GRUZJA – TAJEMNICE KAUKAZU

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd na lotnisko. Lot do Kutaisi. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja z winem i tańcami. Zakwaterowanie.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Nasze zwiedzanie miasta zaczynamy na Placu Wolności i kierujemy się w dół ulicą Kote Abkhazi. W tamtym miejscu po obu stronach ulicy, od wieków funkcjonują ze sobą w zgodzie cerkwie i kościoły innych wyznań chrześcijańskich. Następnie kierujemy się do Katedry Sioni, w której z nabożną czcią przechowywany jest krzyż św. Nino, oświecicielki Gruzji, czczonej w kościele prawosławnym na równi z apostołami. Ulicą Shardeni dochodzimy do kolebki Tbilisi, łaźni siarkowych. Na końcu wąskiego wąwozu, zobaczymy wodospad ukryty w sercu miasta. W dalszej części dnia wjazd kolejką na twierdzę Narikala i wspaniała panorama na miasto, oraz pomnik Matki Gruzji. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do miasta miłości Signaghi. Czeka nas tam spacer urokliwymi uliczkami miasta, otoczonymi XVIII wiecznym kompleksem murów obronnych. Następnie przejazd do zespołu klasztornego David Garedza znajdującego się przed granicą z Azerbejdżanem. Założony on został przez mnicha asyryjskiego Dawida już w VI wieku. Zwiedzanie kompleksu. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Stepancminda. Po drodze zatrzymamy się przy przy zbiorniku wodnym Zhinvali, który zasila okoliczną elektrownię, a także przy średniowiecznej twierdzy Ananuri. Gruzińską Drogą Wojenną przejedziemy do Stepancminda, gdzie czeka nas przejażdzka jeepami górską drogą z serpentynami pod wygasły wulkan i drugą pod względem wysokości górę Gruzji Kazbeg liczącą ponad 5000 m.n.p.m. Postój przy położonej wysoko nad miastem cerkwią Cminda Sameba z XIV wieku z panoramą na ośnieżony szczyt góry. Powrót do stolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do jednego z najstarszych miast Gruzji Mchetty, w którym Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Korzenie miejscowości sięgają jednak V w. p.n.e., kiedy to była ona stolicą gruzińskiego Królestwa Iberii. W tym miejscu zrobimy sobie sesję fotograficzną na wzgórzu z widokiem na rzekę Mtkvari i Aragvi. Tego dnia zatrzymamy się ponadto w niezwykłym skalnym mieście Uplitsishke, będącym niegdyś ośrodkiem kultu pogańskiego, oraz w Gori, miejsca urodzenia Stalina. Przejazd do Batumi. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy tutaj między innymi plac Ery i plac Piazza, oraz Park Przymorski. Ponadto w programie pomniki Ali i Nino, oraz tańczące fontanny, czy pomnik Medei ze złotym baranem nawiązującym historią do słynnej wyprawy Argonautów. Czas wolny w strefie nadmorskiej. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Przejazd do Kutaisi. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Gruzji. Początki Kutaisi sięgają założonego około 40 wieków temu mitycznego królestwa Kolchidy, łączonego z opowieścią o Złotym Runie i Argonautach. Zwiedzanie wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO Katedry Bagrata z XI w. oraz klasztoru Gelati z XII w., ufundowanego przez króla Dawida Budowniczego. Przejazd i zwiedzanie barwnej Jaskini Prometeusza położonej zaledwie 20 km od Kutaisi.  Pożegnalna uroczysta obiadokolacja z winem, tańcami i biesiadą gruzińską. Przyjazd na lotnisko ok. 03:30.

DZIEŃ ÓSMY: Wylot ok. 06:30. . Przejazd do Szczecina, Powrót do miejsca startu.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin