BAJECZNA BAWARIA 

TERMIN: 15.05-19.05.2023 | CENA: 1799 ZŁ -ZREALIZOWANO

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Bawarii. Realizację programu rozpoczniemy od wizyty w Bayreuth, które ze względu na unikatową architekturę uważane jest za perłę stylu rokoko. Zwiedzimy tam wnętrza Opery Margrabiów zaliczanej do najpiękniejszych sal teatralnych świata. Zobaczymy ponadto Nowy Pałac z przylegającymi do niego ogrodami, kościół pałacowy z charakterystyczną ośmioboczną wieżą, Rynek z zabytkowymi fontannami, pełną kolorowej, barokowej zabudowy ulicę Friedrichstrasse czy też miejsca związane z Richardem Wagnerem – najsłynniejszym mieszkańcem miasta. Chwila przerwy w zabytkowym centrum, podczas której będzie możliwość skosztowania charakterystycznych miejscowych kiełbasek. Przejazd do Norymbergi. Spacer po historycznym Starym Mieście, podczas którego zobaczymy średniowieczne fortyfikacje, Hauptmarkt z Piękną Fontanną i gotyckim kościołem NMP, pierwszy w Europie most łańcuchowy czy zamek nad miastem. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Ratyzbony – położonego nad Dunajem, jednego z najstarszych niemieckich miast. Spacer pośród inspirowanej włoskimi miasteczkami średniowiecznej architektury Starego Miasta. Na trasie m.in. będący miejscem zgromadzeń sejmu Rzeszy Stary Ratusz, kryjąca we wnętrzu największe wiszące organy świata katedra św. Piotra, romańska kolegiata Naszej Pani, pozostałości starożytnych rzymskich fortyfikacji czy Brama Mostowa z XII-wiecznym Kamiennym Mostem. Odwiedzimy ponadto Bazylikę św. Emmerama, która wraz z przylegającym do niej pałacem Thurn und Taxis tworzy jeden z największych kompleksów pałacowych świata. Przerwa w historycznej części miasta. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Alpach. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Zwiedzanie Monachium, które rozpoczniemy od kompleksu parkowo-pałacowego Nymphenburg – niegdyś letniej rezydencji władców Bawarii. Zobaczymy tu imponujące obiekty pałacowe wraz z przylegającymi do nich ogrodami w stylu francuskim i angielskim. Następnie poznamy najważniejsze miejsca w centrum miasta, takie jak plac Maryjny z budynkiem Nowego Ratusza, Brama Izarska, katedra czy Stary Ratusz. Zobaczymy budynki, ogród i dziedzińce Rezydencji – przez cztery stulecia główną siedzibę władających Bawarią Wittelsbachów. Przerwa w pobliżu jednej z kultowych hal piwnych. W dalszej części dnia wizyta w BMW Welt – centrum wystawowym, w którym prezentowane są samochody i motocykle marek należących do koncernu BMW. Na zakończenie przespacerujemy się po Parku Olimpijskim, gdzie ulokowane są najważniejsze obiekty Igrzysk 1972 r. o charakterystycznej „pofalowanej” architekturze. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Wycieczka po najpiękniejszych zakątkach Alp Bawarskich. Na początek, zwiedzimy z polskim audioprzewodnikiem bajkowy zamek Neuschwanstein nazywany czasem „zamkiem Disneya”. Zarówno przepiękne umiejscowienie i architektura, jak i pełen fantazji wystrój wnętrz, zachwycają każdego kto odwiedza to miejsce. Wśród bajkowych wnętrz odnajdziemy motywy średniowiecznych baśni, legend czy pełne przepychu dekoracje. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Wies, gdzie odwiedzimy położony pośród alpejskich łąk, wspaniały rokokowy kościół pielgrzymkowy. Wewnątrz zobaczymy wyjątkowo bogate dekoracje i freski. W dalszej części dnia udamy się do Garmisch-Partenkirchen – najsłynniejszego bawarskiego kurortu. Na trasie zwiedzania m.in. Plac Ryszarda Straussa z Małym Teatrem, Park Kurortu im. Michaela Ende, kolorowe, bogato dekorowane domy przy Marienplatz i Ludwigstrasse czy też obiekty olimpijskie z Igrzysk 1936 r. Czas wolny w sercu kurortu. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Bambergu – jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Niemczech. Zobaczymy tu m.in. „wiszący” nad rzeką Stary Ratusz, zabytkową zabudowę Miasta na Wyspie, Plac Katedralny z monumentalną katedrą i biskupią Nową Rezydencją czy kompleks pałacowy Stary Dwór z prowadzącą do niego Piękną Bramą. Obejrzymy malowniczą panoramę Nowej Wenecji, a także udamy się na średniowieczny zamek Altenburg, z którego murów rozciąga się najpiękniejszy widok na miasto. Czas wolny w zabytkowym centrum, z możliwością skosztowania charakterystycznego dla Bambergu „dymionego” piwa. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 05:15 | Powrót ok. godz. 02:45 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Słoneczne: Wyjazd 05:00 | Powrót 03:00 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie)

Stargard: Wyjazd: 04:30 | Powrót ok. 03:30 (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie w Alpach

Sprawdź nasze zakwaterowanie w okolicy Norymbergi

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem, 1 nocleg w okolicy Norymbergi i 3 noclegi w Alpach – hotele ***, 4 śniadania i obiadokolacje bufetowe, poza 1 serwowaną, opieka przewodnika, ubezpieczenie 

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, audioprzewodników, opłat lokalnych, systemów tour-Guide, parkingów (60 euro).

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
BAW1 15.05-19.05.2023 1799 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin