CHORWACJA DELUXE

TERMIN: 08-17.07.2022 | CENA: 2199 ZŁ – LISTA REZERWOWA

1 DZIEŃ: Wyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

2 DZIEŃ: Przyjazd nad zatokę Kvarnerską do naszego resortu w miejscowości Crikvenica. Zakwaterowanie. Czas wolny dla uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, korzystanie z basenu lub innych lokalnych atrakcji. Obiadokolacja.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Rijeki, będącej Europejską Stolicą Kultury 2020. Miasto to jest największym chorwackim portem, w którym spotykają się dwa światy- przemysłowy i turystyczny. Zobaczymy tu najważniejsze atrakcje miasta, do których zaliczyć można m in. wzgórze Trsat, z okazałym zamkiem i XIII w. kościołem. Dla naszego papieża Jana Pawła II świątynia ta była miejscem modlitwy podczas każdej jego wizyty w Chorwacji. W tutejszym muzeum poznamy ponadto historię pierwszej torpedy wykonanej w Rijece, oraz przyjrzymy się licznym eksponatom związanym z tym zagadnieniem. Czas wolny i przejazd do Opatiji. Miasto to nazywane jest drugim Monte Carlo. To właśnie w tym miejscu narodziła się chorwacka turystyka. Niegdyś ten luksusowy kurort odwiedzali cesarz austriacki, król węgierski, słynny geniusz Albert Einstein, oraz wybitni Polacy tj. Józef Piłsudski, czy Henryk Sienkiewicz. Miasto urzeka bogactwem secesyjnej architektury, a ponadto zadbanymi parkami pełnymi kwiatów i zieleni. Uważa się również, że tutejszy klimat świetnie wpływa na drogi oddechowe. W Opatiji zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta, a także przespacerujemy się amerykańskimi ogrodami. Czas wolny. Powrót na obiadokolacje. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka podczas, której poznamy najważniejsze atrakcje półwyspu Istria. Podczas zwiedzania Puli zobaczymy między innymi imponujący amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie, antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII wieku. Przejazd do malowniczego Rovinja, nazywanego lokalnym Saint Tropez, Jest on inspiracją dla licznych artystów przybywających tu pracować, lub wypocząć. Po czasie wolnym przejazd nad Kanał Limski, nieco przypominający norweskie fiordy. Długa wrzynająca się w ląd zatoka jest fenomenem geomorfologicznym, a ponadto hodowlą ostryg i małż. Degustacja likierów i lokalnych specjałów. Na koniec wizyta w Poreću, będącym kolebką chorwackiego chrześcijaństwa. Poza klasycznymi punktami zwiedzania zobaczymy tu największą atrakcje miasta, jaką jest Bazylika Eufrazjana. W czasie wolnym chętni uczestnicy będą mogli nawiedzić bazylikę wewnątrz (koszt. ok. 7 euro). Powrót na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka podczas, której poznamy najważniejsze atrakcje drugiej pod względem wielkości wyspy Chorwacji. Zwiedzanie rozpoczniemy tego dnia od wizyty w miejscowości KRK. Przyglądając się architekturze weneckiej, czy zamkowi Frankopanów dowiemy się m in. tego gdzie można zjeść jedyny w swoim rodzaju „tort księżniczki”. Dowiemy się ponadto ciekawostek związanych z iliryjskimi grobowcami, oraz co w nich robił polski bursztyn. Przejazd do miejscowości Punat. Rejs statkiem na wyspę Kosljun. Plażowanie i odpoczynek, a następnie degustacja win w miejscowosć Vrbnik gdzie skosztujemy najlepszych kvarnerskich specjałów tj. Prošek, białe wino wytrawne Žlahtina oraz czerwone wino wytrawne Teran. Na koniec atrakcji dla chętnych przygotowane mamy błotne kąpiele w naturalnym SPA, które wpływają na bóle kości i reumatyzm, oraz pomagają przy starych kontuzjach. Po kąpieli w błocie można zanurzyć się w ciepłym morzu, lub wziąć prysznic. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do PN Jezior Plitvickich połączonej z lokalnymi degustacjami po drodze (koszt. 50 euro/os z biletem wstępu). Obiadokolacja.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub możliwość skorzystania fakultatywnie z rejsu podczas, którego czeka nas przyjemny relaks na statku, oraz czas wolny w miejscowości Baśka, która może pochwalić się największą i najpiękniejszą plażą na wyspie KRK. Obiad i aperitif wliczony w cenę fakultetu. Po przerwie rejs na wyspę Rab, do miejscowości Lopar, która słynie z licznych piaszczystych plaż i bywa nazywana adriatycką oazą. Powrót w godzinach wieczornych na obiadokolację. (koszt całodniowego rejsu dla chętnych 40 euro/os.)

9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną.

10 DZIEŃ: Przyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

 

Stargard: Wyjazd 15:15 | Powrót 05:45 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

Szczecin: Wyjazd 15:45 | Powrót 05:15 (przystanek przy Kauflandzie dla wyjazdu i przystanek na Sanktuarium powrót).

Szczecin: Wyjazd 16:00 | Powrót ok. 05:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) 

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Polub naszą stronę na facebooku:

Dowiedz się więcej o wycieczce z Naszego bloga

 

*Pokoje głównie przystosowane są dla dwóch osób i podstawowa rezerwacja zakłada zakwaterowanie w pokojach typu TWIN/DBL. Istnieje jednak możliwość dla osób rezerwujących wyjazd użycie dostawki dla trzeciej osoby. Dla dziecka w wieku 7-12 lat zniżka wynosi 1400 zł/os za trzecią osobę w pokoju z dwoma dorosłymi. W przypadku dwóch dostawek dla dzieci (4 os.) drugie dziecko  ma zniżkę 700 zł. Dla dzieci w wieku 7-12 lat w pokoju gdzie jest jeden rodzic i dwójka dzieci przysługuje 700 zł zniżki na każde dziecko. Za 1 dorosłego w pokoju z dzieckiem do lat 12 zniżka bez dostawki wynosi -400 zł. Zniżka za dziecko powyżej 12 lat lub dorosłego w pokoju z dostawką wynosi – 250 zł. Nie polecamy wyjazdu dla dzieci poniżej 7 lat. Osoby zapisujące się same parujemy na zasadzie dokwaterowania bez dodatkowych kosztów. Zakwaterowanie w pokoju 1-os. przy zapisach nie akceptujących dokwaterowania wynosi + 1000 zł.

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem klasy LUX, 7 noclegów w resorcie 3*, 7 bufetowych śniadań i obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkingów, oraz zestawów Tourguide (50 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
HRD1 08.07-17.07.2022 2199 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera