GRUZJA – TAJEMNICE KAUKAZU

TERMIN: 06.10-14.10.2023  | CENA: 2799 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

0/1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd na lotnisko we Wrocławiu. Lot do Kutaisi. Zwiedzanie wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO klasztoru Gelati z XII w., ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego. Zachwycają tu m in. freski, mozaiki i doskonała akustyka wnętrz. Czas wolny na głównym placu w Kutaisi. Możliwość zrobienia zakupów i wymiany walut. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Wizyta przy wzgórzu na którym znajduje się katedra Bagrati. W dalszej części dnia zwiedzanie Jaskini Prometeusza z licznymi salami bogatymi w imponujące formy naciekowe. Spacer przez wnętrza jaskini z koncertem muzyki poważnej i grą świateł. Przejazd do Tbilisi z postojem umożliwiającym zakup tradycyjnych wypieków Nazuki. Obiadokolacja. Zakwaterowanie. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi, które rozpoczniemy od wejścia na punkt widokowy przy cerkwi Metekhi. Panorama na trzy wzgórza, rzekę Mtkvari i miejską aglomerację. Wjazd kolejką na twierdzę Narikali i omówienie widocznych punktów przy pomniku Matki Gruzji. Spacer urokliwą okolicą w pobliżu naturalnych termalnych łaźni siarkowych, wodospadu i botanicznego ogrodu. Czas wolny na mieście. Dalsze zwiedzanie miasta z przejściem przez podziemną galerię sklepowo-muzealną, historią wznoszenia toastów przy pomniku Tamudy, odwiedzeniem artystycznej dzielnicy malarskiej. Na trasie zwiedzania ponadto krzywa wieża zegarowa, skwer kawiarniany z dużą ilością roślin i świateł, oraz pleneralne rzeźby dawnych mieszkańców Tbilisi. Przejazd estakadą nad antycznymi ruinami do Placu Wolności, a następnie przez aleję Rustavaliego na której znajdują się najbardziej monumentalne budynki użyteczności publicznej w Gruzji. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do jednego z najstarszych miast Gruzji Mchetty, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Korzenie miejscowości sięgają jednak V w. p.n.e., kiedy to była ona stolicą gruzińskiego Królestwa Iberii. W tym miejscu zrobimy sobie sesję fotograficzną na wzgórzu z widokiem na rzekę Mtkvari i Aragvi. Przejazd do miejscowości Stepancminda. Po drodze kolejna sesja fotograficzna przy zbiorniku wodnym Zhinvali, który zasila okoliczną elektrownię, a także przy średniowiecznej twierdzy Ananuri. Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy do Stepancminda. Czekać Nas będzie tam przejażdżka jeepami górską drogą z serpentynami pod wygasły wulkan i drugą pod względem wysokości górę Gruzji. Postój przy położonej wysoko nad miastem cerkwią Cminda Sameba z panoramą na ośnieżony szczyt góry. Powrót do stolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do klasztoru w Bodbe z grobem krzewicielki gruzińskiego chrześcijaństwa św. Nino. Czas wolny z możliwością spacerowania po urokliwych terenach przyklasztornych. Po przerwie przejazd do Sinaghi i zwiedzanie miasta miłości znanego ze swego położenia na zboczu góry, oraz wąskich uliczek i średniowiecznej twierdzy. Czas wolny. Obiadokolacja w tradycyjnej winnicy z kilkuset letnią tradycją, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji wina, oraz etnografią i folklorem gruzińskim. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd w stronę Batumi. Po drodze wizyta w imponującym skalnym mieście Uplitsishke, będącym niegdyś ośrodkiem kultu pogańskiego, oraz w Gori, miejscu urodzenia Stalina. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tutaj między innymi plac Piazza, oraz Park Przymorski. Ponadto w programie pomniki Ali i Nino, tańczące fontanny, oraz pomnik Medei ze złotym baranem nawiązującym historią do słynnej wyprawy Argonautów. Czas wolny w strefie nadmorskiej. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Wykwaterowanie i pobranie lunch pakietów. Przejazd do Kutaisi. Lot powrotny. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

06.10.2022 Stargard: Wyjazd: 21:15 | Powrót ok. godz. 21:45 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

06.10.2022 Szczecin: Wyjazd 21:45 | Powrót ok. godz. 21:15 (przystanek przy Kauflandzie, powrót przy Sanktuarium).

06.10.2022 Szczecin: Wyjazd: 22:00 | Powrót ok. godz. 21:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka)

 

Zakwaterowanie: West Tower Kutaisi 3* (1 noc), 4 noce Hotel Grand Palace Tbilisi 4*, New Wave Batumi 4*

Sprawdź inne nasze oferty w sprzedaży:

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, Bilety lotnicze, bagaż podręczny 40x30x20 i rejestrowany 10 kg 149x119x171, transport na terenie Gruzji, 6 noclegów w standardzie 4*, 1 nocleg w Kutaisi 3/4*, Fundusze ubezpieczeniowe TFG/TFP, opieka lokalnego pilota/przewodnika.

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety, śniadania i obiadokolacje (200 USD)

 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
GRUZ1 06.10-14.10.2023 2799 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin