Czeskie Smaki – Promocja oferty!

Dodano: 10 maj 2024

 

Czechy to zróżnicowany kraj, który można smakować na wiele sposobów i wszystkimi zmysłami. Na początek, warto zwrócić uwagę na fantastyczne ukształtowanie terenu w tym niezwykle urozmaiconym krajobrazowo Państwie. Znane na całym świecie są skalne miasta, jakie możemy znaleźć w różnych częściach Czech. Zapraszamy Was na wspólną wycieczkę.

Nasz wyjazd rozpoczniemy od położonego nieopodal polskiej granicy parku narodowego Adrszpaskie Skały. Jest to miejsce, które już od pierwszego kontaktu zapiera dech w piersiach. Znajdziemy tam choćby tysiące formacji skalnych, krystalicznie czyste jeziora, przejścia przez szczeliny skalne czy bajkowy wodospad. Tym co szczególnie przyciąga w to miejsce są niezwykle uformowane skały o fantazyjnych kształtach. Nazwy takie jak Plac Słoni, Czarci Most, Dzban czy Kochankowie pobudzają wyobraźnie ale też dają pewien obraz obiektów, z jakimi mamy do czynienia. Ciekawostką jest, że w odkryciu piękna tego terenu pomógł ogromny pożar, jaki miał tu miejsce w XIX w. Ogień odsłonił wówczas piaskowcowe skały skryte dotąd w gęstej otulinie drzew, dając początek sklanemu miastu jakie znamy. Ten unikalny obszar musi znaleźć się na trasie każdego odkrywcy, chcącego poznać najciekawsze krajobrazowo miejsca w Czechach.

 

 

Przenieśmy się jednak dalej na Morawy, do krainy winnic – którym także będziemy chcieli poświęcić nieco miejsca – ale też zabytków. Większość czeskich obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, znajduje się właśnie tutaj. Oprócz tego szczególnym miejscem są jaskinie Morawskiego Krasu. Zewidencjonowano tu ponad 1100 jaskiń, z których kilka udostępniono do zwiedzania. Wyjątkową sławą cieszy się jaskinia Punkvy, a to za sprawą połączenia z dnem głębokiej na 138 m. przepaści krasowej Macocha oraz przepływającej przez nią podziemnej rzece. Zarówno eksploracja wnętrza jaskini, jak i widok znad przepaści to wyjątkowe doświadczenia, jakich nie może zabraknąć podczas naszej wycieczki.

 

 

Kolejnym przyrodniczym skarbem, którego warto zasmakować będąc w Czechach jest Szumawa, średniej wysokości pasmo górskie biegnące wzdłuż granic z Austrią i Niemcami. Stanowi ono największy wciąż nieprzekształcony krajobraz leśny w Europie, przez co nazywany jest zielonymi płucami Czech. Inne popularne określenie – czeska Kanada – nawiązuje do jezior polodowcowych o kryształowej wodzie otoczonych pokrytymi lasem górami. Ponadto znajdziemy tu niemal nietkniętą dziką przyrodę, strumienie, wodospady, zabytki kultury, a nade wszystko uczucie nieskrępowanej wolności, jakie wiąże się z obcowaniem z dziką przyrodą.

 

 

Skarbem Czech są niewątpliwie miasta. Często niezniszczone w czasie ostatniej wojny światowej, zwykle o bogatej tkance zabytkowej. Niekiedy pięknie odnowione, a nieraz nieco zaniedbane. Nie można jednak zarzucić im baku swoistego unikalnego klimatu, tego co nazywamy duszą.

Na temat Pragi napisano już niemal wszystko. Nie jest przypadkiem, że miasto to nawiedzają miliony ludzi, chcących choć na chwilę stać się częścią tego miasta. Faktem jest, że czeska stolica należy do ścisłego grona najpiękniejszych metropolii w Europie. Usytuowanie naszej bazy w tym właśnie mieście, pozwoli wszystkim, którzy będą mieli na to chęć eksplorować w wolnym czasie praskie zakamarki. Warto tu zwrócić uwagę nie tylko na dobrze wydeptane główne szlaki, które zwiedzać będziemy z lokalnym przewodnikiem, ale też położone nieco bardziej peryferyjnie, mniej zatłoczone miejsca, takie jak dostojne, mieszczańskie Vinohrady, robotniczy Zizkov czy ważny historycznie Vysehrad.

 

 

Jeżeli chcecie poznać z Nami Czechy i jej smaki zapraszamy do wspólnej wyprawy. Szczegóły oferty znajdziecie na stronie Czeskie Smaki – Wycieczka pełna pasjonujących miejsc!

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin