BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

Gdzie podróżujemy?

Dolna Saksonia to jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem krajoznawczym niemieckich landów. Tutejsze krajobrazy przechodzą od górskich szczytów w południowej części kraju, poprzez łagodne zejście z terenów wyżynnych po rozległe nisko położone równiny oraz płaskie wybrzeże morza Północnego. Znajdują się tu liczne świadectwa bogatej historii sięgającej początków państwa niemieckiego, urokliwe, dające wrażenie podróży w czasie miejscowości o zabudowie szachulcowej, malownicze obszary przyrody chronionej czy też dwie spośród najważniejszych niemieckich metropolii – Hanower i Brema (będąca otoczonym ziemiami Dolnej Saksonii miastem na prawach landu). Zapraszamy Państwa na wyprawę rowerową, w trakcie której zobaczymy z bliska przekrój najwspanialszych miejsc w Dolnej Saksonii. Wyprawa dedykowana jest turystom w każdym wieku, o przeciętniej wydolności. Trasa naszej wyprawy, prowadzić będzie w zdecydowanej większości po terenach płaskich, nie zabraknie też łagodnych zjazdów; sporadycznie tylko pojawią się wzniesienia, które nie powinny stanowić problemu dla żadnego rowerzysty. Poruszać się będziemy, głównymi niemieckimi szlakami rowerowymi, wśród nich kultową już trasą Weser Radweg, która w każdym pozostawia niezapomniane wrażenia. Będą to głównie drogi asfaltowe, choć trafią się też odcinki szutrowe. Każdy dzień, oprócz wrażeń czysto kolarskich, obfitował będzie też w atrakcje związane ze zwiedzaniem najważniejszych miejsc na naszej trasie. Komfortowy wypoczynek po trudach jazdy zapewnią noclegi i śniadania w renomowanych hotelach. Podróż zwieńczymy osiągając brzeg Morza Północnego w nowoczesnym Bremerhaven. Przez cały czas towarzyszył nam będzie bus, który wozić będzie nasze bagaże, zapewni wsparcie techniczne, a w przypadku słabszej formy lub kontuzji zastąpi rower jako środek transportu!

 

Jak podróżujemy?

Spotykamy się na zbiórce w Szczecinie, gdzie Wasze rowery pakowane są na specjalną naczepę przytroczoną do autokaru. W przeznaczonych do tego lukach zostawiamy nasze bagaże. Następnie zajmujemy miejsca w autokarze, którym udajemy się do Getyngi, gdzie zaczynamy naszą wyprawę. Na miejscu odbywamy klasyczne zwiedzanie miasta, po którym następuje czas wolny i nocleg w hotelu. Kolejne dni wyglądają zwykle następująco: wyruszamy po śniadaniu hotelowym w trasę rowerową. Drogę pokonujemy umiarkowanym tempem, dostosowanym do kondycji uczestników. Co jakiś czas zatrzymujemy się na krótkie postoje. Mniej więcej w połowie trasy zatrzymujemy się na zwiedzanie. Zostawiamy wówczas rowery pod opieką załogi naszego busa i niespiesznie zwiedzamy destynację. Po zwiedzaniu następuje czas wolny z możliwością zjedzenia ciepłego posiłku czy zrobienia zakupów (które można następnie zostawić w busie). Orientacyjny koszt wyżywienia dziennego należy kalkulować między 10-20 euro w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Wyruszamy w dalszą drogę rowerem, by planowo, ok. godz. 18 znaleźć się w miejscu noclegu. Szczegółowy opis poszczególnych dni przedstawiony jest na stronie z ofertą. Co ważne uczestnicy pokonują trasę bez bagaży; te podróżują w busie, do którego dostęp możliwy jest rano, wieczorem, w ciągu dnia w miejscu zwiedzania oraz ewentualnie w sytuacjach awaryjnych na trasie. W przypadku gorszego samopoczucia czy po prostu życzenia uczestnika, poszczególne etapy można odbywać w busie. Obsługa zapewnia pomoc przy drobnych problemach ze sprzętem rowerowym.

 

Gdzie śpimy?

Naszą bazę noclegową stanowią renomowane hotele o wysokim standardzie. Oferują one komfortowe pokoje dwu i trzy osobowe wraz z pysznym śniadaniem. Osoby zapisujące się na wyjazd samotnie mogą zostać dokwaterowane, natomiast osoby zapisujące się w parze mają gwarancję pokoju dwuosobowego.  Potencjalne obiekty na trasie naszej wycieczki to: Hotel Renschuh, Hotel Schlehberg, Hotel G&K, Weissenberg Strand Hotel, Tholes Hotel, Hotel Nordraum. 

 

Kto może wziąć udział w wyprawie?

Wycieczka dedykowana jest dla par, znajomych, osób indywidualnych o średniej, lub dobrej kondycji, które posiadają własny i sprawny rower. 

 

Sprawdź program wyjazdu:

 

Zapisz się do newslettera