ANDALUZJA – CORRIDA I FLAMENCO

21.10-28.10.2023 | CENA: 3799 ZŁ – ZREALIZOWANO

31.10-07.11.2023 | CENA: 3799 ZŁ  – ZREALIZOWANO

 

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na lotnisko w Gdańsku zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty. Przelot do Malagi. Transfer z lotniska do hotelu na wybrzeżu Costa del Sol. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub zapoznanie się z okolicą. Lunch. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu przejazd do Grenady, jednego z najznamienitszych islamskich ośrodków miejskich w późnym średniowieczu, słynącym z wyjątkowej magicznej atmosfery, bezcennych zabytków i najlepszego tapas w Hiszpanii. Zwiedzanie z przewodnikiem podczas którego zwiedzimy Alhambrę uznawaną za jeden z najpiękniejszych kompleksów pałacowych w Europie.  W trakcie pobytu w mieście zobaczymy też pałac renesansowej katedry, odwiedzimy następcę dawnego arabskiego bazaru Alcaiceria, a także Albaicin – najstarszą część Granady, w której wciąż można poczuć się jak w średniowiecznym arabskim mieście. Zobaczymy tam m.in. resztki starych murów obronnych wraz z zachowanymi bramami czy pałac Dar Al – Horra. Udamy się też na Plaza de San Nicolas, skąd będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę z doskonałym widokiem na Alhambrę. Czas wolny, podczas którego można będzie nabyć tradycyjne, ręcznie robione wyroby rzemieślnicze, bądź też spróbować wybornego Tapas. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Rondy – miasta położonego na urwistych zboczach kanionu El Tajo, będącego też kolebką współczesnej korridy. Spacer po starej arabskiej dzielnicy La Ciudad słynącej z licznych zabytków i wąskich uliczek i urokliwych zaułków. Na trasie m.in. Dom Mauretańskiego Króla, Pałac Markiza Salvatierra, Minaret św. Sebastiana czy też kolegiata wzniesiona w miejscu wcześniejszego meczetu. Przejdziemy XVIII – wiecznym mostem Puento Nuevo łączącym części miasta ulokowane po dwóch stronach kanionu, by zobaczyć jedną z najstarszych w Hiszpanii aren korridy, w której walki z bykami odbywają się już od XVIII w. Przerwa przy Plaza Duqesta de Parcent, największym placu starej Rondy, otoczonym licznymi zabytkami. Następnie przejazd do Setenil de las Bodegas. Jest to jedno z zachwycających „białych miasteczek”, typowych dla tej okolicy ciasnych miejscowości budowanych na stromych wzgórzach za czasów arabskich Spacer poprzez labirynt wąskich uliczek miasteczka, usytuowanego w szczelinie wąwozu, zobaczymy tam m.in. kamienny kościół Najświętszej Marii Panny od Wcielenia czy tez Wieżę Hołdu, będącą niegdyś częścią arabskiego zamku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Sevilli. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem miasta zwanego ze względu na legendarne bogactwa spływające tu z Nowego Świata „złotym”, w przeszłości ulubioną siedzibą hiszpańskiego dworu.. Podczas pobytu w mieście obaczymy wnętrza olbrzymiej katedry wraz Giraldą, wysoką na 104 m. wieżą będącą symbolem miasta. Następnie zwiedzimy kompleks pałacowy Alkazar – zachwycającą swą architekturą dawną rezydencję królewską oraz przynależące do niej ogrody W dalszej części dnia zobaczymy również obiekty takie jak Archiwum Indii, Złota Wieża czy najważniejsza w Hiszpanii arena korridy. Odpoczniemy w pięknym Parku Marii Luizy, wokół którego ulokowane są liczne muzea. Odwiedzimy też Barrio de Santa Cruz, dzielnicą zawierającą ślady obecności Arabów, Chrześcijan i Żydów w mieście. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Fakultatywnie wycieczka na Gibraltar, dawne terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. W trakcie realizacji programu m in. wizyta w jaskini św. Marcina, Europa point, możliwość przyjrzenia się słynnym małpom Barbary, będącymi jedynymi dzikimi naczelnym w Europie żyjącym na wolności, czas wolny oraz zwiedzanie z przewodnikiem. Obiadokolacja. Nocleg. (90 euro).

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY/DZIEWIĄTY: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Malagi i zwiedzanie miasta z wybranymi punktami zaproponowanymi przez pilota wycieczki. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Wieczorny przelot do Gdańska. Transfer do miejsc zbiórek wg rozkładu w dole.

 

Noclegi w bardzo przyjemnym hotelu: Hotel La Barracuda 3*, Torremolinos | Costa del Sol

Pokój jednoosobowy za dopłatą +700 zł. Nie dotyczy osób zapisanych na dokwaterowanie.

 

Stargard: Wyjazd: 06:45 | Powrót ok. godz. 07:00 (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)

Szczecin: Wyjazd: 06:15 | Powrót ok. godz. 07:30 (przystanek przy Sanktuarium oraz Kaufland na powrocie)

Szczecin: Wyjazd: 06:00 | Powrót ok. godz. 07:45 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

 

 

CENA ZAWIERA: Przeloty na trasie Gdańsk- Malaga-Gdańsk, bagaż podręczny 40x30x20 wymiary max. i rejestrowany 10 kg 149x119x171 wymiary max.,  transfery na lotnisko i z powrotem, komfortowy autokar w Hiszpanii, 7 noclegów (hotel ***), 7 śniadań i obiadokolacji  (jedna obiadokolacja zamiennie w formie lunchu), opieka pilota, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu, lokalnych przewodników oraz zestawy tourguide (100 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki Cena wycieczki:
AND0 21.10-28.10.2023 3799 ZŁ – ZREALIZOWANO
AND1 31.10-07.11.2023 3799 ZŁ  -ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin