ISTRIA Z POGRANICZEM

TERMIN: 15.09-24.09.2023 | ZREALIZOWANO

 

DZIEŃ: PIERWSZY: Wyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty. Przejazd do Chorwacji.

DZIEŃ DRUGI: Dojazd na półwysep Istria w miejscowości Vrsar. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Dzień wolny. Możliwość skorzystania z rejsu po Kanale Limskim, który jest jednym z największych fenomenów geomorfologicznych regionu. Podróż statkiem wycieczkowym wzdłuż zalesionego kanionu, nazywanego chorwackim fiordem. W trakcie wycieczki zaplanowane zacumowanie w Rovinju z czasem wolnym na lunch. Dla chętnych zwiedzanie miasta. W drodze powrotnej zatrzymamy się we wnętrzu jaskini piratów. Napoje wliczone w cenę. Cena rejsu to ok. (40 euro/os.). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Puli. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi imponujący amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie, antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII wieku. Następnie rejs statkiem do Parku Narodowego Brijuni, archipelagu kilkunastu malowniczych wysepek, gdzie niegdyś znajdowała się letnia rezydencja marszałka Tito. W ówczesnych czasach gościli w niej najważniejsi przywódcy świata. Po przerwie przejazd do Poreca i zwiedzanie miasta uważanego za jedne z najbardziej urokliwych na Istrii. W czasie wolnym możliwość odwiedzenia bazyliki Eufrazjana. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Piranu będącego najdalej na zachód wysuniętym punktem słoweńskiej Istrii. Zabytkowa część Piranu jest w spektakularny sposób położona na podłużnym cyplu wysuniętym w Morze Adriatyckie. Miasto uchodzi za jedno z najpiękniejszych, położonych nad Adriatykiem. W jego architekturze łatwo dostrzec wpływy weneckie. Układ kameralnych, wąskich ulic zgodny jest ze średniowiecznymi prawidłami urbanistycznymi. Spacer po Starym Mieście i przystani. Następnie przejazd przez jeden z najdroższych kurortów Słowenii – elegancką miejscowość wypoczynkową Portoroż. Główną arterię stanowi tu nadmorska promenada, która latem zapełnia się tłumem wczasowiczów. W kolejnym odwiedzanym przez Nas mieście Koprze czekać Nas będzie spacer po starym mieście z katedrą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, historią Carpaccio, placem i kolumną św. Justyny, czy Pałacem Pretoriańskim. We włoskim Trieście przewidzianym na koniec wycieczki, przespacerujemy się trasą pomiędzy Piazza dell’ Unita d’Italia a wzgórzem San Giusto, gdzie znajdują się istotne zabytki. Czas wolny. Przed powrotem panorama na zamek Miramare. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Przejazd do skansenu maszyn rolniczych. Zapoznanie się z tradycjami regionalnego rolnictwa z możliwością podziwiania kilkudziesięciu maszyn rolniczych w tym m in. traktorów Porsche, Ferrari czy pierwszego ciągnika wyprodukowanego przez Henrego Forda. Wejście do jaskini Baredine. Jest to jedna z najpopularniejszych jaskiń w północnej Chorwacji. Schodząc max. na 60 m pod ziemię zobaczymy w jej wnętrzu m in. pięć komnat udostępnionych do zwiedzania, oraz jezioro. Po przerwie przejazd urokliwą trasą zwaną „Chorwacką Toskanią” z przerwą na panoramę widokową miejscowości Motovun. Dojazd do położonego na wzgórzu miasta Buzet. Zwiedzanie najważniejszych punktów. Czas wolny. Po przerwie wizyta w destylarni lokalnej brandy. Zapoznamy się w niej z procesem fermentacji i maceracji owoców, starzeniem się trunków, napełnianiem i etykietowaniem butelek, oraz pakowaniem finalnego produktu. Oczywiście nie zabraknie też degustacji i możliwości zakupu wybranych alkoholi, czy też lokalnych dżemów i powideł. Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Fakultatywna wycieczka na wyspy Cres i Losinj z transportem, przeprawami promowymi, zwiedzaniem miast Cres i Osor, oraz czasem wolnym na plażowanie, kąpiele, lunch, lub spacery. (cena 50 euro/os.).

DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie. Dzień wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji. Obiadokolacja.

DZIEŃ DZIEWIĄTY: Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

DZIEŃ DZIESIĄTY: Przyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 17:15 | Powrót ok. godz. 06:45 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Szczecin: Wyjazd 17:30 | Powrót ok. godz. 06:30 (przystanek przy Sanktuarium, powrót przy Kauflandzie).

Stargard: Wyjazd: 18:00 | Powrót ok. godz. 06:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

 

 

Sprawdź nasz hotel tutaj

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem klasy LUX, 7 noclegów w resorcie 4*, 7 bufetowych śniadań i obiadokolacji, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkingów, oraz zestawów tourguide (85 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki:  Cena wycieczki:
IST1 15.09-24.09.2023 ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin