BOLESŁAWIEC I LEGNICA

DOLNOŚLĄSKIE SKARBY

TERMIN: 10.04.2021 | CENA: 179 ZŁ- LISTA REZERWOWA

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Bolesławca. Pobyt w mieście rozpoczniemy od wizyty w Żywym Muzeum Ceramiki. Podczas pobytu, weźmiemy udział w warsztatach ceramicznych. W trakcie zajęć dowiemy się jak powstaje najsłynniejsza w Polsce bolesławiecka ceramika, będziemy też mogli stworzyć własne naczynia. Każde z powstałych naczyń zostanie wypalone i na życzenie uczestników przesłane ich autorom. Następnie udamy się na spacer po mieście, ozdobionym w wielkie ceramiczne kubki i dzbanki, pomalowane w charakterystyczny dla tutejszej manufaktury wzór. Podczas spaceru zobaczymy m.in. zbudowany z lokalnego piaskowca kościół pw Matki Bożej Nieustającej Pomocy, dawne mury obronne, Rynek z efektownym ratuszem, Kamienicę pod Złotym Aniołem goszczącą niegdyś samego Napoleona Bonaparte, najstarszy w mieście kościół pw Wniebowstąpienia NMP, XIX-wieczne stare łaźnie miejskie czy przypominający rzymski akwedukt wiadukt kolejowy nad Bobrem. W dalszej części dnia przejazd do Legnicy – niegdyś stolicy Księstwa Legnickiego, będącego od blisko tysiąca lat czołowym ośrodkiem miejskim Dolnego Śląska. W trakcie pobytu zobaczymy najważniejsze obiekty w mieście takie jak Zamek Książąt Piastowskich, budynki Starego i Nowego Ratusza, usytuowane przy Rynku renesansowe Kamieniczki Śledziowe, bogato zdobiony Dom pod Przepiórczym Koszem czy kryjącą liczne zabytki, gotycką katedrę św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też barokowy kościół św. Jana Chrzciciela, w którym oprócz bogatego wyposażenia z epoki, zobaczymy mauzoleum Piastów. Przerwa przy legnickim Rynku. Na zakończenie dnia udamy się na Tarninów, dzielnicę nazywaną „Małą Moskwą”, która przez 48 lat stanowiła dom dla Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej i była niedostępna dla polskich mieszkańców miasta. Zobaczymy tam pozostałości muru oddzielającego sowiecką część miasta, okazałe wille oficerów czy budynek mieszczący niegdyś sztab główny PGWA. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem (2 miejsca przypadające na uczestnika), opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA: Udziału w warsztatach ceramicznych z możliwością otrzymania własnoręcznie wyrobionego dzieła, oraz zestawy Tourguide (55 zł – dorosły, 25 zł – dziecko)

 

Szczecin: Wyjazd 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 22:30

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Wyjazd odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami dopuszczającymi 50% obłożenie autokaru. Ponadto zwiedzanie odbywać się będzie max. w grupach 5 os.  z użyciem systemu tourguide z zachowaniem dystansu społecznego.

**W przypadku ewentualnego wprowadzenia lockdownu na terenie Dolnego Śląska organizator dopuszcza możliwość modyfikacji programu przy jednoczesnym pomniejszeniu kosztów biletu wstępu o udział w warsztatach (od. 50 zł i 20 zł).

 

Kod wycieczki: Termin: Cena:
BOL1 10.04.2021 179 zł LISTA REZERWOWA
 

Zapisz się do newslettera