BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

LAZUROWE WYBRZEŻE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu jazdy w dole oferty. Całodniowy przejazd przez Polskę i Niemcy. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w pobliżu Austriackiej granicy. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Liechtensteinu. Zwiedzanie Vaduz będącego stolicą tego mikropaństwa. Podczas spaceru zobaczymy m.in. katedrę św Floriana, siedzibę rządu i parlamentu, Stadtle – główny deptak miasta czy też położony na wzgórzu pałac, będący siedzibą książąt Liechtensteinu. Przejazd przez Szwajcarię i Włochy. Zakwaterowanie w hotelu na Lazurowym Wybrzeżu. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ TRZECI:  Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie i zapoznanie się z okolicą. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY:  Śniadanie. Przejazd do Nicei – nieformalnej stolicy Lazurowego Wybrzeża. Zwiedzanie miasta obejmujące m.in. Stare Miasto z Operą, Pałacem Sprawiedliwości czy uważaną za jeden z najpiękniejszych kościołów barokowych na świecie Kaplicą Miłosierdzia. W programie także spacer Promenadą Anglików, Starym Portem oraz wspaniała panorama miasta ze Wzgórza Zamkowego. Przejazd do Grasse, miasta słynącego z produkcji perfum, znanego także za sprawą głośnej książki „Pachnidło” i filmu pod tym samym tytułem. Zwiedzanie z przewodnikiem perfumerii, zakończone wizytą w sklepie firmowym. Następnie przejazd do Monaco – mini-państwa, w którym rezydują liczni milionerzy, jak również gwiazdy sportu, filmu czy estrady. Zobaczymy m.in. budynek oceanarium, Pałac Książęcy, kościół św. Mikołaja z relikwiami św. Dewoty i grobami władców księstwa czy też kasyno Monte Carlo. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY:  Śniadanie. Następnie zwiedzanie Cannes – luksusowego kurortu słynącego z odbywającego się tu co roku festiwalu filmowego. Na trasie spaceru m.in. Promenada Croisette, ekskluzywny hotel Carlton, Pałac Festiwalowy i Aleja Gwiazd. Następnie przejazd do St Tropez – kurortu znanego za sprawą Brigitte Bardot i filmów z Louisem de Funes. Zobaczymy tu słynny posterunek żandarmerii, cytadelę czy Stary Port z przycumowanymi luksusowymi jachtami.  Popołudniu powrót do miejsca zakwaterowania. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Przejazd do Marsylii. Zwiedzanie prowansalskiej stolicy, uchodzącej za najbardziej różnorodne i wielokulturowe miasto we Francji. Zobaczymy Stary Port z przypominającym twierdzę opactwem św. Wiktora czy katedrą La Mayor. Przespacerujemy się też po murach Fortu św. Jana, skąd będziemy mieli najlepszą panoramę tej części miasta. Odwiedzimy najstarszą część Marsylii Le – Panier. W tej najbarwniejszej dzielnicy Marsylii odwiedzimy m.in. jej najcenniejszy zabytek, jakim jest XVII – wieczny kompleks La Vieille Charite, służący niegdyś jako przytułek. Zobaczymy też górująca nad miastem bazylikę Notre Dame de la Garde, u stóp której rozpościera się piękny widok na miasto, a także imponujący pałac Longchamp z efektownymi fontannami i kaskadami na jego tyłach. Czas wolny w okolicach portu. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna „Kaniony i Wąwozy” płatna (25 euro/os.). Na początku wycieczki zobaczymy Wielki Kanion Verdon. Ten cud natury, nazywany jest „Europejskim Kolorado”. Miejscami osiąga ponad 700 m. głębokości, zaś jego dnem wije się rzeka spiętrzona w liczne jeziora. W dalszej części dnia wizyta w pięknym miasteczku Moustiers Sainte – Marie, położonym u podnóża stromej skały przeciętej wąwozem. Zobaczymy tu m.in. XII – wieczny kościółek czy zbudowaną na skalnej półce kaplicę Notre Dame de Beauvoir pochodzącą z tego samego okresu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY: Śniadanie. Przejazd przez Włochy, Szwajcarię i Austrię. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu w Niemczech. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ DZIEWIĄTY: Śniadanie. Przejazd przez Niemcy i Polskę. Planowany powrót i zakończenie wycieczki wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, 8 noclegów, 8 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa uwzględniająca wstępy, przewodników, wjazdy do miast, tourguidy (100 euro)

 

Szczecin: Wyjazd 00:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 18:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera