Chorwacja Relaks – Promocja oferty

Dodano: 28 lis 2022

 

 

Spore grono osób podróżujących z Wondertours do Chorwacji wie, że ten kraj jest Nam bardzo dobrze znany. Podróżujemy tam od wielu lat pokazując Naszym turystom uroki tego niezwykle przyjaznego dla Polaków państwa. W programach Chorwacja Deluxe i Chorwacja All Inclusive zawarliśmy większość punktów wartych uwagi. Tworząc ofertę Chorwacja Relaks postanowiliśmy wzbogacić Nasze coroczne propozycje o miejsca, które są szczególnie ciekawe, a mimo wszystko trudno dostępne z południowej Dalmacji czy Kvarneru, gdzie do tej pory mieliśmy noclegi. Przedstawiamy je poniżej.

Zaczynamy od wyspy Pag, która jest wciąż nieznana wielu turystom. Odwiedzającym ją osobom kojarzy się ona głównie z księżycowym pejzażem, co wiąże się ze specyfiką formacji skalnych i licznych akwenów wodnych. To piąta co do wielkości wyspa w Chorwacji, uznawana również za jedną z najbardziej słonecznych. Na wyspie przetrwały wielowiekowe tradycje wypasu owiec, co potwierdzają ciągnące się kilometrami kamienne mury parcelowe wraz z licznymi przedstawicielami gatunku. Do dziś na Pagu produkuje się najlepsze sery owcze, znane na całym wybrzeżu Adriatyku. Podczas naszej wycieczki będziemy mieli nie tylko okazję poznać metody ich tworzenia, przechowywania, ale również poczuć ich smak. Nie wykluczamy również zakupów, abyście mogli podzielić się smakiem najlepszych bałkańskich serów z bliskimi. Wizyta w serowarni Gligora z pewnością stanowi unikalne doświadczenie dla wszystkich, którzy cenią sobie tradycje i smak. Łechtanie naszych kubków smakowych to nie jedyne nasze atrakcje w programie.

 

 

Owce na wyspie jak na księżycu

 

Na Pagu występuje mnóstwo endemicznych gatunków ptaków, więc może i Nam dopisze szczęście i uda się któryś z nich sfotografować? Może być to o tyle łatwiejsze gdyż planujemy postoje na punktach widokowych oferujących najlepsze krajobrazy w tle. Przyroda mimo wszystko rządzi się swoimi prawami, więc pewne jest to że możemy liczyć na ciekawe zdjęcia z Nami samymi w roli głównej, jeśli ten aspekt zawiedzie. Fani westernów mogą podczas przejazdów pomiędzy punktami wycieczki poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Nie bez przyczyny w okolicy kręcone były ujęcia do słynnego filmu o indiańskim wodzu „Winnetou”. Wyspa Pag oczywiście uchodzi za bezpieczną, więc strzałów z rewolwerów, czy bojowych okrzyków apaczy bać się nie musimy. Spacer po największej miejscowości w regionie pozwoli na spokojnie przyglądać się Nam poza ciekawymi zabytkami także wieloletnim tradycjom związanym z koronkarstwem. Na przestrzeni wieków było ono jednym z ważniejszych rzemiosł tutejszych terenów. W pejzaż wyspy z pewnością w interesujący sposób wpisują się ponadto solanki, z których niegdyś pozyskiwano sól w procesie ewaporyzacji. Czy wiedzieliście, że jeszcze kilkaset lat temu ten surowiec dla kupców warty był niemalże tyle co złoto?

 

 

Miasto Pag z lotu ptaka

 

Sól była dla dawnych mieszkańców ważna, ale mówi się, że w klimacie śródziemnomorskim winogrona i oliwki były podstawowymi dobrodziejstwami ziemi. Wizyta w miejscowości Lun z tego względu będzie niezwykle ważnym wydarzeniem podczas wycieczki. Spacerując po gaju oliwnym składającym się z kilkudziesięciu tysięcy drzew poznamy znaczenie oliwy dla lokalnej społeczności. Sposoby jej uprawy, przetwarzania i role w życiu mieszkańców przybliży Nam lokalny przewodnik, który od lat zaangażowany jest w tutejsze zbiory. Smakosze będą mogli zakupić i zabrać do domu butelki najlepszych gatunków oliw, niekoniecznie pochodzących z tych najstarszych drzew liczących ponad 1000 lat, gdyż one owoców już nie rodzą. Dopełnieniem naszej wyprawy będzie czas wolny w Novalji, uchodzącej za chorwacką Ibizę z uwagi na swój imprezowy klimat.

 

 

Oliwkowy gaj w Lun

 

Poza eksplorowaniem przestrzeni wodnej będziemy mieli okazję również podziwiać dwie duże wyspy z brzegu w trakcie spacerowania po naszej miejscowości sv. Filip i Jakov, oraz podczas kolejnej wycieczki programowej. Na temat Ugljana i Pasmana na pewno dowiecie się więcej na naszej wyprawie do Zadaru. Krótki wypad po obiadokolacji do tej 70-tys. miejscowości z pewnością dostarczy Wam niesamowitych wrażeń. Nie bez przyczyny zwiedzanie Zadaru zaplanowaliśmy wieczorem. Miasto słynie przede wszystkim z organów morskich, na których gra nie kto inny jak samo morze. W zależności od poziomu fal specjalnie skomponowany przez znawców muzyki i hydrologii instrument prezentuje harmoniczne spektakle dźwiękowe. Wrażenia ze słuchowiska z pewnością wzmacnia obecność instalacji „Podziękowanie dla Słońca”, która w trakcie zachodu rozświetla okolice magią koloru i blasku. Łącząc to z faktem, że picie alkoholu na wybrzeżu jest dozwolone, czy można sobie wyobrazić lepszy wieczór niż ten spędzony z lampką szampana w trakcie zachodu słońca, przy projekcji niesamowitych kolorów i muzyki komponowanej przez naturę? Poza magicznymi chwilami przy organach morskich wybierzemy się z pewnością na krótki spacer po mieście by ujrzeć w nim pozostałości rzymskich kolumn porozrzucanych po mieście jako symbol europejskiego dziedzictwa, jedne z najstarszych kościołów na wybrzeżu, bramy miejskie, czy Targ Narodowy na którym nierzadko można spotkać bawiących się ludzi, lokalne kapele ludowe, czy pokazy ulicznych artystów.

 

 

Zadar po zachodzie słońca

 

Chorwacja Relaks poza trzema wspaniałymi wyprawami gwarantuje Wam również odpoczynek w hotelu 3*. Smaczne jedzenie i wygodne kwatery z pewnością umilą Wam pobyt. Wszystkich zainteresowanych ofertą zapraszamy do zamawiania wycieczki z  Wondertours.

Autor: Damian Grzesiak

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin