Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Brandenburgia

BRANDENBURGIA  I JEJ SEKRETY

TERMIN: NIEZNANY | CENA: 99 ZŁ

*Uwaga! Termin wycieczki podawany jest z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Nie podajemy informacji wcześniej telefonicznie i mailowo.

 

Zbiórka uczestników wg rozkładu podanego w dole oferty. Przejazd do Prenzlau, niewielkiego miasta szczycącego się dużą ilością gotyckich zabytków z epoki późnego średniowiecza. Podczas spaceru zobaczymy ufundowany w XII w. klasztor Dominikanów, średniowieczne kościoły pw Najświętszej Maryi Panny, Trójcy Świętej i św. Mikołaja czy fragmenty murów miejskich z zachowanymi wieżami. Następnie udamy się do miejscowości Chorin, gdzie na przełomie XIII i XIV w. wybudowano jeden z najbardziej okazałych klasztorów gotyckich w północnych Niemczech. Było to także miejsce pochówku margrabiów brandenburskich. Do dziś zachowała się duża część imponującego kompleksu, ukazująca bogactwo form architektonicznych użytych w tym miejscu. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin dawnego opactwa, w trakcie którego poznamy historię i znaczenie klasztoru, sposób życia mnichów oraz ciekawostki związane z architekturą założenia. W dalszej części dnia rejs statkiem, na którego pokładzie przeprawimy się przez podnośnię statków w Niederfinow. Jest to niezwykły zabytek techniki z 1934 r. Dzięki zastosowaniu na ponad 50 – metrowej stalowej konstrukcji odpowiedniego systemu obciążeń, statki pokonują w specjalnej „windzie” 36 – metrową różnicę wysokości między górnym a dolnym odcinkiem kanału Odra – Hawela. Ze szczytu podnośni będziemy mogli obserwować piękny krajobraz ciągnących się po horyzont lasów i pól uprawnych. Po zakończeniu rejsu przejedziemy jeszcze do Bad Freienwalde – najdalej na północ wysuniętego ośrodka skoków narciarskich w Niemczech. Znajduje się tu kompleks czterech skoczni, z których największa ma rozmiar 70 m. Po zapoznaniu z obiektami sportowymi, wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót w rozkładu  w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 08:30 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 18:30

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA: Rejsu i biletów wstępu (ok. 15 euro)

 

Zapisz się do newslettera