wnętrze przyjrzymy się eksponatom prezentującym tutejszą kulturę, historię, tradycję, oraz życie Envera Hodży, który urodził się w Gjirokastrze. Czas wolny. W dalszej części dnia przejazd do Ardenicy na zwiedzanie prawosławnego klasztoru, który słynie z cerkwi Matki Boskiej, kaplicy Świętej Trójcy, budynków mieszkalnych, piekarni, olejarni, stajni, bramy wejściowej znajdującej się w XIII-wiecznym murze, czy cudownego żródełka będącego powodem przybywania tu licznych pielgrzymów muzułmańskich, jak i chrześcijańskich. Na koniec zwiedzanie Apolloni – starożytnego greckiego miasta założonego przez kolonistów z Korfu i Koryntu w VI wieku p.n.e. Apollonia była bogatym miastem portowym, aż do III w, gdy trzęsienie ziemi odcięło ją od morza i miasto powoli zaczęło się wyludniać. Obok ruin Apollonii przyjrzymy się m in. wzniesionej w XII wieku: bizantyjskiej świątyni. Powrót na obiadokolacje. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Tirany. Zwiedzanie miasta podczas, którego zobaczymy najważniejsze obiekty w stolicy tj. m in. Muzeum Historyczne, Meczet Ethem Beja, Pałac Prezydencki, Mauzoleum Envera Hodży, czy największy bunkier w kraju. Czas wolny z możliwością odwiedzenia we własnym zakresie obiektu. Przejazd do Kruje, historycznej stolicy Albanii. Spacer po mieście bohatera narodowego Skanderberga z wejściem na zamek, oraz wizyta na bazarze tureckim. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna do Macedonii. Wyjazd o godz. 06:30 z pobranymi lunch pakietami. Odprawa graniczna. Przejazd nad jezioro Ochrydzkie. Spacer na plac główny, a następnie w kierunku Dolnej Bramy do Starego Miasta. Po drodze opowieść o słynnych perłach ochrydzkich. W mieście zobaczymy również cerkiew św. Zofii, teatr antyczny i charakterystyczną architekturę miasta. Nie zabraknie cerkwi św. Pantalejmona/Kliementa oraz najsłynniejszego widoku w mieście. Rejs łódkami po jeziorze. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do hotelu wieczorem na obiadokolację (55 euro). Nocleg.
8/9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko w Tiranie. Przejazd do Parku Narodowego Divjaka-Karavasta. Panoramiczny objazd z możliwością wejścia na wieżę widokową we własnym zakresie. Czas wolny dla uczestników. Lot powrotny. Powrót zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, bagaż podręczny i rejestrowany 20 kg, transport na terenie Albanii, opieka pilota/rezydenta, 7 noclegów w hotelu **** nad morzem z wyżywieniem HB, ubezpieczenie KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i zestawy tourguide (100 euro)

 

*Pasażer może nadać na każdy lot jeden bagaż rejestrowany do 20 kg (149 cm x 119 cm x 171 cm), oraz wziąć ze sobą dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40x30x20 cm (10 kg również)

 

Szczecin: Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku, naprzeciwko placu Solidarności.

15:15 | Powrót ok. 01:45 dnia dziewiątego (z 16.09 na 17.09.2024).

Słoneczne: Wyjazd: 15:30 | Powrót ok. 01:15 (przystanek przy Sanktuarium, powrót przystanek Kaufland (z 16.09 na 17.09.2024).

Stargard: Stacja Circle K., ul. Szczecińska godz. 16:00 | Powrót ok. 01:00 dnia dziewiątego (z 16.09 na 17.09.2024)

 

Polub naszą stronę na facebooku:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

Sprawdź Nasze zakwaterowanie 50 m. od plaży:

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
ALB1 09.09-16.09.2024 3499 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin