GRUZJA – TAJEMNICE KAUKAZU

TERMIN: 11.10-18.10.2024  | CENA: 3100 ZŁ  – LISTA REZERWOWA

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Lot do Kutaisi.  Przejazd do Tbilisi z postojem na tradycjne wypieki Nazuki. Zakwaterowanie. Nocleg. 

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi, które rozpoczniemy od wejścia na punkt widokowy przy cerkwi Metekhi. Panorama na trzy wzgórza, rzekę Mtkvari i miejską aglomerację. Wjazd kolejką na twierdzę Narikali i omówienie widocznych punktów przy pomniku Matki Gruzji. Spacer urokliwą okolicą w pobliżu naturalnych termalnych łaźni siarkowych, wodospadu i botanicznego ogrodu. Czas wolny na mieście. Dalsze zwiedzanie miasta z przejściem przez podziemną galerię sklepowo-muzealną, historią wznoszenia toastów przy pomniku Tamudy, odwiedzeniem artystycznej dzielnicy malarskiej. Na trasie zwiedzania ponadto krzywa wieża zegarowa, skwer kawiarniany z dużą ilością roślin i świateł, oraz pleneralne rzeźby dawnych mieszkańców Tbilisi. Przejazd estakadą nad antycznymi ruinami do Placu Wolności, a następnie przez aleję Rustavaliego na której znajdują się najbardziej monumentalne budynki użyteczności publicznej w Gruzji. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do jednego z najstarszych miast Gruzji Mchetty, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Korzenie miejscowości sięgają jednak V w. p.n.e., kiedy to była ona stolicą gruzińskiego Królestwa Iberii. W tym miejscu zrobimy sobie sesję fotograficzną na wzgórzu z widokiem na rzekę Mtkvari i Aragvi. Przejazd do miejscowości Stepancminda. Po drodze kolejna sesja fotograficzna przy zbiorniku wodnym Zhinvali, który zasila okoliczną elektrownię, a także przy średniowiecznej twierdzy Ananuri. Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy do Stepancminda. Czekać Nas będzie tam przejażdżka jeepami górską drogą z serpentynami pod wygasły wulkan i drugą pod względem wysokości górę Gruzji. Postój przy położonej wysoko nad miastem cerkwią Cminda Sameba z panoramą na ośnieżony szczyt góry. Powrót do stolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do klasztoru w Bodbe z grobem krzewicielki gruzińskiego chrześcijaństwa św. Nino. Czas wolny z możliwością spacerowania po urokliwych terenach przyklasztornych. Po przerwie przejazd do Sinaghi i zwiedzanie miasta miłości znanego ze swego położenia na zboczu góry, oraz wąskich uliczek i średniowiecznej twierdzy. Czas wolny. Obiadokolacja w tradycyjnej winnicy z kilkuset letnią tradycją, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji wina, oraz etnografią i folklorem gruzińskim. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd w stronę Batumi. Po drodze wizyta w imponującym skalnym mieście Uplitsishke, oraz w Gori, miejscu urodzenia Stalina. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tutaj między innymi plac Piazza, oraz Park Przymorski. Ponadto w programie pomniki Ali i Nino, tańczące fontanny, oraz pomnik Medei ze złotym baranem nawiązującym historią do słynnej wyprawy Argonautów. Czas wolny w strefie nadmorskiej. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Wizyta przy wzgórzu na którym znajduje się katedra Bagrati. Zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO klasztoru Gelati z XII w., ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego. Zachwycają tu m in. freski, mozaiki i doskonała akustyka wnętrz. Czas wolny na głównym placu w Kutaisi. Możliwość zrobienia zakupów i wymiany walut. W dalszej części dnia zwiedzanie Jaskini Prometeusza z licznymi salami bogatymi w imponujące formy naciekowe. Spacer przez wnętrza jaskini z koncertem muzyki poważnej i grą świateł. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

8 DZIEŃ: Wykwaterowanie i pobranie lunch pakietów. Przejazd do Kutaisi. Lot powrotny. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

11.10.2024 Stargard: Wyjazd: 02:45 | Powrót ok. godz. 12:45 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

11.10.2024 Szczecin: Wyjazd 03:15 | Powrót ok. godz. 12:15 (przystanek przy Kauflandzie, powrót przy Sanktuarium).

11.10.2024 Szczecin: Wyjazd: 03:30 | Powrót ok. godz. 12:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka)

 

Zakwaterowanie Orientacyjne:  4 noce Hotel Grand Palace Tbilisi 4*, Era Palace 4* Batumi, West Tower Kutaisi 3* (1 noc)

Sprawdź inne nasze oferty w sprzedaży:

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi rezerwacji i jej obsługi

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, Bilety lotnicze, bagaż podręczny 40x30x20 i rejestrowany 10 kg 149x119x171, transport na terenie Gruzji, 7 noclegów w standardzie 3/4* ze śniadaniami, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu i lokalnego przewodnika, obiadokolacji w postaci supr (250 USD)

 

Uwaga! Jedno miejsce dla kobiety na zasadzie dokwaterowania!

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
GRUZ1 11.10-18.10.2024 3100 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin