CHORWACJA – ADRIATYCKA PRZYGODA

TERMIN: 05.07-14.07.2024  | CENA: 1899 ZŁ

Makarska uważana jest za jedną z najpiękniejszych miejscowości w Chorwacji. Jest też jednym z największym ich kurortów. Można tu swobodnie opalać się na żwirkowo-kamienistych plażach, zażywać kąpieli w przejrzystej i czystej wodzie, oraz korzystać z wielu dodatkowych atrakcji jakie oferuje kurort. Są tu liczne kafejki, bary, dyskoteki, muzeum malakologiczne z największa ilością muszelek na świecie, targ rybny i owocowy, góry Biokovo z najwyższym szczytem sv. Jure, oraz pobliskie wyspy, z których jedna z nich jest najdłuższą wyspą w Chorwacji a druga najwyższą. Miejscowość poza tym tętni życiem kulturalnym o czym świadczą licznie odbywające się koncerty na żywo. Znajduje się tu także zabytkowy kościół wykuty w skale, oraz półwysep miłości z którego rozciąga się wspaniała panorama na całe wybrzeże i miejscowość. Makarska ze względu na panujący tu klimat śródziemnomorski fascynuje ponadto roślinnością tj, agawy, opuncje, bogumiły, oleandry, sosny piniowe, nadmorskie i wiele innych. Wszystkich interesujących rzeczy w tym miejscu nie da się jednak opisać. Trzeba tu po prostu być. Nasza wycieczka to jednak nie tylko wspaniała Makarska. To również trzy wycieczki programowe opisane w  dalszej części oferty i dwie opcjonalnie wycieczki fakultatywne .

 

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd do miejscowości Makarska.
2 DZIEŃ: Przyjazd ok. południa. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Degustacja lokalnych specjałów na wspólnie zorganizowanym wyjściu. Nocleg.
3 DZIEŃ: Śniadanie. Czas do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Dubrownika. Po drodze zatrzymamy się na panoramie Bacińskich jezior i  w tzw. chorwackiej Kalifornii, gdzie będziemy mieli sposobność degustacji lokalnych likierów i rakiji. Możliwość zrobienia zakupów (alkohole, oliwy, dżemy, miody, soki, oraz wiele innych). W drodze do Dubrownika ponadto czekać Nas będą okazałe panoramy na archipelag wysp Elafickich, port, czy uprawę ostryg. Postój na moście Franja Tudmana z sesją zdjęciową na port Dubrownicki. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Czas wolny. Powrót w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Splitu, gdzie zobaczymy m in. Pałac Dioklecjana będący jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych w Chorwacji. Ponadto w programie miejski bulwar, czy monumentalny pomnik św. Grzegorza z Ninu, który według legend dotykającym go osobom ma przynosić szczęście. Czas wolny, a następnie przejazd do Trogiru położonego na wyspie Ciovo. Zwiedzanie miasta podczas którego przyjrzymy się m in. Katedrze św. Wawrzyńca, zabytkowym obiektom na starówce, czy twierdzy Kalemengo. Czas wolny. Na koniec wizyta w Parku Narodowym KRK słynącym z wodospadu Skradinski Buk, oraz urokliwych kaskad, przyrody i bajecznej scenerii z czasem wolnym Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Orebića na półwyspie Peljesać. Przeprawa wodna na wyspę Korcula i zwiedzanie miasta związanego ze słynnym podróżnikiem Marco Polo. Czas wolny, a następnie krótki rejs na wyspę Badija, słynącą z występującej na niej dziko jeleni i danieli. Możliwość karmienia zwierząt (zależnie od ich humoru i przebywania przy plaży – zazwyczaj jest to możliwe), oraz czas na plażowanie. Powrót przeprawą wodną do Orebicia. Wizyta w jednej z najpopularniejszych winiarni w Chorwacji Matuśko. Program degustacyjny i możliwość zrobienia zakupów. Po przerwie wizyta w Ston  i czas wolny przy wielkim murze chorwackim z opcjonalnym wejściem. Powrót na obiadokolacje. Nocleg.
7 DZIEŃ: Dzień wolny. Czas na plażowanie i odpoczynek, lub możliwość skorzystania z opcji wyjazdowej do Bośni i Hercegowiny. Program zakłada odwiedzenie miejsc tj. Mostar, Medjugorje oraz wodospadów Kravica.  Na koniec wycieczki degustacja lokalnych specjałów u sprawdzonych przyjaciół (50 euro). Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny. Dla chętnych rejs na wyspy Hvar i Brać, z których jedna jest najdłuższą wyspą w kraju słynącą z lawendowych pól, rozpowszechnioną przez Billa Gatesa, który zwykł na niej odpoczywać. Druga z naszych wysp ujętych w programie jest z kolei najwyższą wyspą z plażą Złoty Róg, która uznawana jest za jedną z najpiękniejszą na świecie. Jej fenomenem geologicznym jest to, że zmienia ona w ciągu roku często swój kształt. W cenę rejsu wliczony lunch, napoje oraz dobra zabawa (40 euro). Obiadokolacja. Nocleg.
9 DZIEŃ: Śniadanie.  Wyjazd w drogę powrotną.
10 DZIEŃ: Powrót do Szczecina wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

Stargard: Wyjazd 12:15  (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)  | Powrót ok. 04:45

Słoneczne: Wyjazd: 12:45 (przystanek Kaufland wyjazd, powrót przystanek Sanktuarium | Powrót ok. 04:15

Szczecin: Wyjazd: 13:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) | Powrót ok. godz. 04:00

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania odnośnie oferty:

Bądź z Nami na bieżąco na facebooku.

 

*Wycieczki podczas naszego pobytu w Makarskiej wliczone są w cenę, ale nie są obowiązkowe. Cena w złotówkach i euro jest komplementarna dla każdego uczestnika bez względu na wiek i strukturę. Docelowo kwaterujemy w dwójkach, ale możliwe również zapewnienie trójki, bądź przestronne apartamenty dla 4-6 osób na życzenie. Osoby zapisujące się w pojedynkę dokwaterowywane do innych osób o tej samej płci i podobnym wieku. Singiel z wyboru + 700 zł.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, 7 noclegów w apartamentach 3* w dzielnicy Zelenka, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa obligatoryjnie płatna w dniu wyjazdu – 230 euro (bilety wstępu, 7 śniadań i obiadokolacji, lokalni przewodnicy, klimatyzacja, parkingi, wjazdy do miast, tourguidy).

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
HRA1 05.07-14.07.2024 1899 ZŁ

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin