BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

VIVA ITALIA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

1 DZIEŃ: Wyjazd wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Nocny przejazd do Włoch.

2 DZIEŃ: Rano przyjazd do Werony, miasta o starożytnym rodowodzie, rozsławionego przez Wiliama Szekspira dramatem Romeo i Julia. Podczas spaceru po zabytkowym centrum zobaczymy m.in. jeden z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów, pochodzącą ze starożytności Bramę Lwów, wczesnośredniowieczną katedrę czy imponujący kościół św. Anastazji. Odwiedzimy też najbardziej romantyczne miejsca w mieście, takie jak dom Romea, czy też dom Julii ze słynnym balkonem, na którym rozgrywała się najsłynniejsza scena szekspirowskiego dramatu.  Przejazd do miejscowości Cesenatico położonej nad Adriatykiem. Miasto liczy ponad 20 tysięcy mieszkańców  i słynie z szerokich piaszczystych plaż, oraz z zabytkowej starówki oplecionej kanałami wodnymi podobnymi do tych  z Wenecji.  Jest bardziej kameralnym miastem od Rimini, ale w sezonie bywa mocno oblegane. Wrzesień jest tu miesiącem spokojnym. Nasze noclegi przewidziane są w obiekcie nad samym morzem z prywatną plażą i miejscami do opalania, oraz dużymi pokojami dla dwóch, trzech, lub czterech osób. Zakwaterowanie około 14:00. Wyżywienie w formie bufetu na śniadanie (nie kontynentalne), oraz dwudaniowej obiadokolacji z wodą w cenie, od której zaczniemy świadczenia posiłkowe. Każdemu z naszych uczestników na wyjeździe przysługiwać będą trzy masaże, a pierwszy z nich będzie mogła wykorzystać część grupy w wyznaczonych godzinach w dniu przyjazdu na wybrzeże. Pozostała część grupy masaż wykorzysta po wyjeździe do San Marino.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Zapoznanie się z okolicą. Dzień wolny na odpoczynek i dalsze masaże relaksacyjne. Obiadokolacja.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Florencji, czyli największego miasta słonecznej Toskanii, uważanego za miejsce narodzin renesansu. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy arcydzieła architektury odrodzeniowej, takie jak katedra Santa Maria de Fiore, dzwonnica Giotta czy baptysterium ze słynną „bramą do raju”. Odwiedzimy miejsca związane z Dante, Medyceuszami, a także Most Złotników czy Palazzo Vecchio. Ze wzgórza Michała Anioła zobaczymy wspaniałą panoramę Florencji z olbrzymią kopułą katedry oraz kościołem Santa Croce, w którym pochowany został Galileusz. Powrót nad morze. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd  do miejscowości Chioggia. Rejs tramwajem wodnym do Wenecji, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem największe atrakcje położonego na lagunie miasta. W programie m.in. Plac św. Marka, z urzekającą bogactwem bazyliką, najstarszy w mieście most Ponte Rialto, teatr Gran Teatro La Fenice, czy Pałac Dożów.  Powrót. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie obejmuje klasyczne punkty w mieście tj. Schody Hiszpańskie, słynną Fontannę di Trevi, Panteon, Ołtarz Ojczyzny, Forum Rzymskie, Koloseum. Powrót na późną obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do San Marino, czyli najstarszej republiki świata. W programie charakterystyczne Trzy Wieże, Pałac Rządowy, statua Wolności, pomnik Garibaldiego, Brama św. Franciszka, Bazylika św. Marina, oraz inne atrakcje zaproponowane na miejscu. Po powrocie w wybranych godzinach możliwość skorzystania z  masażu relaksacyjnego. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek i masaże. Obiadokolacja i pożegnanie z Włochami w postaci wieczoru karaoke, oraz lokalnych i tradycyjnych pieśni. W cenie poczęstunek alkoholowy, oraz wspólna zabawa. Nocleg.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Bolonii. która ma jedno z najlepiej zachowanych centrów historycznych w Europie. Zobaczymy tu między innymi krzywe wieże, pałac Podesty, pałac króla Enzona,  czy bazylikę św. Petroniusza. Przejazd do domu.

10 DZIEŃ: Powrót do domu w godzinach porannych wg rozkładu jazdy w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Autokar klasy LUX, opieka pilota, 3 zabiegi relaksacyjne, wieczór karaoke, ubezpieczenie KL i NNW, 7 noclegów w ośrodku wczasowym położonym nad samym morzem z dużymi  i przestronnymi pokojami, 7 śniadań bufetowych i 7 obiadokolacji.

CENA NIE ZAWIERA: Dewizowej opłaty programowej w kwocie 110 euro  (w tym bilety wstępu, bilety komunikacyjne,  wjazdy do miast, koszty lokalnych przewodników, zestaw tour-guide dostępny podczas zwiedzania).

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

 

 

Szczecin: Wyjazd 15:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 06:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

 

Zapisz się do newslettera