ANDALUZJA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

1 DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników w godzinach porannych. Przejazd na lotnisko. Przelot do Malagi. Transfer z lotniska do hotelu na wybrzeżu Costa del Sol. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu przejazd do Grenady, jednego z najznamienitszych islamskich ośrodków miejskich w późnym średniowieczu, słynącym z wyjątkowej magicznej atmosfery, bezcennych zabytków i najlepszego tapas w Hiszpanii. Zwiedzanie z przewodnikiem podczas którego zwiedzimy Alhambrę uznawaną za jeden z najpiękniejszych kompleksów pałacowych w Europie. Podczas zwiedzania odwiedzimy tam Alcazabę z wieżami obronnymi, Pałące Nasrydów ze słynnym Dziedzińcem Lwów, renesansowy pałac Karola V i Generalife z pięknymi kilkupoziomowymi ogrodami. W trakcie pobytu w mieście zobaczymy też pałac renesansowej katedry, Corral del Carbon – najstarszy arabski zabytek miasta, będący niegdyś składem towarów, odwiedzimy następcę dawnego arabskiego bazaru Alcaiceria, a także Albaicin – najstarszą część Granady, w której wciąż można poczuć się jak w średniowiecznym arabskim mieście. Zobaczymy tam m.in. resztki starych murów obronnych wraz z zachowanymi bramami czy pałac Dar Al – Horra. Udamy się też na Plaza de San Nicolas, skąd będziemy mogli podziwiać wspaniałą panoramę z doskonałym widokiem na Alhambrę. Czas wolny, podczas którego można będzie nabyć tradycyjne, ręcznie robione wyroby rzemieślnicze, bądź też spróbować wybornego Tapas. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Sevilli. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem miasta zwanego ze względu na legendarne bogactwa spływające tu z Nowego Świata „złotym”, w przeszłości ulubioną siedzibą hiszpańskiego dworu.. Podczas pobytu w mieście obaczymy wnętrza olbrzymiej katedry wraz Giraldą, wysoką na 104 m. wieżą będącą symbolem miasta. Następnie zwiedzimy kompleks pałacowy Alkazar – zachwycającą swą architekturą dawną rezydencję królewską oraz przynależące do niej ogrody W dalszej części dnia zobaczymy również obiekty takie jak Archiwum Indii, Złota Wieża czy najważniejsza w Hiszpanii arena korridy. Odpoczniemy w pięknym Parku Marii Luizy, wokół którego ulokowane są liczne muzea. Odwiedzimy też Barrio de Santa Cruz, dzielnicą zawierającą ślady obecności Arabów, Chrześcijan i Żydów w mieście. Czas wolny w Trianie – najbarwniejszej części Sevilli, której atmosfera przesiąknięta jest duchem wszechobecnego tu flamenco. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu przejazd do Torcal de Antequera, niezwykłego miejsca, w którym siły przyrody wytworzyły labirynt ogromnych skał o fantazyjnych kształtach. Spacer szlakiem prowadzącym przez najbardziej efektowne fragmenty skalnego miasta, będącego również ostoją dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Następnie przejazd do Garganta del Chorro, głębokiego na ponad 100 metrów kanionu, stanowiącego prawdziwy cud natury jedną z największych atrakcji przyrodniczych Andaluzji. Przejście efektowną trasą wiodącą m.in. przez podwieszane pomosty zawieszone na pionowych ścianach nad przepaścią. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Kordoby, niegdyś największego i najbogatszego miasta Europy. Podczas naszej wizyty w mieście, będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym ludowym święcie Cruces de Mayo (Krzyże Majowe). W całej Kordobie wznoszone są wówczas przez mieszkańców bogato dekorowane konstrukcje krzyży, czemu towarzyszą liczne imprezy, festyny czy pokazy flamenco. W trakcie pobytu zwiedzimy wnętrze Meczetu – Katedry, arcydzieła architektury islamskiej słynącego z „lasu kolumn” wewnątrz czy wyjątkowego Mihrabu – niszy modlitewnej stanowiącej wzór dla późniejszych budowniczych w Hiszpanii i Afryce północnej. Ponadto zobaczymy wybudowany w XIV w. w stylu arabskim Zamek Królów Chrześcijańskich, pozostałości starożytnej Świątyni Rzymskiej,, Przespacerujemy się urokliwymi krętymi uliczkami dawnej żydowskiej dzielnicy Juderii, będziemy też mogli podziwiać piękny widok na zabytki miasta ze średniowiecznego Mostu Rzymskiego Przerwa przy Plazza de la Corredera będącym od dwóch tysięcy lat głównym miejscem spotkań mieszkańców Kordoby. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Przejazd do Rondy – miasta położonego na urwistych zboczach kanionu El Tajo, będącego też kolebką współczesnej korridy. Spacer po starej arabskiej dzielnicy La Ciudad słynącej z licznych zabytków i wąskich uliczek i urokliwych zaułków. Na trasie m.in. Dom Mauretańskiego Króla, Pałac Markiza Salvatierra, Minaret św. Sebastiana czy też kolegiata wzniesiona w miejscu wcześniejszego meczetu. Przejdziemy XVIII – wiecznym mostem Puento Nuevo łączącym części miasta ulokowanepo dwóch stronach kanionu, by zobaczyć jedną z najstarszych w Hiszpanii aren korridy, w której walki z bykami odbywają się już od XVIII w. Przerwa przy Plaza Duqesta de Parcent, największym placu starej Rondy, otoczonym licznymi zabytkami. Następnie przejazd do Setenil de las Bodegas. Jest to jedno z zachwycających „białych miasteczek”, typowych dla tej okolicy ciasnych miejscowości budowanych na stromych wzgórzach za czasów arabskich Spacer poprzez labirynt wąskich uliczek miasteczka, usytuowanego w szczelinie wąwozu, zobaczymy tam m.in. kamienny kościół Najświętszej Marii Panny od Wcielenia czy tez Wieżę Hołdu, będącą niegdyś częścią arabskiego zamku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY:  Śniadanie. Czas wolny do dyspozycji grupy. Dla chętnych możliwość organizacji fakultatywnie wypadu do  Marbelli (ok. 10 euro/os.). Jest to najpopularniejszy a zarazem najbardziej ekskluzywny kurort Andaluzji. W mieście przespacerujemy się po XVI – wiecznej starówce z obiektami takimi jak ratusz, budynek merostwa czy kościół Najświętszej Marii Panny od Wcielenia, zobaczymy też najbardziej luksusową część Marbelli, Puerto Banus z portem jachtowym i rezydencjami milionerów. Czas wolny na zakupy lub plażowanie. Wcześniejszy powrót do miejsca zakwaterowania. Czas do dyspozycji grupy. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY: Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Maladze. Lot powrotny. Powrót na miejsce zbiórki. Zakończenie wycieczki.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin