Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Berlin Tematyczny

BERLIN WSCHODNI – STOLICA NRD

TERMIN: NIEZNANY | CENA: 99 ZŁ

*Uwaga! Termin wycieczki podawany jest z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Nie podajemy informacji wcześniej telefonicznie i mailowo.

 

Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd do Berlina. Pobyt we wschodniej części miasta stanowiącej w latach 1949-1990 stolicę NRD rozpoczniemy od wizyty w Miejscu Pamięci Berlin – Hohenschonhausen. Jest to zachowany do dziś kompleks, w którym po drugiej wojnie światowej urządzono radziecki obóz specjalny, a od 1951 r. centralne więzienie śledcze Stasi. Do 1989 r. więziono tu tysiące osób prześladowanych politycznie, w tym niemal wszystkich liderów opozycji w NRD. Obecnie byli więźniowie oprowadzają zwiedzających po salach przesłuchań czy celach, dzięki czemu możemy poznać autentyczne metody przesłuchań jak i warunki w jakich żyli więźniowie. Następnie przejazd do dzielnicy Pankow w początkowym okresie istnienia NRD pełniącej funkcję dzielnicy rządowej. Zwiedzanie z przewodnikiem Pałacu Schonhausen, będącego w XVIII w. letnią rezydencją pruskiej królowej, zaś w czasach NRD najbardziej reprezentacyjnym pałacem wschodniego Berlina. Przez 40 lat istnienia wschodnioniemieckiego państwa, mieściła się tutaj rezydencja prezydenta NRD, siedziba Rady Państwa oraz dom gościnny, w którym kwaterowani byli najważniejsi goście, wśród nich Michaił Gorbaczow czy Fidel Castro. Przejazd przez Majakowskiring – do 1963 r. zamkniętą ulicę, przy której, w okazałych willach zamieszkiwali wszyscy członkowie KC partii komunistycznej, m.in Walter Ulbricht, Erich Honecker czy Erich Mielke. Przerwa na Alexanderplatz, głównym placu wschodniej części Berlina. Wśród budynków mieszczących dziś liczne sklepy i punkty gastronomiczne, możemy tu podziwiać najbardziej okazałe osiągnięcie wschodnioniemieckich architektów – liczącą 368 m. wysokości Wieżę Telewizyjną. Przejazd przez Karl-Marx Alle, wybudowaną w latach 50-tych na wzór moskiewski, główną aleją stolicy NRD. W otoczeniu przytłaczającej socrealistycznej architektury odbywały się tam najważniejsze defilady, pochody i uroczystości państwowe. Na zakończenie pobytu wizyta w Muzeum Niemiecko – Rosyjskim Karlshorst. Muzeum zostało urządzone w budynku, w którym 8 maja 1945 r. niemieccy dowódcy podpisali przed przedstawicielami Sił Sprzymierzonych akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy. Następnie budynek stał się siedzibą Radzieckiej Wojskowej Administracji – do czasu utworzenia w 1949 r. Niemieckiej Republiki Demokratycznej – władzy nadrzędnej we wschodnich Niemczech. Wewnątrz zobaczymy salę w której, podpisano dokument kończący II wojnę światową w Europie, gabinet komendanta Niemiec wschodnich i zdobywcy Berlina, marszałka Żukowa oraz wystawy prezentujące okres wojny do zdobycia Berlina przez armię radziecką. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

Szczecin: Wyjazd: 08:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 21:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA:  Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 10 euro)

Zapisz się do newslettera