BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

DOLNY ŚLĄSK I OKOLICE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka wg rozkładu w dole oferty. Przejazd w kierunku Wrocławia. Podczas zwiedzania z przewodnikiem odwiedzimy miejsca takie jak wspaniały wrocławski rynek z ratuszem, Jatki na których umieszczone zostały posągi zwierząt rzeźnych czy Ostrów Tumski, gdzie poznamy historię św. Jana Nepomucena, jak i zobaczymy niezwykły obraz Madonny Wodzącej Wzrokiem znajdujący się w Katedrze. Na trasie zwiedzania także Budynek Uniwersytetu wraz z wczesnobarokowym kościołem uniwersyteckim oraz słynnym posągiem nagiego szermierza, siedziba Ossolineum, a także Dzielnica Czterech Wyznań z prawosławnym soborem Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, kościołem św. Antoniego z Padwy, synagogą Pod Białym Bocianem oraz ewangelicko – augsburskim kościołem Opatrzności Bożej. Czas wolny na Starym Mieście. Późnym popołudniem przejazd na pokaz „tańczącej” Fontanny Multimedialnej. Przed pokazem zobaczymy Halę Stulecia – obiekt wpisany na listę UNESCO, stalową Iglicę – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wrocławia.. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu wycieczka na czeską stronę Sudetów. Około dwugodzinny spacer po Skalnym Mieście w pobliżu miejscowości Adsprach. Na trasie fantastyczne formacje skalne w otoczeniu dziewiczej przyrody. Przejazd do miejscowości Broumov. Krótkie zwiedzanie zabytkowej starówki z urokliwym rynkiem i imponującym, barokowym Zakonem Benedyktynów. Wizyta w browarze Broumov – jednym z najstarszych browarów w tej części Europy – gdzie produkowane jest piwo Opat, zakończone degustacją. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu przejazd do Walimia, gdzie zwiedzimy sztolnie należące do kompleksu „Rzeczka”. Sztolnie będące elementem kompleksu „Riese”, są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych górniczych przedsięwzięć budowlanych prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę. Następnie udamy się do Wambierzyc – niewielkiej miejscowości nazywanej dolnośląskim Jeruzalem. Na wyjątkowy charakter tej miejscowości składają się późnorenesansowa bazylika z relikwiami św. Jana Pawła II oraz drewnianą figurką Matki Boskiej Wambierzyckiej, kilkanaście bram odwzorowujących podobne obiekty w Jerozolimie, a także rozsiane po całym miasteczku kapliczki przedstawiające sceny biblijne wraz ze wzgórzem Kalwaria po którym poprowadzona jest wyjątkowa Droga Krzyżowa. Przejazd do Polanicy – Zdrój, tam spacer po Parku Zdrojowym, w którym zobaczymy zabytki architektury uzdrowiskowej i źródła wody zdrojowej. Czas wolny w uzdrowisku. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie z przewodnikiem wnętrza zamku Książ, będącego jednym z trzech największych zamków w Polsce. Zobaczymy barokowe wnętrza zamkowe, poznamy także historię rodu Hochbergów oraz księżnej Daisy – najsłynniejszej lokatorki zamku. Przejazd do wałbrzyskiego śródmieścia. Krótki spacer obejmujący takie miejsca jak urokliwy Rynek z zabytkowymi kamieniczkami czy eklektyczny budynek ratusza. Przerwa. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Po śniadaniu przejazd do Krzeszowa. W miasteczku zwiedzimy pocysterski kompleks klasztorny, nazywany „Europejską Perłą Baroku”. Odwiedzimy tu kościół św. Józefa, z niezwykłym cyklem fresków Michała Willmanna, monumentalna Bazylika Mniejsza pw. Wniebowzięcia NMP, Mauzoleum Piastów Śląskich, cmentarz klasztorny oraz kaplicę pw. Marii Magdaleny z repliką Grobu Bożego z Jerozolimy. Przejazd do Karpacza, tam wizyta w kościele Wang – wyjątkowej drewnianej świątyni, wybudowanej w Skandynawii, w okresie średniowiecza, a przeniesionej w Karkonosze w XIX w. W dalszej części dnia przejazd do Szklarskiej Poręby, gdzie zobaczymy jedne z najpiękniejszych w Karkonoszach wodospady Kamieńczyk i Szklarkę. Przerwa w centrum tego najpopularniejszego kurortu w regionie. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Po śniadaniu przejazd do miejscowości Sucha, gdzie odwiedzimy dziedzińce Zamku Czocha – kamiennej warowni pochodzącej z XII w., często wykorzystywanej przez filmowych reżyserów. Następnie przejazd do Zgorzelca – miasta, które wspólnie z położonym po niemieckiej stronie granicy Goerlitz nazywane jest „Miastem – Europą”. Spacer po mieście, uważanym przez niektórych za najpiękniejsze w Niemczech. Całe, niezniszczone w trakcie wojny centrum, to swoista galeria różnych stylów w architekturze. Zachwyca ona bogactwem zabytków, których jest tu około 4000, najwięcej w całych Niemczech. Wyjazd w drogę powrotną. Zbiórka wg rozkładu podanego w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 6 noclegów ze śniadaniami i obiadokolacjami, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie,

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na bilety wstępu w Polsce, oraz system tourguide (170 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 20:15

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera