ANDALUZJA – CORRIDA I FLAMENCO

07.10-15.10.2024 | CENA: 3999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

DZIEŃ ZERO/PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu w dole oferty. Przejazd na lotnisko we Wrocławiu zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty. Przelot do Malagi. Zwiedzanie miasta z wybranymi punktami zaproponowanymi przez pilota wycieczki. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu przejazd do Grenady, jednego z najznamienitszych islamskich ośrodków miejskich w późnym średniowieczu. Słynie on z wyjątkowej magicznej atmosfery, bezcennych zabytków i najlepszego tapas w Hiszpanii. Zwiedzanie z przewodnikiem Alhambry. W trakcie pobytu w mieście zobaczymy Albaicin – najstarszą część Granady, w której wciąż można poczuć się jak w średniowiecznym arabskim mieście. Zobaczymy tam m.in. resztki starych murów obronnych wraz z zachowanymi bramami czy pałac Dar Al – Horra. Udamy się też na Plaza de San Nicolas, skąd będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Kordoby, niegdyś największego i najbogatszego miasta Europy. W trakcie pobytu zwiedzimy wnętrze Meczetu – Katedry, arcydzieła architektury islamskiej słynącego z „lasu kolumn” czy wyjątkowego Mihrabu – niszy modlitewnej stanowiącej wzór dla późniejszych budowniczych w Hiszpanii i Afryce Północnej. Przespacerujemy się urokliwymi krętymi uliczkami dawnej żydowskiej dzielnicy Juderii, będziemy też mogli podziwiać piękny widok na zabytki miasta ze średniowiecznego Mostu Rzymskiego. Przerwa przy Plazza de la Corredera będącym od dwóch tysięcy lat głównym miejscem spotkań mieszkańców Kordoby. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Sevilli. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem miasta zwanego ze względu na legendarne bogactwa spływające tu z Nowego Świata „złotym”. W przeszłości była to ulubiona siedziba hiszpańskiego dworu. Podczas pobytu w mieście zobaczymy m in. wnętrza olbrzymiej katedry wraz Giraldą, wysoką na 104 m. wieżą będącą symbolem miasta, a także grobem Krzysztofa Kolumba „podróżnika za życia i po śmierci”, kompleks pałacowy Alcazar, oraz monumentalny Plac Hiszpański będący cudem architektonicznym, na którym odbywają się każdego dnia różnego rodzaju koncerty, czy pokazy tańca flamenco. To i znacznie więcej w programie. Czas wolny. Powrót. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Fakultatywnie wycieczka na Gibraltar, dawne terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. W trakcie realizacji programu m in. objazd po mieście, wizyta w jaskini św. Marcina, Europa Point z możliwością przyjrzenia się słynnym małpom Barbary, będącymi jedynymi dzikimi naczelnym w Europie żyjącym na wolności, czy punkt panoramiczny z którego można będzie ujrzeć wybrzeża Maroko. Czas wolny. Powrót na obiadokolację. Nocleg. (90 euro).

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wieczorny przelot do Wrocławia. Transfer do miejsc zbiórek wg rozkładu w dole.

 

Szczecin: Wyjazd: 20:15 | Powrót ok. godz. 20:45 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Szczecin: Wyjazd: 20:30 | Powrót ok. godz. 20:30 (przystanek przy Sanktuarium wyjazd i przy Kauflandzie na powrocie)

Stargard: Wyjazd: 21:00 | Powrót ok. godz. 20:15 (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)

 

Sprawdź nasz nocleg w bardzo przyjemnym hotelu 3*

 

CENA ZAWIERA: Loty , transfery na lotnisko i z powrotem, bagaż podręczny i rejestrowany komfortowy autokar w Hiszpanii, 7 noclegów (hotel ***), 7 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie.

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu i lokalnych przewodników (125 euro) 

*Pasażer może nadać na każdy lot jeden bagaż rejestrowany do 20 kg (149 cm x 119 cm x 171 cm), oraz wziąć ze sobą dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40x30x20 cm (10 kg.)

 

Sprawdź najczęściej zadawane pytania

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
AND1 07.10-15.10.2024 3999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin