BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU

TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty. Nocny przejazd do Budapesztu.

DZIEŃ DRUGI: Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Budy. W programie Wzgórze Zamkowe, Baszty Rybackie, Plac św. Trójcy, Kościół Macieja, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów, Pałac Budański, cukiernia Sissi.  Po przerwie wyjazd na Zakola Dunaju. Po drodze – ruiny rzymskie sprzed 2000 lat. Dojazd do Szentendre kilkanaście kilometrów za rogatkami Budapesztu, u stóp amfiteatralnych wzgórz wznoszących się nad leniwie płynącą rzeką, przy najbardziej urokliwym miejscu w Zakolu Dunaju. Spacer po historycznej części miasta mającym śródziemnomorski charakter,  zawdzięczający swój urok wąskim uliczkom, krętym zaułkom, nieregularnym placykom oraz kolorowym domkom z gankami i przybudówkami. Wejście do Muzeum Marcepana i do XIII wiecznego kościoła. Krótki czas na rynku  z możliwością skosztowania langosza, węgierskiego słonego placka drożdżowego z dodatkami.  Przejazd do hotelu w Budapeszcie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Pesztu z placem Bohaterów, Vajdahunyad vára, Andrássy út, Opera, Laskiem Miejskim. Przejazd w okolice Bazyliki św. Stefana. Czas wolny z możliwością skosztowania lodów w kształcie róż, będących obecnie jedną z atrakcji w centrum Budapesztu. Spacer uwzględniający na swojej trasie Plac Wolności i Parlament. W dalszej części dnia udamy się na wyspę św. Małgorzaty, gdzie obejrzymy m i n. starą wieżę ciśnień, zwierzyniec, ogrody japońskie,  czy XIII-wieczne ruiny klasztorne. Ponadto tego dnia przejedziemy się starą zabytkową kolejką umożliwiającą podziwianie uroków wyspy.  Na koniec dnia do wyboru czas wolny w pasażu turystycznym Vasi, lub na termach  Szekhenei (dodatkowo płatne ok. 6500 HUF). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY/PIĄTY: Śniadanie. Przejazd pod zabytkową Halę Targową oferującą niezliczoną ilość lokalnych produktów. Czas wolny na zakupy. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie Gyoru z pilotem, uznawanego za najpiękniejsze miasto północnych Węgier. Powrót zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 20:00 | Powrót ok. godz. 02:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką). 

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Zobacz inne dostępne oferty na naszej stronie.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota, 2 noclegi ze śniadaniami, ubezpieczenie, 
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego, zestawów TG (25 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
BUD1 13.10.2022-17.10.2022 899 ZŁ

 

Zapisz się do newslettera