KLEJNOTY SAKSONII 

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Miśni, gdzie zwiedzimy znaną na całym świecie manufakturę porcelany. Produkowane tu od ponad 300 lat wyroby, to prawdziwe dzieła sztuki zdobniczej, osiągające niekiedy zawrotne ceny. Obserwując kolejne etapy pracy artystów, prześledzimy cały proces powstawania porcelanowych dzieł sztuki. Zwiedzimy też wystawę muzealną prezentującą najwspanialsze figury i naczynia stworzone tu na przestrzeni różnych epok. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy położone na skale XIII – wieczną Katedrę św. św. Jana i Donata i zamek Albrechtsburg. Urokliwe, kręte uliczki Starego Miasta doprowadzą nas na Miśnieński Rynek z ratuszem i kościołem Najświętszej Marii Panny, na którego wieży umieszczony jest carillon złożony z porcelanowych dzwonów. W dalszej części dnia przejazd do skalnego miasta Bastei. Na miejscu imponujące formacje skalne wznoszące się na wysokość niemal 200 m. ponad meandrującą w dolinie rzeką Łabą. 40 –minutowy spacer szlakiem wiodącym przezmalownicze zakątki, skalne wyłomy i platformy widokowe zawieszone na skałach. Po drodze Basteibrücke –kamienny most będący inspiracją dla niemieckich romantyków z Casparem Friedrichem na czele. Pochodzący z XIX w. blisko 80 –metrowy most, jest największą atrakcją regionu przyciągającą około miliona turystów rocznie. Przerwa w uzdrowiskowej miejscowości Rathen, a następnie rejs płynącą pośród spektakularnych skał doliną Łaby. Na zakończenie udamy się do miejscowości Müglitztal, gdzie znajduje się wzniesiony na skale zamek Weesenstein. Jego najstarsza – średniowieczna część umiejscowiona jest na górze budowli, zaś kolejne kondygnacje budowane były z biegiem stuleci coraz niżej. Zobaczymy tu również barokowy park pałacowy, przez który wije się koryto rzeki Müglitz. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki wg. rozkładu w dole oferty.

 

Wyjazd:  Szczecin (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) 5:30 | Powrót ok. 22:00

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i zestawów tourguide  (17 euro)

 

Sprawdź relacje z naszych  wyjazdów

Sprawdź inne dostępne oferty

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

 

Zapisz się do newslettera