BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

LUKSEMBURG

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Akwizgranu. Jest to najbardziej wysunięte na zachód miasto Niemiec, kojarzone przede wszystkim z ważnym ośrodkiem naukowym.   W czasach rzymskich  Akwizgran słynął jako uzdrowisko, którego atrakcją były gorące źródła. Na przestrzeni dziejów Akwizgran był ponadto jednym  z najważniejszych miast Europy. Swoją siedzibę miał tu Cesarz Karol Wielki,  jak i wielu innych cesarzy Świętego Cesarstwa Rzymskiego w tym miejscu koronowanych. Głównym punktem naszego zwiedzania  będzie Katedra. Jej budowa rozpoczęła się w VIII wieku  na życzenie wielkiego władcy Karolingów. Obejrzymy w niej między innymi: wilcze wrota i figurę wilczycy, z którą związana jest legenda o diable oraz fundatorach, Świecznik Barbarossy, Relikwiarze Karola Wielkiego i Najświętszej Marii Panny, czy Ambonę Henryka II. W mieście zobaczymy również m in. monumentalny ratusz w stylu gotyckim, średniowieczne mury oraz plac główny. Przejazd do Luksemburga. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Spacer po historycznym mieście i stolicy Luksemburga, które znane jest szczególnie ze swojej najstarszej części, ogrodzonej wzgórzami. Niegdyś to właśnie one wraz z murami czyniły je drugim najlepiej zabezpieczonych przed atakami miastem całego kontynentu, zaraz po Gibraltarze. Podczas zwiedzania „Gibraltaru Północy”  zobaczymy m in. kazamaty z pozostałościami zamku z X wieku, wzgórze Chemin de la Cornische z okazałą panoramą na miasto, Pałac Wielkiego Księcia, średniowieczny plac Guillaume II, Pałac Wielkiego Księcia, luksemburską Katedrę Notre Dame, widokowy korytarz, czy Pałac Sprawiedliwości. Czas wolny przy moście nad rzeką Alzettę w dzielnicy artystyczno-rozrywkowej. W drugiej części dnia udamy się do miejscowości Echternach, która jest najstarszą w kraju, a jej rodowód sięga 690 roku. Pierwszym obiektem na trasie zwiedzania będzie zachowana w ciekawej formie willa z czasów rzymskich. Następnie odwiedzimy monumentalne opactwo benedyktyńskie założone przez św. Wilibrorda, patrona Luksemburga w VII w. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Larochette. Jest to niewielkie miasteczko położone pośród malowniczych wzgórz, w którym większość narodową stanowią Portugalczycy. Po sesji zdjęciowej przejazd do Vianden, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zamków europejskich powstały w czasach feudalnych. Po przerwie przejazd do Beaufort, gdzie poznamy z kolei inny ciekawy zamek, w którym jeszcze w 2012 roku mieszkała jego ostatnia prywatna właścicielka. Będziemy mieli w Nim okazję zakupić likier  z czarnej porzeczki. Nasza wycieczka po lokalnych zamkach uwzględnia także w dalszym planie dnia wizytę w miejscowości Bourscheid, której nazwa wywodzi się od luksemburskiego rodu szlacheckiego Zwieńczeniem objazdu po okolicznych atrakcjach będzie z pewnością postój nad rzeką Sûre, gdzie wśród osobliwości przyrodniczych czekać Nas będzie możliwość obserwowania wspaniałych widoków. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie w miejscu zakwaterowania. Przejazd do Kolonii – ponad milionowego miasta  w zachodnich Niemczech, które jest jednym z najważniejszych historycznych ośrodków kultu religijnego w Europie. Odwiedzimy tam m in. katedrę, będącą prawdziwym majstersztykiem architektury gotyckiej. To również druga co do wysokości gotycka budowla sakralna i trzecia największa katedra na świecie. Jej budowa z przerwami trwała ponad 600 lat.  Po przerwie zwiedzimy Muzeum Zapachów, które mieści się w najstarszej nowożytnej fabryce perfum. Spacerując w obrębie wystaw muzealnych poznamy historię perfum i ich produkcji, a także pochodzenia ich składników. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd 02:30 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa | Powrót ok. 03:00

 

CENA ZAWIERA: Transport komfortowym autokarem, 3 noclegi w hotelu ***, 3x śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie 
CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa uwzględniająca zestawy TG, bilety wstępu. (50 euro)

 

*Możliwość modyfikacji oferty i miejsc wyjazdu.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera