DANIA I SZWECJA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd  do Rostocku. Zaokrętowanie i rejs promem do Gedser. Przejazd w stronę Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od wyspy Slotsholmen, luterańskiego kościoła zamkowego, budynku biblioteki „Czarny Diament” oraz dawnej giełdy z  charakterystyczną „smoczą” iglicą.  W następnym etapie udamy się do Amalienborg, aby w południe podziwiać zmianę warty.   Po jej zakończeniu udamy się do kościoła marmurowego, który charakteryzuje się największą w Skandynawii kopułą. Wychodząc z niego zajrzymy w dalszej kolejności nad rzekę z widokiem na jedną z najnowocześniejszych oper na całym świecie. Tego dnia  obejrzymy jeszcze nabrzeże Nordre Toldbod, fontannę Gefion, Syrenkę Kopenhaską, oraz Kastellet, czyli najlepiej zachowaną gwieździstą cytadelę w północnej Europie. Na zakończenie czeka nas godzinny rejs po kanałach kopenhaskich, oraz czas wolny w Nyhavn – reprezentacyjnym duńskim porcie. Przejazd do hotelu w  okolice ogrodów Tivoli. Zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu dzień rozpoczniemy od zwiedzania Helsingor, uroczego miasteczka nad cieśniną Sund, będącego miejscem akcji sztuki Szekspira pt: „Hamlet„. Zwiedzając tutejszy zamek zobaczymy apartamenty królewskie, renesansowy holenderski styl umeblowania oraz najdłuższą salę w Europie. Po zwiedzeniu zamku udamy się  do pobliskiej miejscowości  Hamlebeak, gdzie znajduje się Luisiana Muzeum of Modern Art, czyli jedna z najbogatszych kolekcji sztuki współczesnej w północnej Europie. Budynki muzeum znajdują się na terenie parku nad cieśniną Sund, z którego roztacza się piękny widok na szwedzką stronę. W dalszej części dnia pojedziemy do miejscowości Kokkedal, gdzie znajduje się bajkowy zamek  i ogród przy zamku. Po obejrzeniu obiektu pojedziemy do Rungsted – dawnej osady rybackiej. Przy samej wodzie znajduje się tam majątek pisarki Karen Blixen i autorki powieści „ Pożegnanie z Afryką. Pod dużym drzewem w tzw. Rezerwacie Ptaków jest również jej grób. Po omówieniu życiorysu artystki i punktów z nią związanych dzień zakończymy w miejscowości Bagsvaerd na przedmieściach Kopenhagi, w której znajduje się luterański kościół. Uważany jest on za arcydzieło współczesnej architektury sakralnej, ze względu na jasne, naturalnie oświetlone wnętrza i sufit z  zaokrąglonym sklepieniem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu czeka nas wyprawa do Roskilde – miasteczka założonego w X wieku nad pięknym fiordem. Zwiedzimy w nim przede wszystkim gotycką katedrę, którą jako pierwszy wzniósł Harald Sinozębny. Kościół ten stał się inspiracją dla gotyckiego budownictwa sakralnego  w całej Europie północnej. Katedra uznawana jest za jeden z najpiękniejszych kościołów na terenie całej Skandynawii. Po wyjeździe z Roskilde tego dnia w programie pojawi się również zamek myśliwski w Jagerspris z czasów ekscentrycznego króla Fryderyka III i jego trzeciej żony, Christine Louise Danner, oraz zamek Frederiksborg w Hillerod jako renesansowa siedziba królów Danii znajdująca się na trzech małych wyspach pośrodku jeziora. Dzień zakończymy w Fredensborg, gdzie mieści się zamek królewski z początku XVIII wieku, będący rezydencją duńskiej rodziny królewskiej i miejscem podejmowania obcych głów państw goszczących z oficjalną wizytą w Danii. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się przez najdłuższy most na świecie łączący dwa państwa do Malmoe. Tam zobaczymy plac Stortorget, renesansowy ratusz, pomnik Gustawa Adolfa oraz rzeźbę muzykantów. Podczas spaceru po starówce zajrzymy także na Lilla Torg – mały rynek będący sercem miasta, oraz nabrzeże z którego będzie widać Most Oresund czy Turning Torso – jeden z najwyższych mieszkalnych budynków w Europie, W dalszej części dnia przejazd do szwedzkiej miejscowości Hollviken. Krótki spacer po mieście i zapoznanie się z tradycjami rybackimi regionu. Kolejnym punktem naszej wyprawy będzie Ales Stenar, znana jako szwedzkie Stonehenge. Kamienny kompleks z lotu ptaka przypomina kształt łodzi, lecz nie wiadomo, kto i w jakim celu go zbudował.  Zwiedzanie zakończymy spacerem po Ystad, po którym zaokrętujemy się na prom płynący do Świnoujścia.  Zakwaterowanie w kabinach 4 os. Obiadokolacja. Możliwość korzystania z atrakcji oferowanych na promie. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Wyokrętowanie. Zejście z promu. Krótki spacer po Świnoujściu. 

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin