Królewska Dania

TERMIN: 15-17.08.2024 | CENA: 1299 ZŁ. – BRAK MIEJSC

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do portu w Rostocku. Zaokrętowanie i rejs promem do Gedser. Przejazd w stronę Kopenhagi. Zwiedzanie stolicy rozpoczniemy od wyspy Slotsholmen, luterańskiego kościoła zamkowego, budynku biblioteki „Czarny Diament” oraz dawnej giełdy z charakterystyczną „smoczą” iglicą. W następnym etapie udamy się do Amalienborg, aby w południe podziwiać zmianę warty. Po jej zakończeniu udamy się do kościoła marmurowego, który charakteryzuje się największą w Skandynawii kopułą. Wychodząc z niego zajrzymy w dalszej kolejności nad rzekę z widokiem na jedną z najnowocześniejszych oper na całym świecie. Tego dnia obejrzymy jeszcze nabrzeże Nordre Toldbod, fontannę Gefion, Syrenkę Kopenhaską, oraz Kastellet, czyli najlepiej zachowaną gwieździstą cytadelę w północnej Europie. Na zakończenie czeka nas godzinny rejs po kanałach kopenhaskich, oraz czas wolny w Nyhavn – reprezentacyjnym duńskim porcie. Dla chętnych spacer do Wolnego Miasta Christiania – alternatywnej, swobodnej dzielnicy, której mieszkańcy otrzymali od władz częściowa możliwość stanowienia własnych praw. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Hillerod. Zwiedzimy tam imponujący zamek na wyspie, będący miejscem koronacji wielu duńskich królów. Wewnątrz zobaczyć można m.in. apartamenty władców, największą w Danii kolekcję portretów, olśniewającą Wielką Salę czy też Złotą Kaplicę Przespacerujemy się też pięknymi ogrodami zamkowymi, na które składa się symetryczny ogród barokowy oraz ogród romantyczny. Przejazd do Helsingor, uroczego miasteczka nad cieśniną Sund, będącego miejscem akcji Hamleta – najsłynniejszej sztuki Szekspira. Zobaczymy tu Kronborg – zamek Hamleta w otoczeniu twierdzy czy też cieśninę Sund z widokiem na szwedzkie wybrzeże. Czas wolny w historycznym centrum miasteczka. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Roskilde – miasteczka założonego w X wieku nad pięknym fiordem. Zobaczymy tu gotycką katedrę, którą jako pierwszy wzniósł Harald Sinozębny. Kościół ten stał się inspiracją dla gotyckiego budownictwa sakralnego w całej Europie północnej. Ponadto plac Stændertorvet z ratuszem i deptakiem.Następnie przejazd na wyspę Møn – jedną z najciekawszych atrakcji przyrodniczych Danii. Spacer szlakiem widokowym z tarasami widokowymi wzdłuż najwyższych klifów nad Bałtykiem. Przejdziemy tu do słynnej plaży Maglevandstrappen, zobaczymy także klif Stevens z kościołem Højerup, któego część osunęła się do morza. Przejazd do Gedser. Zaokrętowanie na prom. Przeprawa przez Morze Bałtyckie. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

 

Stargard: Wyjazd 03:15 | Powrót ok. godz. 23:59 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska)

Słoneczne: Wyjazd 03:45 | Powrót ok. 23:45 (przystanek Kaufland wyjazd, powrót przystanek Sanktuarium)

Szczecin: Wyjazd: 04:00 | Powrót ok. godz. 23:30 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku KP, naprzeciwko placu Solidarności)

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie:

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji i jej obsługi:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, 2 noclegi ze śniadaniami, opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, rejs po kanałach, promów i systemu Tour-Guide (500 DKK)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
DAN1 15-17.08.2024 1299 ZŁ – BRAK MIEJSC

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin