JURA KRAKOWSKO- CZĘSTOCHOWSKA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Częstochowy. Pobyt w mieście rozpoczniemy od wizyty na Jasnej Górze. W najważniejszym polskim sanktuarium zobaczymy m.in. bazylikę Krzyża św. i Wniebowstąpienia NMP z kaplicą Matki Bożej z cudownym Obrazem, kaplicę św. Józefa, Salę Rycerską czy też skarbiec kryjący dary królewskie i papieskie. W dalszej części dnia wspólny spacer po mieście, obejmujący m.in. Aleję NMP, Stary Rynek, kościoły św. Jakuba Apostoła, św. Zygmunta i Bazylikę św. Rodziny, słynny mural Wieża Babel, czy Nowy Ratusz. Czas wolny w centrum miasta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Spacer przez rezerwat przyrody Ostrężnik. Teren rezerwatu stanowią las bukowo-grabowy, skały wapienne i źródła krasowe. Zobaczymy tu ruiny Zamku Ostrężnik – warowni pochodzącej prawdopodobnie z XIV w. Odwiedzimy też niewielką Jaskinię Ostrężnicką, której podwójne wejście przypomina płuca. Przejazd do miejscowości Klucze, z której udamy się na Pustynię Błędowską – największy w Polsce obszar lotnych piasków. Udamy się tu, na wysuniętą w głąb pustyni platformę nazywaną Różą Wiatrów. Następnie wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym, w trakcie, której zobaczymy atrakcje znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd. Szlak przebiega przez Jurę Krakowsko – Częstochowską, uwzględniając na swej trasie zamki warowne, wybudowane tu za czasów Kazimierza Wielkiego dla obrony zachodniej granicy Polski. Zobaczymy renesansowy zamek Pieskowa Skała, a także położoną nieopodal niego Maczugę Herkulesa, najbardziej znaną formację skalną na terenie Parku Narodowego. Wejdziemy również na ruiny zamku Ojców. Zobaczymy ponadto inne interesujące formacje skalne, osadę młyńską czy też kapliczkę na wodzie. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Olsztyna k. Częstochowy. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku Królewskiego. Średniowieczny zamek został zdobyty i zniszczony w czasie Potopu. Dziś w malowniczo położonych ruinach zachowały się m.in. brama, dwie wieże, kamieniec czy zabudowa z XV i XVI w. Następnie przejazd do Lichenia, największego w Polsce sanktuarium Maryjnego. Zobaczymy tu m.in. będący największą w Polsce świątynią bazylikę NMP Licheńskiej, miejsce objawień w Lesie Grąblińskim, cudowny obraz czy też wysoką na 25 m Golgotę. Wyjazd w drogę powrotną. 

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin