BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

DUBROWNIK: Unikalne w skali światowej miasto z zachowanym w całości monumentalnym pierścieniem murów obronnych, wpisane na światową listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Urocze miejsce tętniące bezustannie dobrą atmosferą. Jedna z najstarszych republik na świecie. Dubrownik to miasto, którego historia nie oszczędzała, a które jednak po każdej dziejowej katastrofie odradzało się piękniejsze i potężniejsze. Olbrzymie żywe miasto-muzeum, którego nie sposób, nie zobaczyć będąc w Dalmacji.. Podczas wycieczki zwiedzanie starego miasta z najlepszym polskim przewodnikiem, oraz na własną rękę podczas czasu wolnego. W trakcie wycieczki po drodze zatrzymujemy się  na degustację wybornych likierów i rakiji. Program przewiduje także panoramy w Neum, na Bacińskich jeziorach, oraz na moście w Dubrowniku.

BOŚNIA I HERCEGOWINA: Wyjazd do Bośni i Hercegowiny jest jedyną w swoim rodzaju okazją do zobaczenia najciekawszych punktów turystycznych tego malowniczego kraju. Podczas naszej eskapady odwiedzimy w pierwszej kolejności Pocitelj z zabytkowym meczetem i twierdzą, z której roztacza się oszałamiający widok na całe miasto. Następnie pojedziemy do Mostaru, gdzie ujrzymy m in: słynny most, który według rankingu najpiękniejszych miejsc na ziemi stworzonego przez BBC plasuje się w pierwszej 10-tce. W programie nie zabraknie również Medjugorje, gdzie Matka Boska objawiła się sześciorgu dzieci w 1981 r. Miejsce obecnie cieszy się mianem największego sanktuarium Matki Boskiej w Europie na równi z Fatimą, czy Lourdes. Ten dzień to także relaks przy wciąż jeszcze dzikich wodospadach na granicy chorwacko-bośniackiej. W drodze powrotnej na koniec zatrzymamy się na darmową degustację u  wiejskich gospodarzy. 

PARK NARODOWY KRK+SPLIT+TROGIR: Park Narodowy Krk’a to rozległy, w większej części niezmieniony działalnością człowieka obszar obejmujący ciąg wodospadów, o łącznym spadku 242 m. wypłukujących fantazyjne drogi w miękkich, wapiennych skałach. U stóp ostatniego z nich znajduje się wspaniały wodospad Skradinski Buk. Na naszej wycieczce staniemy twarzą w twarz z potęga wodnego żywiołu. Tego dnia również w programie mamy zwiedzanie dwóch miejscowości wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco.  Pierwsza z nich Trogir, miasto założone przez Greków, malowniczo położone na wyspie o wspaniale zachowanej strukturze średniowiecznej starówki. Wspaniały plac centralny z budynkiem ratusza i katedrą co roku przyciąga ludzi wrażliwych na piękno. Split z kolei to portowe miasto z zachowanym w bardzo dobrym stanie pałacem Dioklecjana z IV wieku. To drugie pod względem wielkości miasto Chorwacji.

 

*WYCIECZKA NA HVAR I BRAĆ (DODATKOWO PŁATNA 30 EURO): Relaksująca wycieczka na położone naprzeciwko Makarskiej wyspy Hvar i Brac, to atrakcja dla wszystkich, którzy chcą podziwiać Chorwację od strony morza i poznać życie na wyspach gdzie czas płynie w innym rytmie. Nasz statek zatrzymuje się w pięknej miejscowości Jelsa na Hvarze, która słynie z uprawy lawendy, liczby słonecznych dni w roku i tym, że zdarza wypoczywać się na wyspie tutaj m in. Billowi Gatesowi. Po krótkim przystanku na Hvarze udajemy się na wyspę Brac do miejscowości Bol. Kąpiel na miejscowych plażach (w tym na najbardziej znanej plaży Chorwacji- „Złotym Rogu”) i morskie pejzaże sprawiają, iż w trakcie tego rejsu nie sposób się nudzić. Niekiedy podczas rejsu udaje się zobaczyć delfiny. Smakowitym dopełnieniem trwającej od rana do wieczora wyprawy są pieczone ryby popijane znakomitym dalmatyńskim winem! .Czas trwania: 9.00 – ok. 18.00. 

 

Zapisz się do newslettera