BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

JURA KRAKOWSKO- CZĘSTOCHOWSKA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Częstochowy. Pobyt w mieście rozpoczniemy od wizyty na Jasnej Górze. W najważniejszym polskim sanktuarium zobaczymy m.in. bazylikę Krzyża św. i Wniebowstąpienia NMP z kaplicą Matki Bożej z cudownym Obrazem, kaplicę św. Józefa, Salę Rycerską czy też skarbiec kryjący dary królewskie i papieskie. W dalszej części dnia wspólny spacer po mieście, obejmujący m.in. Aleję NMP, Stary Rynek, kościoły św. Jakuba Apostoła, św. Zygmunta i Bazylikę św. Rodziny, słynny mural Wieża Babel, czy Nowy Ratusz. Czas wolny w centrum miasta. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Spacer przez rezerwat przyrody Ostrężnik. Teren rezerwatu stanowią las bukowo-grabowy, skały wapienne i źródła krasowe. Zobaczymy tu ruiny Zamku Ostrężnik – warowni pochodzącej prawdopodobnie z XIV w. Odwiedzimy też niewielką Jaskinię Ostrężnicką, której podwójne wejście przypomina płuca. Przejazd do miejscowości Klucze, z której udamy się na Pustynię Błędowską – największy w Polsce obszar lotnych piasków. Udamy się tu, na wysuniętą w głąb pustyni platformę nazywaną Różą Wiatrów. Następnie wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym, w trakcie, której zobaczymy atrakcje znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd. Szlak przebiega przez Jurę Krakowsko – Częstochowską, uwzględniając na swej trasie zamki warowne, wybudowane tu za czasów Kazimierza Wielkiego dla obrony zachodniej granicy Polski. Zobaczymy renesansowy zamek Pieskowa Skała, a także położoną nieopodal niego Maczugę Herkulesa, najbardziej znaną formację skalną na terenie Parku Narodowego. Wejdziemy również na ruiny zamku Ojców. Zobaczymy ponadto inne interesujące formacje skalne, osadę młyńską czy też kapliczkę na wodzie. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Olsztyna k. Częstochowy. Zwiedzanie z przewodnikiem ruin Zamku Królewskiego. Średniowieczny zamek został zdobyty i zniszczony w czasie Potopu. Dziś w malowniczo położonych ruinach zachowały się m.in. brama, dwie wieże, kamieniec czy zabudowa z XV i XVI w. Następnie przejazd do Lichenia, największego w Polsce sanktuarium Maryjnego. Zobaczymy tu m.in. będący największą w Polsce świątynią bazylikę NMP Licheńskiej, miejsce objawień w Lesie Grąblińskim, cudowny obraz czy też wysoką na 25 m Golgotę. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina wg rozkładu zbiórek w dole oferty.  

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, ubezpieczenie, 2 noclegi HB

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, przewodników lokalnych, zestawy Tourguide (ok. 40 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 05:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 22:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

 

Zapisz się do newslettera