DOLNY ŚLĄSK I OKOLICE
TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!
DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd w kierunku Wrocławia. Podczas zwiedzania z przewodnikiem odwiedzimy miejsca takie jak wspaniały wrocławski rynek z ratuszem, Jatki na których umieszczone zostały posągi zwierząt rzeźnych czy Ostrów Tumski, gdzie poznamy historię św. Jana Nepomucena, jak i zobaczymy niezwykły obraz Madonny Wodzącej Wzrokiem znajdujący się w Katedrze. Na trasie zwiedzania także Budynek Uniwersytetu wraz z wczesnobarokowym kościołem uniwersyteckim oraz słynnym posągiem nagiego szermierza, siedziba Ossolineum, a także Dzielnica Czterech Wyznań z prawosławnym soborem Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, kościołem św. Antoniego z Padwy, synagogą Pod Białym Bocianem oraz ewangelicko – augsburskim kościołem Opatrzności Bożej. Czas wolny na Starym Mieście. Późnym popołudniem przejazd na pokaz „tańczącej” Fontanny Multimedialnej. Przed pokazem zobaczymy Halę Stulecia – obiekt wpisany na listę UNESCO, stalową Iglicę – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wrocławia.. Obiadokolacja. Nocleg
DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu wycieczka na czeską stronę Sudetów. Około dwugodzinny spacer po Skalnym Mieście w pobliżu miejscowości Adsprach. Na trasie fantastyczne formacje skalne w otoczeniu dziewiczej przyrody. Przejazd do miejscowości Broumov. Krótkie zwiedzanie zabytkowej starówki z urokliwym rynkiem i imponującym, barokowym Zakonem Benedyktynów. Wizyta w browarze Broumov – jednym z najstarszych browarów w tej części Europy – gdzie produkowane jest piwo Opat, zakończone degustacją. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu przejazd do Walimia, gdzie zwiedzimy sztolnie należące do kompleksu „Rzeczka”. Sztolnie będące elementem kompleksu „Riese”, są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych górniczych przedsięwzięć budowlanych prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę. Następnie udamy się do Wambierzyc – niewielkiej miejscowości nazywanej dolnośląskim Jeruzalem. Na wyjątkowy charakter tej miejscowości składają się późnorenesansowa bazylika z relikwiami św. Jana Pawła II oraz drewnianą figurką Matki Boskiej Wambierzyckiej, kilkanaście bram odwzorowujących podobne obiekty w Jerozolimie, a także rozsiane po całym miasteczku kapliczki przedstawiające sceny biblijne wraz ze wzgórzem Kalwaria po którym poprowadzona jest wyjątkowa Droga Krzyżowa. Przejazd do Polanicy – Zdrój, tam spacer po Parku Zdrojowym, w którym zobaczymy zabytki architektury uzdrowiskowej i źródła wody zdrojowej. Czas wolny w uzdrowisku. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie z przewodnikiem wnętrza zamku Książ, będącego jednym z trzech największych zamków w Polsce. Zobaczymy barokowe wnętrza zamkowe, poznamy także historię rodu Hochbergów oraz księżnej Daisy – najsłynniejszej lokatorki zamku. Przejazd do wałbrzyskiego śródmieścia. Krótki spacer obejmujący takie miejsca jak urokliwy Rynek z zabytkowymi kamieniczkami czy eklektyczny budynek ratusza. Przerwa. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ PIĄTY: Po śniadaniu przejazd do Krzeszowa. W miasteczku zwiedzimy pocysterski kompleks klasztorny, nazywany „Europejską Perłą Baroku”. Odwiedzimy tu kościół św. Józefa, z niezwykłym cyklem fresków Michała Willmanna, monumentalna Bazylika Mniejsza pw. Wniebowzięcia NMP, Mauzoleum Piastów Śląskich, cmentarz klasztorny oraz kaplicę pw. Marii Magdaleny z repliką Grobu Bożego z Jerozolimy. Przejazd do Karpacza, tam wizyta w kościele Wang – wyjątkowej drewnianej świątyni, wybudowanej w Skandynawii, w okresie średniowiecza, a przeniesionej w Karkonosze w XIX w. W dalszej części dnia przejazd do Szklarskiej Poręby, gdzie zobaczymy jedne z najpiękniejszych w Karkonoszach wodospady Kamieńczyk i Szklarkę. Przerwa w centrum tego najpopularniejszego kurortu w regionie. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SIÓDMY: Po śniadaniu przejazd do miejscowości Sucha, gdzie odwiedzimy dziedzińce Zamku Czocha – kamiennej warowni pochodzącej z XII w., często wykorzystywanej przez filmowych reżyserów. Następnie przejazd do Zgorzelca – miasta, które wspólnie z położonym po niemieckiej stronie granicy Goerlitz nazywane jest „Miastem – Europą”. Spacer po mieście, uważanym przez niektórych za najpiękniejsze w Niemczech. Całe, niezniszczone w trakcie wojny centrum, to swoista galeria różnych stylów w architekturze. Zachwyca ona bogactwem zabytków, których jest tu około 4000, najwięcej w całych Niemczech. Wyjazd w drogę powrotną.
Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.