BERLIN EPOKI IMPERIALNEJ

 25.02.2023 | CENA: 139 ZŁ – ZREALIZOWANO

04.03.2023 | CENA: 139 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie miasta szlakiem miejsc związanych z epoką imperialną zwaną też wilhelmińską. Wtedy to, na przełomie XIX i XX w. Berlin przeżył okres niezwykle dynamicznego rozwoju, stając się jedną z przodujących metropolii w Europie, godną statusu stolicy nowego imperium. Pobyt w mieście rozpoczniemy od wizyty w Zamku Miejskim. Ten imponujący projekt architektoniczny ukończono zaledwie dwa lata temu. W miejscu wyburzonego po drugiej wojnie światowej zamku cesarskiego, wybudowano obiekt będący z trzech stron wierną kopią pierwowzoru, zaś od strony Szprewy ozdobiono go nowoczesną fasadą. Na miejscu przyjrzymy się detalom zamku, zobaczymy makietę przedstawiającą centrum Berlina w epoce imperialnej, zajrzymy też na barokowy dziedziniec Schlütera. Zwiedzimy mieszczące się we wnętrzu Muzeum Etnograficzne zawierające liczne zbiory pochodzące m.in. z niemieckich kolonii w Afryce. Następnie udamy się do położonej naprzeciw zamku katedry berlińskiej. Obiekt nawiązujący architekturą do bazyliki św. Piotra w Rzymie czy też katedry londyńskiej jest obok gmachu Reichstagu najbardziej wyrazistą emanacją potęgi i przepychu epoki wilhelmińskiej. Wewnątrz katedry zobaczymy m.in. marmurowy ołtarz, Schody Cesarskie, kameralny Kościół Chrztów i Ślubów czy niewielkie muzeum katedralne. Przejazd pełną reprezentacyjnych gmachów aleją Unter den Linden na Plac Republiki. Wejdziemy tam do historycznego budynku Reichstagu* – obecnie siedziby niższej izby niemieckiego parlamentu, a także wjedziemy na nowoczesną przeszkloną kopułę, z której rozciąga się wspaniały widok na centrum niemieckiej stolicy. W dalszej części dnia udamy się na Breitscheidplatz, by przyjrzeć się ruinie Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma. Monumentalną, neoromańską świątynię, postanowił wybudować cesarz Wilhelm II, by upamiętnić swego dziadka – twórcę Cesarstwa Niemieckiego. Dziś w zachowanej po wojennych bombardowaniach Hali Pamięci zobaczyć możemy m.in. piękne mozaiki i płaskorzeźby przedstawiające sceny z życia cesarza. Przerwa w pobliżu bulwaru Ku’damm, głównej alei handlowej Berlina nazywanej w czasach cesarskich „aleją milionerów”. W bezpośrednim sąsiedztwie, także KaDeWe, pochodzący z epoki, największy dom handlowy w Europie kontynentalnej. Na zakończenie dnia zatrzymamy się w Parku Wiktorii, gdzie na szczycie wzgórza usytuowano sztuczny 24-metrowy wodospad oraz Narodowy Pomnik Wojny Wyzwoleńczej. Jest to jednocześnie jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Berlina. Wyjazd w drogę powrotną. W kierunku Polski udamy się przez Oberbaumbrücke, najbogaciej zdobiony berliński most z końca XIX w. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

*Wizyta w Reichstagu uzależniona jest od potwierdzenia możliwości wejścia ze strony rządu niemieckiego. W przypadku braku uzyskania zgody na wejście dla grupy organizator zgodnie z ustawą turystyczną zobowiązany jest do zorganizowania wejść w ramach świadczeń zastępczych, np. specjalne biletowane nie uwzględnione w programie wejście na kopułę zamku miejskiego z panoramą widokową, oraz wybrany punkt dodatkowy.

 

Szczecin: Wyjazd: 08:00 | Powrót ok. godz. 22:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

 

Sprawdź nasze inne oferty dostępne w sprzedaży

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu i zestawów Tour-Guide (10 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
BER1 25.02.2023 139 ZŁ – ZREALIZOWANO
BER2 04.03.2023 139 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin