Biuro podróży Szczecin, wycieczki zagraniczne ze Szczecina - Hiszpania, Gruzja i inne, wakacje jednodniowe i wielodniowe. Wondertours - Zadziwiamy pozytywnie. » Klejnoty Saksonii

KLEJNOTY SAKSONII

TERMIN: NIEZNANY | CENA: 149 ZŁ 

*Uwaga! Termin wycieczki podawany jest z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Nie podajemy informacji wcześniej telefonicznie i mailowo.

 

Zbiórka uczestników wg rozkładu jazdy w dole oferty. Przejazd do skalnego miasta Bastei. Na miejscu imponujące formacje skalne wznoszące się na wysokość niemal 200 m. ponad meandrującą w dolinie rzeką Łabą. 40 –minutowy spacer szlakiem wiodącym przez malownicze zakątki, skalne wyłomy i platformy widokowe zawieszone na skałach. Po drodze Basteibrücke –kamienny most będący inspiracją dla niemieckich romantyków z Casparem Friedrichem na czele. Pochodzący z XIX w. blisko 80 –metrowy most, jest największą atrakcją regionu przyciągającą około miliona turystów rocznie. Krótka przerwa w uzdrowiskowej miejscowości Rathen, a następnie rejs promem na przeciwległy brzeg Łaby. Przejazd do Miśni, gdzie zwiedzimy znaną na całym świecie manufakturę porcelany. Produkowane tu od ponad 300 lat wyroby, to prawdziwe dzieła sztuki zdobniczej, osiągające niekiedy zawrotne ceny. Obserwując kolejne etapy pracy artystów, prześledzimy cały proces powstawania porcelanowych dzieł sztuki. Zwiedzimy też wystawę muzealną prezentującą najwspanialsze figury i naczynia stworzone tu na przestrzeni różnych epok. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy położone na skale XIII – wieczną Katedrę św. św. Jana i Donata i zamek Albrechtsburg. Urokliwe, kręte uliczki Starego Miasta doprowadzą nas na Miśnieński Rynek z ratuszem i kościołem Najświętszej Marii Panny, na którego wieży umieszczony jest carillon złożony z porcelanowych dzwonów. Przejazd do Moritzburga, gdzie zobaczymy piękny barokowy pałac na wodzie, należący niegdyś do króla Polski Augusta II Mocnego. Usytuowany pośrodku sztucznego stawu, czterowieżowy pałac, był miejsce licznych biesiad króla Polski i elektora Saksonii. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót wg rozkładu jazdy w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 10 euro)

Zapisz się do newslettera