JORDANIA – DZIEDZICTWO NABATEJCZYKÓW

TERMIN: 07.12.2022-14.12.2022 | LISTA REZERWOWA

 

 

1 DZIEŃ: Zbiórka zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd na lotnisko w Berlinie. Odprawa lotnicza. Lot do Aqaby. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Czas wolny na spacery, lub relaks na plaży. Dla chętnych fakultatywnie opcja nurkowania z instruktorem i wypożyczonym sprzętem (dodatkowo płatne ok. 50 euro). Obiadokolacja. Wieczorny przejazd do centrum Akaby gdzie zobaczymy m in. Fort Mameluków, czy oświetlony nocną porą meczet poświęcony królowi Hidżazu. Czas wolny z możliwością odwiedzenia i zrobienia zakupów na lokalnym targu. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny. Dla chętnych rejs łodzią z przeszklonym dnem po zatoce Akabskiej. Wycieczka umożliwia podziwianie raf, zatopionego wraku i samolotu, snurkowanie ze sprzętem dostępnym na łodzi, przebycie trasy w pobliżu kilku granic (Egipt, Izrael, Arabia Saudyjska). Lunch i napoje w cenie ( ok. 30 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na pustynię Wadi Rum, unikatowego w skali światowej wąwozu. Zachwycają tutaj szczególnie złote i czerwone piaski mieniące się w słońcu, oraz niezwykłe formacje skalne. Przejażdżka jeepami do najbardziej atrakcyjnych punktów w okolicy. W przerwie tradycyjny poczęstunek przygotowany przez beduinów. W dalszej części dnia kolejna przejażdżka, tym razem na wielbłądach – do lokalnej oazy. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Petry wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz na listę 7 współczesnych cudów świata. Imponujący kompleks zawiera mistyczne ślady kultury nabatejskiej. Będziemy mieli okazje zobaczyć tutaj m in. liczne skarbce, grobowce, głębokie wąwozy i wiele innych atrakcji. Obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Madaby, jednego z głównych ośrodków mozaikarstwa bizantyjskiego. Zobaczymy tu m in. mozaikę z VI w. zbudowaną z około 2 milionów elementów, znajdującą się w cerkwi św. Jerzego. W mieście zobaczymy ponadto Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela, ze wspaniałym widokiem z wieży oraz podziemnymi źródłami w piwnicy. Tego dnia zatrzymamy się ponadto na biblijnej Górze Nebo w okolicy Madaby, oraz dotrzemy do miejsca chrztu Chrystusa przy rzece Jordan. Powrót do hotelu w Madabie. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na wypoczynek nad Morze Martwe, które ze względu na stopień zasolenia jest unikalnym miejscem na świecie. Leżąc bez ruchu na tafli wody nie sposób się jest w niej zanurzyć. Czas wolny. Przejazd do  Ammanu. Zwiedzanie obejmujące najważniejsze punkty w stolicy Jordanii . Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ:. Wykwaterowanie we wczesnych godzinach porannych. Śniadanie w formie lunch pakietu i przejazd na lotnisko. Po drodze zatrzymamy się na panoramę widokową, aby przyjrzeć się wybudowanemu we wczesnym średniowieczu zamku Kerak. Lot powrotny do Berlina. Powrót do Szczecina zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

Szczecin: (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności): Wyjazd 02:00 | Powrót ok. 21:30
Szczecin: (ul. Struga, przystanek przy Kauflandzie, powrót przy Sanktuarium). Wyjazd 01:45 | Powrót ok. 21:45
Stargard: (ul. Szczecińska, stacja Circle K.) | Wyjazd 01:00 | Powrót ok. 22:30

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie w Aquabie

Sprawdź nasze zakwaterowanie w Madabie

Sprawdź nasze aktualnie dostępne oferty

 

 

CENA ZAWIERA: Transfery lotniskowe, loty, bagaż podręczny (45x36x20cm), transport lokalny, 4 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami przy plaży w Aqabie, 3 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami w Madabie, opiekę pilota, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, lokalnego przewodnika, zestawów TG, opłat lokalnych (220 euro), dodatkowego bagażu 56x45x25 cm 10 kg – ok. 60 euro w dwie strony , lub bagażu 23 kg bez wskazań rozmiarowych – ok. 115 euro w dwie strony.

 

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
JORD1 07.12.2022-14.12.2022 2999 ZŁ. – LISTA REZERWOWA

Zapisz się do newslettera