GRUZJA – TAJEMNICE KAUKAZU

TERMIN: 06.10-13.10.2021  | CENA: 2499 ZŁ

 

 

Tbilisi-Signaghi-David Gareja-Kazbeg-Ananuri-Mchetta-Batumi-Kutaisi

 

Gruzja to dziewiczy kraj, którego jeszcze nie zniszczyła cywilizacja. Fenomenalne skalne miasta i  górskie krajobrazy to z pewnością atuty tego kraju leżącego w paśmie kaukaskim. Tutaj czas zdaje się stawać w miejscu i żyć swoim rytmem. Ludzie z tego regionu są niezwykle gościnni, co można zaobserwować zwłaszcza w knajpach. Podczas obiadokolacji stoły zazwyczaj uginają się od różnorodnego i smacznego jedzenia, a nierzadko przy nich można usłyszeć piękną i melodyjną muzykę, okraszoną tradycyjnymi tańcami. Piękne panoramy, zabytkową architekturę, przyrodnicze cuda i wieczory gruzińskie zapewniamy w cenie. Poznaj z nami Kaukaz i ciesz się przygodą, która porwie Cię do innego świata, chwytającego za serce, ale i radującego duszę. Zapraszamy na niepowtarzalny wyjazd z Biurem Podrózy Wondertours.

 

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd na lotnisko w Poznaniu. Lot do Kutaisi. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja z winem i tańcami. Zakwaterowanie.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Nasze zwiedzanie miasta zaczynamy na Placu Wolności i kierujemy się w dół ulicą Kote Abkhazi. W tamtym miejscu po obu stronach ulicy, od wieków funkcjonują ze sobą w zgodzie cerkwie i kościoły innych wyznań chrześcijańskich. Następnie kierujemy się do Katedry Sioni, w której z nabożną czcią przechowywany jest krzyż św. Nino, oświecicielki Gruzji, czczonej w kościele prawosławnym na równi z apostołami. Ulicą Shardeni dochodzimy do kolebki Tbilisi, łaźni siarkowych. Na końcu wąskiego wąwozu, zobaczymy wodospad ukryty w sercu miasta. W dalszej części dnia wjazd kolejką na twierdzę Narikala i wspaniała panorama na miasto, oraz pomnik Matki Gruzji. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do miasta miłości Signaghi. Czeka nas tam spacer urokliwymi uliczkami miasta, otoczonymi XVIII wiecznym kompleksem murów obronnych. Następnie przejazd do zespołu klasztornego David Garedza znajdującego się przed granicą z Azerbejdżanem. Założony on został przez mnicha asyryjskiego Dawida już w VI wieku. Zwiedzanie kompleksu. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Stepancminda. Po drodze zatrzymamy się przy przy zbiorniku wodnym Zhinvali, który zasila okoliczną elektrownię, a także przy średniowiecznej twierdzy Ananuri. Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy do Stepancminda, gdzie czeka nas przejażdzka jeepami górską drogą z serpentynami pod wygasły wulkan i drugą pod względem wysokości górę Gruzji Kazbeg liczącą ponad 5000 m.n.p.m. Postój przy położonej wysoko nad miastem cerkwią Cminda Sameba z XIV wieku z panoramą na ośnieżony szczyt góry. Powrót do stolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do jednego z najstarszych miast Gruzji Mchetty, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Korzenie miejscowości sięgają jednak V w. p.n.e., kiedy to była ona stolicą gruzińskiego Królestwa Iberii. W tym miejscu zrobimy sobie sesję fotograficzną na wzgórzu z widokiem na rzekę Mtkvari i Aragvi. Tego dnia zatrzymamy się ponadto w niezwykłym skalnym mieście Uplitsishke, będącym niegdyś ośrodkiem kultu pogańskiego, oraz w Gori, miejsca urodzenia Stalina. Przejazd do Batumi. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tutaj między innymi plac Ery i plac Piazza, oraz Park Przymorski. Ponadto w programie pomniki Ali i Nino, oraz tańczące fontanny, czy pomnik Medei ze złotym baranem nawiązującym historią do słynnej wyprawy Argonautów. Czas wolny w strefie nadmorskiej. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO Katedry Bagrata z XI w. oraz klasztoru Gelati z XII w., ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego. Przejazd i zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza położonej zaledwie 20 km od Kutaisi.  Pożegnalna uroczysta obiadokolacja z winem, tańcami i biesiadą gruzińską. Przyjazd na lotnisko ok. 03:30.

DZIEŃ ÓSMY: Wylot ok. 06:30. Lądowanie w Poznaniu . Przejazd do Szczecina, Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

 

Szczecin: Wyjazd: 03:15 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. godz. 13:15

Stargard: Wyjazd: 04:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. godz. 12:30

 

Sprawdź miejsce zbiórki:

Sprawdź nasz hotel w Tbilisi

Sprawdź nasz hotel w Batumi

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, Bilety lotnicze Wizz Priority, transfery Stargard-Poznań-Stargard, transport na terenie Gruzji, 6 noclegów w standardzie 4*, 6 śniadań i 7 obiadokolacji,  opieka pilota, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu, opiekę lokalnego przewodnika, tourguidy (100 USD)

*Pasażer może zabrać ze sobą na pokład jeden bagaż podręczny do 10 kg, nieprzekraczający wymiarów 55 x 40 x 23 cm, oraz dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40 x 20 x 20 cm (waga 10 kg). **Bagaże powyżej podanych rozmiarów i wagi są dodatkowe płatne (ok. 40 euro. za 1 lot – bagaż do 20 kg, lub ok. 30 euro za 1 lot – bagaż do 10 kg).

 

Kod wycieczki Termin wycieczki Koszt wycieczki
GRUZ1 06.10-13.10.2021  2499 ZŁ – BRAK MIEJSC

Zapisz się do newslettera