VIVA ITALIA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

1 DZIEŃ: Nocny przejazd do Włoch.

2 DZIEŃ: Rano przyjazd do Werony, miasta o starożytnym rodowodzie, rozsławionego przez Wiliama Szekspira dramatem Romeo i Julia. Podczas spaceru po zabytkowym centrum zobaczymy m.in. jeden z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów, pochodzącą ze starożytności Bramę Lwów, wczesnośredniowieczną katedrę czy imponujący kościół św. Anastazji. Odwiedzimy też najbardziej romantyczne miejsca w mieście, takie jak dom Romea, czy też dom Julii ze słynnym balkonem, na którym rozgrywała się najsłynniejsza scena szekspirowskiego dramatu.  Przejazd do miejscowości Cesenatico położonej nad Adriatykiem. Miasto liczy ponad 20 tysięcy mieszkańców  i słynie z szerokich piaszczystych plaż, oraz z zabytkowej starówki oplecionej kanałami wodnymi podobnymi do tych  z Wenecji.  Jest bardziej kameralnym miastem od Rimini, ale w sezonie bywa mocno oblegane. Wrzesień jest tu miesiącem spokojnym. Nasze noclegi przewidziane są w obiekcie nad samym morzem z prywatną plażą i miejscami do opalania, oraz dużymi pokojami dla dwóch, trzech, lub czterech osób. Zakwaterowanie około 14:00. Wyżywienie w formie bufetu na śniadanie (nie kontynentalne), oraz dwudaniowej obiadokolacji z wodą w cenie, od której zaczniemy świadczenia posiłkowe. Każdemu z naszych uczestników na wyjeździe przysługiwać będą trzy masaże, a pierwszy z nich będzie mogła wykorzystać część grupy w wyznaczonych godzinach w dniu przyjazdu na wybrzeże. Pozostała część grupy masaż wykorzysta po wyjeździe do San Marino.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Zapoznanie się z okolicą. Dzień wolny na odpoczynek i dalsze masaże relaksacyjne. Obiadokolacja.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Florencji, czyli największego miasta słonecznej Toskanii, uważanego za miejsce narodzin renesansu. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy arcydzieła architektury odrodzeniowej, takie jak katedra Santa Maria de Fiore, dzwonnica Giotta czy baptysterium ze słynną „bramą do raju”. Odwiedzimy miejsca związane z Dante, Medyceuszami, a także Most Złotników czy Palazzo Vecchio. Ze wzgórza Michała Anioła zobaczymy wspaniałą panoramę Florencji z olbrzymią kopułą katedry oraz kościołem Santa Croce, w którym pochowany został Galileusz. Powrót nad morze. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd  do miejscowości Chioggia. Rejs tramwajem wodnym do Wenecji, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem największe atrakcje położonego na lagunie miasta. W programie m.in. Plac św. Marka, z urzekającą bogactwem bazyliką, najstarszy w mieście most Ponte Rialto, teatr Gran Teatro La Fenice, czy Pałac Dożów.  Powrót. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie obejmuje klasyczne punkty w mieście tj. Schody Hiszpańskie, słynną Fontannę di Trevi, Panteon, Ołtarz Ojczyzny, Forum Rzymskie, Koloseum. Powrót na późną obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do San Marino, czyli najstarszej republiki świata. W programie charakterystyczne Trzy Wieże, Pałac Rządowy, statua Wolności, pomnik Garibaldiego, Brama św. Franciszka, Bazylika św. Marina, oraz inne atrakcje zaproponowane na miejscu. Po powrocie w wybranych godzinach możliwość skorzystania z  masażu relaksacyjnego. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek i masaże. Obiadokolacja i pożegnanie z Włochami w postaci wieczoru karaoke, oraz lokalnych i tradycyjnych pieśni. W cenie poczęstunek alkoholowy, oraz wspólna zabawa. Nocleg.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Bolonii. która ma jedno z najlepiej zachowanych centrów historycznych w Europie. Zobaczymy tu między innymi krzywe wieże, pałac Podesty, pałac króla Enzona,  czy bazylikę św. Petroniusza. Przejazd do domu.

10 DZIEŃ: Powrót do Polski.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin