BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

ŁÓDŹ I OKOLICE – CENTRUM POLSKI

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Łodzi – trzeciego pod względem liczby ludności miasta w Polsce. Zwiedzanie z przewodnikiem największych łódzkich atrakcji. Zobaczymy m.in. Manufakturę – ogromny kompleks fabryczny z XIX w., przekształcony za kwotę 200 milionów euro w przestrzeń handlowo-usługowo-rozrywkową. Udamy się na ośmiokątny Plac Wolności z budynkami starego ratusza i kościoła św. Ducha. Przejdziemy odchodzącą od placu ul. Piotrkowską, najważniejszym od zarania traktem Łodzi, wzdłuż którego zobaczymy m.in. Pasaż Róży, Galerię Wielkich Łodzian, Aleję Gwiazd, pełniący funkcję ratusza pałac Juliusza Heinzla, bazylikę archikatedralną św. Stanisława Kostki, kościół ewangelicko-augsburski św. Mateusza czy położony nieopodal monumentalny dworzec Łódź Fabryczna. Odwiedzimy „Białą Fabrykę” – jedną z pierwszych fabryk włókienniczych w Łodzi, która dziś mieści w swym wnętrzu Centralne Muzeum Włókiennictwa. Wewnątrz zapoznamy się z warunkami pracy czy historią przemysłu, który sprawił, że Łódź w ciągu zaledwie kilkunastu lat przekształciła się z prowincjonalnego miasteczka w wielką metropolię. Czas wolny w okolicach Manufaktury i ul. Piotrowskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Nieborowa, gdzie zwiedzimy barokowy pałac należący niegdyś do rodu Radziwiłłów. We wnętrzu zobaczymy zachowane komnaty pałacowe, w tym sale Białą i Czerwoną, Sypialnię Wojewody czy pełniącą też rolę galerii malarstwa bibliotekę. Przespacerujemy się po wspaniałych ogrodach podzielonych na część kardynalską, barokową oraz oddzielony od nich kanałem krajobrazowy park angielski. Następnie udamy się oddalonej o kilka kilometrów Arkadii, gdzie Helena Radziwiłówna utworzyła romantyczny park w stylu angielskim, urozmaicony licznymi elementami architektury, takimi jak Świątynia Diany, Domek Gotycki, Akwedukt czy Przybytek Arcykapłana. W dalszej części dnia przejazd do Łowicza – miasta, które wraz z przyległościami tworzy fascynujący, odrębny etnograficznie region. Odwiedzimy tu nazywaną „Wawelem Mazowsza” bazylikę archikatedralną, w której pochowanych jest dwunastu prymasów Polski. Zwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Łowickie posiadające bogatą kolekcję prezentującą historię i kulturę regionu. Zapoznamy się tu z wyjątkowymi zwyczajami, strojem, budownictwem jak i słynnym w całym kraju, kolorowym wzornictwem łowickim. Czas wolny przy renesansowym Starym Rynku, wyróżniającym się trójkątnym kształtem. Na zakończenie dnia wizyta w miejscowości Boczki. Odwiedzimy tam osiemnastowieczny, drewniany kościół, w którym przechowywany jest obraz ukazujący Trójcę Świętą jako głowę o trzech twarzach. Jest to jedyne takie przedstawienie w Polsce i jedno z nielicznych na świecie – zakazali go papieże w XVII w.  Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Walewic. Zwiedzanie pałacu należącego niegdyś do szambelana królewskiego, którego małżonka – Maria Walewska – była kochanką Napoleona Bonaparte. Zobaczymy tu zabytkowe wnętrza, wśród których wyróżnia się apartament przygotowany przez Walewską na przyjazd Napoleona. Obecnie na terenach przypałacowych znajduje się największa w Polsce stadnina koni rasy małopolskiej. W drodze zatrzymamy się w miejscowości Piątek, gdzie wyznaczono symbolicznie geograficzny środek Polski. Następnie wizyta w Łęczycy. Odwiedzimy tam jeden z najważniejszych zabytków sztuki romańskiej w Polsce – kolegiatę tumską z XII w. W samym mieście zobaczymy też wybudowany z inicjatywy Kazimierza Wielkiego zamek królewski, kryjący piękny rokokowy wystrój kościół Bernardynów czy rynek z klasycystycznym ratuszem. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót do Szczecina i zakończenie wycieczki ok. godz. 20:00 wg rozkładu zbiórek podanego w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, 2 noclegi HB, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, lokalnych przewodników, touguidy, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, parkingi (ok. 85 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 20:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera