BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

GRUZJA – TAJEMNICE KAUKAZU

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd na lotnisko w Poznaniu. Lot do Kutaisi. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja z winem i tańcami. Zakwaterowanie.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Nasze zwiedzanie miasta zaczynamy na Placu Wolności i kierujemy się w dół ulicą Kote Abkhazi. W tamtym miejscu po obu stronach ulicy, od wieków funkcjonują ze sobą w zgodzie cerkwie i kościoły innych wyznań chrześcijańskich. Następnie kierujemy się do Katedry Sioni, w której z nabożną czcią przechowywany jest krzyż św. Nino, oświecicielki Gruzji, czczonej w kościele prawosławnym na równi z apostołami. Ulicą Shardeni dochodzimy do kolebki Tbilisi, łaźni siarkowych. Na końcu wąskiego wąwozu, zobaczymy wodospad ukryty w sercu miasta. W dalszej części dnia wjazd kolejką na twierdzę Narikala i wspaniała panorama na miasto, oraz pomnik Matki Gruzji. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do miasta miłości Signaghi. Czeka nas tam spacer urokliwymi uliczkami miasta, otoczonymi XVIII wiecznym kompleksem murów obronnych. Następnie przejazd do zespołu klasztornego David Garedza znajdującego się przed granicą z Azerbejdżanem. Założony on został przez mnicha asyryjskiego Dawida już w VI wieku. Zwiedzanie kompleksu. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Stepancminda. Po drodze zatrzymamy się przy przy zbiorniku wodnym Zhinvali, który zasila okoliczną elektrownię, a także przy średniowiecznej twierdzy Ananuri. Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy do Stepancminda, gdzie czeka nas przejażdzka jeepami górską drogą z serpentynami pod wygasły wulkan i drugą pod względem wysokości górę Gruzji Kazbeg liczącą ponad 5000 m.n.p.m. Postój przy położonej wysoko nad miastem cerkwią Cminda Sameba z XIV wieku z panoramą na ośnieżony szczyt góry. Powrót do stolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do jednego z najstarszych miast Gruzji Mchetty, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Korzenie miejscowości sięgają jednak V w. p.n.e., kiedy to była ona stolicą gruzińskiego Królestwa Iberii. W tym miejscu zrobimy sobie sesję fotograficzną na wzgórzu z widokiem na rzekę Mtkvari i Aragvi. Tego dnia zatrzymamy się ponadto w niezwykłym skalnym mieście Uplitsishke, będącym niegdyś ośrodkiem kultu pogańskiego, oraz w Gori, miejsca urodzenia Stalina. Przejazd do Batumi. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tutaj między innymi plac Ery i plac Piazza, oraz Park Przymorski. Ponadto w programie pomniki Ali i Nino, oraz tańczące fontanny, czy pomnik Medei ze złotym baranem nawiązującym historią do słynnej wyprawy Argonautów. Czas wolny w strefie nadmorskiej. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO Katedry Bagrata z XI w. oraz klasztoru Gelati z XII w., ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego. Przejazd i zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza położonej zaledwie 20 km od Kutaisi.  Pożegnalna uroczysta obiadokolacja z winem, tańcami i biesiadą gruzińską. Przyjazd na lotnisko ok. 03:30.

DZIEŃ ÓSMY: Wylot ok. 06:30. Lądowanie w Poznaniu . Przejazd do Szczecina, Planowany powrót wg rozkładu zbiórek.

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, Bilety lotnicze Wizz Priority, transfery Stargard-Poznań-Stargard, transport na terenie Gruzji, 6 noclegów w standardzie 4*, 6 śniadań i 7 obiadokolacji,  opieka pilota, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu, opiekę lokalnego przewodnika, tourguidy (100 USD)

 
 

Szczecin: Wyjazd: 03:15 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. godz. 13:15

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

**Godziny wyjazdu uzależnione od godzin i miejsc wylotów. Mogą ulec zmianie.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera