IZRAEL – KOLEBKA DZIEDZICTWA

TERMIN: 23.11-30.11.2023 | CENA: 4799 ZŁ – ODWOŁANA

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka wg rozkładu w dole oferty. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Wylot. Przylot na lotniko Ben Gurion. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i kierowcą. Przejazd do Betlejem. Po drodze wizyta w unikalnej Jaskini Soreq, która została odkryta przypadkiem w 1968 roku podczas wybuchu. Skrywa przepiękne stalagmity i stalaktyty ulane dzięki uporczywie kapiącej wodzie w szczelinach skalnych. Warte zobaczenia! Następnie przejazd do urokliwego arabskiego miasteczka w centrum Izraela – Abu Gosh. Tu odwiedzimy Saxum Visitor Center – multimedialną prezentację na temat Izraela jako Ziemi Świętej, która w jednym miejscu skupia kontekst biblijny, geograficzny i historyczny Izraela. Idealne miejsce na początek podróży. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja.
DZIEŃ DRUGI: Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i wycieczka do Jerozolimy – Starej i Nowej. Spacer po Wzgórzu Oliwnym – wejście do Ogrodu Getsemani, widok na najsłynniejszą panoramę miasta oraz najstarszy cmentarz żydowski na świecie. Następnie wejście w bramy Starego Miasta i wycieczka po najciekawszych zakamarkach świętego miasta – dzielnica chrześcijańska – Bazylika Grobu, kaplice, kamień namaszczenia, Edykuł, następnie opowieść o wybranych stacjach Drogi Krzyżowej. Przejście jarmarkiem przez procedury bezpieczeństwa pod Ścianę Płaczu. Opowieść o najświętszym Wzgórzu dla dwóch religii – w miejscu, gdzie niegdyś Żydowska Świątynia Jerozolimska dziś stoi muzułmański Meczet Al Aksa co jest zarzewiem konfliktu po dziś dzień. Przejście na Górę Syjon, gdzie zajduje się niepozorne pomieszczenie, na miejscu którego odbyła się ostatnia wieczerza 12 apostołów – Wieczernik. Tutaj pielgrzymi z całego świata spotykają się na wspólną modlitwę i śpiew. Na dole znajduje się także Grób Króla Dawida. W trakcie zwiedzania świętych miejsc przewidziany jest także czas wolny na kontemplację, zdjęcia, wzięcie oddechu. Po wyjściu z murów Starego Miasta przejedziemy na słynny targ Machne Yehuda, gdzie grupa będzie miała nieco wolnego czasu by posmakować lokalnych przysmaków – mięsistych i słodkich daktyli, owoców, soków świeżo wyciskanych z granatów, hummusu, knafee ect. Po spacerze zbiórka i przejazd przez miasto. Przystanek pod izraelskim parlamentem przy Menorze. Następnie przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem z Betlejem i wspólne zwiedzanie „miasta za murem”. Wizyta w Bazylice Narodzenia, przejście pod Grotę Mleczną. Następnie przejazd pod hotel Walled Off i spacer wzdłuż muru separacyjnego. Widok na ciekawe grafitti, które odzwierciedla nastroje społeczne po stronie palestyńskiej. Jest to artystyczny komentarz do codziennego zmagania się zwykłych ludzi z konfliktem trwającym od 75 lat. W drugiej części dnia przejedziemy przez Jerycho – najstarsze zamieszkałe miasto na świecie, zatrzymamy się w Wadi Qelt w punkcie widokowym na klasztor Św. Grzegorza na Górze Kuszenia, który wygląda jakby był zawieszony na skałach. Następnie udamy się na plażę Ein Bokek w południowej części Morza Martwego Relaks z czasem wolnym. Powrót do Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu w Betlejem i podróż do zielonej Galilei. Przejazd nad Jezioro Galilejskie nad rzekę Jordan – Yardenit. Tutaj na co dzień pielgrzymi z całego świata przyjmują chrzest przez zanurzenie. Jest to bardzo radosny widok. Następnie przejedziemy do Kafarnaum, czyli miejscowości skąd pochodził Apostoł Piotr. Dziś pielgrzymi modlą się tam w Bazylice Św. Piotra, która prawdopodobnie powstała jako pierwszy kościół chrześcijański. Obok zaś znajdują się pięknie zachowane ruiny tzw. Białej Synagogi z V wieku naszej ery. Przejazd do miasta Nazaret i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ PIĄTY: Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu. Tego przedpołudnia skupimy się na Bazylice Zwiastowania będącej centralnym punktem miasta. Wejście do górnego i dolnego kościoła niezwykle ciekawie zaprojektowanej konstrukcji. Następnie przejazd do starożytnego miasta portowego Akko, gdzie znajduja się najlepiej zachowane pozostałości po działalności Krzyżowców w Ziemi Świętej. Mury obronne. tunele i fortyfikacje do dziś opowiadają historię legendarnych zakonników. Następnie przejazd do Haify-miasta świętych ogrodów Bahajów oraz kolejnej metropolii, będącej przykładem koegzystencji żydowsko – arabskiej w Izraelu. Tutaj także zachwycą przepiękne widoki łączące brzeg Morza Śródziemnego i Wzgórz Carmel. Powrót do Tel Aviv przez Cezarę Nadmorską. Wielkie stanowisko archeologiczne, którego rozmiar i różnorodność wpływów kulturowych umożliwi zrozumienie jak wiele cywilizacji „przetoczyło się” przez wieki przez ten niewielki skrawek ziemi. Przyjazd do Tel
Aviv. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg
DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Dzień relaksu w Tel Aviv. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny w Tel Aviv. Dla chętnych wycieczka po Starej Jaffie z przewodnikiem. Spacer po starożytnym porcie, starówce, Plac Kdumim, Kościół Św. Piotra. wieża zegarowa, dzielnica Neve Tsedek i stara stacja kolejowa. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot. Odbiór bagaży w Berlinie. Wyjazd powrotny do początkowego miejsca zbiórki i orientacyjny powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

 

Nazaret – Hotel Tabar – 2 noclegi 

Tel Aviv – Ruth Daniel Residence – 3 noclegi

Betlejem Palestyna – Hotel Mount David – 2 noclegi

 

Szczecin: Wyjazd: 00:15 | Powrót ok. godz. 20:15 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacką).

Słoneczne: Wyjazd 00:30 | Powrót 20:30 (przystanek przy Kauflandzie i Sanktuarium na powrocie) 

Stargard: Wyjazd: 01:00 | Powrót ok. 21:00 (Stacja Circle K., ul. Szczecińska)


CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, lot w dwie strony i bagaż rejestrowany, transport na terenie Izraela, 7 noclegów w hotelach 3*, śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie
CENA NIE ZAWIERA: Opłaty programowej uwzględniającej bilety wstępu, zestawy tourguide, oraz opłaty lokalne (250 USD)


*Pasażer może nadać na każdy lot jeden bagaż rejestrowany do 15 kg (149 cm x 119 cm x 171 cm), oraz wziąć ze sobą dodatkowo jeden mały bagaż, np. torebkę lub torbę na laptopa, nieprzekraczający wymiarów 40x30x20 cm (10 kg również).

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
IZR1 23.11-30.11.2023 4799 ZŁ – ODWOŁANA
Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin