HAVELOVE PRZYGODY

TERMIN: 22.06.2024 | CENA: 169 ZŁ.

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd na południowo-zachodnie obrzeża Berlina. Zobaczymy tu sielankowe okolice jeziora Wansee i przespacerujemy się po położonym nad rozlewiskami Haweli parku Glienicke. Znaleźć w nim można ukryte pośród zieleni interesujące obiekty, takie jak pałac o tej samej nazwie co park, oraz pałac myśliwski i najpiękniejszy punkt widokowy na bajkowy pałac Babelsberg. Po chwili zadumy wejdziemy na słynny Most Szpiegów, będący miejscem wymiany agentów ZSRR i USA podczas Zimnej Wojny. Przejazd na malowniczą wyspę Werder. Położone na niej miasteczko z zachowaną zabytkową zabudową, domami rybackimi czy wąskimi uliczkami zachwyca swoją atmosferą. Rejs Hawelą, na którego trasie znajdzie się m.in. zaprojektowany przez Karla Friedricha Schinkla romantyczny zespół wiejski w Petzow do popularnego letniska Caputh. Zwiedzimy tu położony w parku krajobrazowym nad brzegiem Haweli barokowy pałac należący do elektorów Brandenburgii oraz pierwszego króla Prus. W pięknie odrestaurowanych salach będziemy mogli zobaczyć oryginalne malowidła i sztukaterię, w tym wyłożoną z 7500 holenderskich kafelek salę dekoracyjną. Następnie odwiedzimy letnią posiadłość Alberta Einsteina, który naukowiec zamieszkiwał na przełomie lat 20-tych i 30-tych. Czas wolny w centrum miejscowości, nad brzegiem jeziora Templiner See. Na zakończenie dnia udamy się na wzgórze Telegrafenberg, gdzie znajduje się Park Nauki im. Alberta Einsteina. Najbardziej charakterystyczną, spośród znajdujących się tam placówek naukowych, jest Instytut Badań Nad wpływem Klimatu. Prawdziwą perłą architektury jest też ekspresjonistyczna Wieża Einsteina, kryjąca w swym wnętrzu obserwatorium astronomiczne. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 07:00 | Powrót ok. godz. 20:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku KP, naprzeciwko placu Solidarności).
Szczecin: Wyjazd: 06:45| Powrót ok. godz. 20:30 (przystanek przy Kauflandzie w drodze wyjazdowej, oraz przystanek przy Sanktuarium w drodze powrotnej).
Stargard: Wyjazd: 06:15 | Powrót ok. 21:00 (Stacja Circle K.)

 

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji i jej obsługi

Sprawdź inne oferty dostępne w sprzedaży

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej na rejs, bilety wstępu i systemy tour-guide (25 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
HAW1 22.06.2024 169 ZŁ

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin