CHORWACJA DELUXE BUDGET

TERMIN: 23.08-01.09.2023 | CENA: 2150 ZŁ – ZREALIZOWANO

1 DZIEŃ: Wyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

2 DZIEŃ: Przyjazd nad zatokę Kvarnerską do naszego resortu w miejscowości Crikvenica. Zakwaterowanie. Czas wolny dla uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, korzystanie z basenu lub innych lokalnych atrakcji. Obiadokolacja.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Rijeki, będącej Europejską Stolicą Kultury 2020. Miasto to jest największym chorwackim portem, w którym spotykają się dwa światy- przemysłowy i turystyczny. Zobaczymy tu najważniejsze atrakcje miasta, do których zaliczyć można m in. wzgórze Trsat, z okazałym zamkiem i XIII w. kościołem. Dla naszego papieża Jana Pawła II świątynia ta była miejscem modlitwy podczas każdej jego wizyty w Chorwacji. W tutejszym muzeum poznamy ponadto historię pierwszej torpedy wykonanej w Rijece, oraz przyjrzymy się licznym eksponatom związanym z tym zagadnieniem. Czas wolny i przejazd do Opatiji. Miasto to nazywane jest drugim Monte Carlo. To właśnie w tym miejscu narodziła się chorwacka turystyka. Niegdyś ten luksusowy kurort odwiedzali cesarz austriacki, król węgierski, słynny geniusz Albert Einstein, oraz wybitni Polacy tj. Józef Piłsudski, czy Henryk Sienkiewicz. Miasto urzeka bogactwem secesyjnej architektury, a ponadto zadbanymi parkami pełnymi kwiatów i zieleni. Uważa się również, że tutejszy klimat świetnie wpływa na drogi oddechowe. W Opatiji zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta, a także przespacerujemy się amerykańskimi ogrodami. Czas wolny. Powrót na obiadokolacje. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka podczas, której poznamy najważniejsze atrakcje półwyspu Istria. Podczas zwiedzania Puli zobaczymy między innymi imponujący amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie, antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII wieku. Przejazd do malowniczego Rovinja, nazywanego lokalnym Saint Tropez, Jest on inspiracją dla licznych artystów przybywających tu pracować, lub wypocząć. Po czasie wolnym przejazd nad Kanał Limski, nieco przypominający norweskie fiordy. Długa wrzynająca się w ląd zatoka jest fenomenem geomorfologicznym, a ponadto hodowlą ostryg i małż. Degustacja likierów i lokalnych specjałów. Na koniec wizyta w Poreću, będącym kolebką chorwackiego chrześcijaństwa. Poza klasycznymi punktami zwiedzania zobaczymy tu największą atrakcje miasta, jaką jest Bazylika Eufrazjana. W czasie wolnym chętni uczestnicy będą mogli nawiedzić bazylikę wewnątrz (koszt. ok. 7 euro). Powrót na obiadokolację. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka podczas, której poznamy najważniejsze atrakcje drugiej pod względem wielkości wyspy Chorwacji. Zwiedzanie rozpoczniemy tego dnia od wizyty w miejscowości KRK. Przyglądając się architekturze weneckiej, czy zamkowi Frankopanów dowiemy się m in. tego gdzie można zjeść jedyny w swoim rodzaju „tort księżniczki”. Dowiemy się ponadto ciekawostek związanych z iliryjskimi grobowcami, oraz co w nich robił polski bursztyn. Przejazd do miejscowości Punat. Rejs statkiem na wyspę Kosljun. Plażowanie i odpoczynek, a następnie degustacja win w miejscowosć Vrbnik gdzie skosztujemy najlepszych kvarnerskich specjałów tj. Prošek, białe wino wytrawne Žlahtina oraz czerwone wino wytrawne Teran. Na koniec atrakcji dla chętnych przygotowane mamy błotne kąpiele w naturalnym SPA, które wpływają na bóle kości i reumatyzm, oraz pomagają przy starych kontuzjach. Po kąpieli w błocie można zanurzyć się w ciepłym morzu, lub wziąć prysznic. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do PN Jezior Plitvickich połączonej z lokalnymi degustacjami po drodze (60 euro/os. z biletem wstępu). Obiadokolacja.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub możliwość skorzystania fakultatywnie z rejsu podczas, którego czeka nas przyjemny relaks na statku, oraz czas wolny w miejscowości Baśka, która może pochwalić się największą i najpiękniejszą plażą na wyspie KRK. Po przerwie rejs na wyspę Rab, do miejscowości Lopar, która słynie z licznych piaszczystych plaż i bywa nazywana adriatycką oazą. Powrót w godzinach wieczornych na obiadokolację. (koszt całodniowego rejsu dla chętnych (50 euro/os.)

9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną.

10 DZIEŃ: Przyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

Wycieczka Chorwacja Deluxe Budget realizowana jest w tym samym programie co wycieczka Chorwacja Deluxe, tylko że w ekonomicznym wariancie noclegowym . Szczegóły na temat programu znajdziecie na naszym artykule blogowym  Chorwacja Deluxe

Noclegi w hotelu Uvala Scott 2* – Wszystkie pokoje w naszym pawilonie znajdują się w części superior. Wyposażone są w klimatyzację i posiadają widok na morze. Hotel serwuje dobre jedzenie bufetowe z napojami w cenie. Pokoje z własnymi łazienkami i lodówkami. Blisko plaża. Pokoje 2 os. w domyśle. Zniżki przy zamówieniu pokoju dla 3 os. -300 zł,  oraz przy zamówieniu pokoju 4 os. z dwójką dzieci do lat 18 -500 zł. Singiel z wyboru +500 zł.  Singiel godzący się na dokwaterowanie bez dodatkowych opłat.

 

Szczecin: Wyjazd 18:00 | Powrót ok. 05:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) 

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem klasy LUX, 7 noclegów w hotelu 2*, 7 bufetowych śniadań i obiadokolacji, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkingów, oraz zestawów tourguide (60 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
HRB1 23.08-01.09.2023 2150 ZŁ -ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin