LUKSEMBURG – NIEOCZYWISTY I NIEZNANY

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Akwizgranu. Jest to najbardziej wysunięte na zachód miasto Niemiec, kojarzone przede wszystkim z ważnym ośrodkiem naukowym.   W czasach rzymskich  Akwizgran słynął jako uzdrowisko, którego atrakcją były gorące źródła. Na przestrzeni dziejów Akwizgran był ponadto jednym  z najważniejszych miast Europy. Swoją siedzibę miał tu Cesarz Karol Wielki,  jak i wielu innych cesarzy Świętego Cesarstwa Rzymskiego w tym miejscu koronowanych. Głównym punktem naszego zwiedzania  będzie Katedra. Jej budowa rozpoczęła się w VIII wieku  na życzenie wielkiego władcy Karolingów. Obejrzymy w niej między innymi: wilcze wrota i figurę wilczycy, z którą związana jest legenda o diable oraz fundatorach, Świecznik Barbarossy, Relikwiarze Karola Wielkiego i Najświętszej Marii Panny, czy Ambonę Henryka II. W mieście zobaczymy również m in. monumentalny ratusz w stylu gotyckim, średniowieczne mury oraz plac główny. Przejazd do Luksemburga. Obiadokolacja. Zakwaterowanie.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Spacer po historycznym mieście i stolicy Luksemburga, które znane jest szczególnie ze swojej najstarszej części, ogrodzonej wzgórzami. Niegdyś to właśnie one wraz z murami czyniły je drugim najlepiej zabezpieczonych przed atakami miastem całego kontynentu, zaraz po Gibraltarze. Podczas zwiedzania „Gibraltaru Północy”  zobaczymy m in. kazamaty z pozostałościami zamku z X wieku, wzgórze Chemin de la Cornische z okazałą panoramą na miasto, Pałac Wielkiego Księcia, średniowieczny plac Guillaume II, Pałac Wielkiego Księcia, luksemburską Katedrę Notre Dame, widokowy korytarz, czy Pałac Sprawiedliwości. Czas wolny przy moście nad rzeką Alzettę w dzielnicy artystyczno-rozrywkowej. W drugiej części dnia udamy się do miejscowości Echternach, która jest najstarszą w kraju, a jej rodowód sięga 690 roku. Pierwszym obiektem na trasie zwiedzania będzie zachowana w ciekawej formie willa z czasów rzymskich. Następnie odwiedzimy monumentalne opactwo benedyktyńskie założone przez św. Wilibrorda, patrona Luksemburga w VII w. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Larochette. Jest to niewielkie miasteczko położone pośród malowniczych wzgórz, w którym większość narodową stanowią Portugalczycy. Po sesji zdjęciowej przejazd do Vianden, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zamków europejskich powstały w czasach feudalnych. Po przerwie przejazd do Beaufort, gdzie poznamy z kolei inny ciekawy zamek, w którym jeszcze w 2012 roku mieszkała jego ostatnia prywatna właścicielka. Będziemy mieli w Nim okazję zakupić likier  z czarnej porzeczki. Nasza wycieczka po lokalnych zamkach uwzględnia także w dalszym planie dnia wizytę w miejscowości Bourscheid, której nazwa wywodzi się od luksemburskiego rodu szlacheckiego Zwieńczeniem objazdu po okolicznych atrakcjach będzie z pewnością postój nad rzeką Sûre, gdzie wśród osobliwości przyrodniczych czekać Nas będzie możliwość obserwowania wspaniałych widoków. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie w miejscu zakwaterowania. Przejazd do Kolonii – ponad milionowego miasta  w zachodnich Niemczech, które jest jednym z najważniejszych historycznych ośrodków kultu religijnego w Europie. Odwiedzimy tam m in. katedrę, będącą prawdziwym majstersztykiem architektury gotyckiej. To również druga co do wysokości gotycka budowla sakralna i trzecia największa katedra na świecie. Jej budowa z przerwami trwała ponad 600 lat.  Po przerwie zwiedzimy Muzeum Zapachów, które mieści się w najstarszej nowożytnej fabryce perfum. Spacerując w obrębie wystaw muzealnych poznamy historię perfum i ich produkcji, a także pochodzenia ich składników. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin