BUDAPESZT I OKOLICE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY:Nocny przejazd do Budapesztu.

DZIEŃ DRUGI: Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Budy. W programie Wzgórze Zamkowe, Baszty Rybackie, Plac św. Trójcy, Kościół Macieja, zaplecza hotelu Hilton z ruinami klasztoru Dominikanów, Pałac Budański, cukiernia Sissi.  Po przerwie wyjazd na Zakola Dunaju. Po drodze – ruiny rzymskie sprzed 2000 lat. Dojazd do Szentendre kilkanaście kilometrów za rogatkami Budapesztu, u stóp amfiteatralnych wzgórz wznoszących się nad leniwie płynącą rzeką, przy najbardziej urokliwym miejscu w Zakolu Dunaju. Spacer po historycznej części miasta mającym śródziemnomorski charakter,  zawdzięczający swój urok wąskim uliczkom, krętym zaułkom, nieregularnym placykom oraz kolorowym domkom z gankami i przybudówkami. Wejście do Muzeum Marcepana i do XIII wiecznego kościoła. Krótki czas na rynku  z możliwością skosztowania langosza, węgierskiego słonego placka drożdżowego z dodatkami.  Przejazd do hotelu w Budapeszcie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg. 

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Pesztu z placem Bohaterów, Vajdahunyad vára, Andrássy út, Opera, Laskiem Miejskim. Przejazd w okolice Bazyliki św. Stefana. Czas wolny z możliwością skosztowania lodów w kształcie róż, będących obecnie jedną z atrakcji w centrum Budapesztu. Spacer uwzględniający na swojej trasie Plac Wolności i Parlament. W dalszej części dnia udamy się na wyspę św. Małgorzaty, gdzie obejrzymy m i n. starą wieżę ciśnień, zwierzyniec, ogrody japońskie,  czy XIII-wieczne ruiny klasztorne. Ponadto tego dnia przejedziemy się starą zabytkową kolejką umożliwiającą podziwianie uroków wyspy.  Na koniec dnia do wyboru czas wolny w pasażu turystycznym Vasi, lub na termach  Szekhenei (dodatkowo płatne ok. 6500 HUF). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY/PIĄTY: Śniadanie. Przejazd pod zabytkową Halę Targową oferującą niezliczoną ilość lokalnych produktów. Czas wolny na zakupy. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie Gyoru z pilotem, uznawanego za najpiękniejsze miasto północnych Węgier. Powrót do Polski.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin