BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

LWÓW – ZA WSCHODNIĄ GRANICĄ

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

DZIEŃ PIERWSZY:  Zbiórka wg rozkładu w dole oferty.

DZIEŃ DRUGI: Przerwa na poranną toaletę przed granicą polsko – ukraińską. Przyjazd do Lwowa w godzinach przedpołudniowych. Objazd po mieście szlakiem najciekawszych miejsc położonych poza historycznym Starym Miastem. Zatrzymamy się m.in. przy zaliczanym do grona najpiękniejszych w Europie eklektycznym dworcu kolejowym z przełomu XIX i XX w. Zobaczymy imponujący gmach Politechniki Lwowskiej, a także zachwycający bogactwem zdobień archikatedralny sobór św. Jura wraz z pałacem metropolitów, budynkami kapituły i dzwonnicą. Parkiem Kościuszki przejdziemy do Narodowego Uniwersytetu będącego niegdyś siedzibą Sejmu Galicyjskiego., Zwiedzimy urzekające wnętrza Domu Naukowców, w przeszłości znanego jako Kasyno Szlacheckie – miejsce spotkań najbogatszych i najbardziej wpływowych osobistości. Następnie udamy się na Cmentarz Łyczakowski – piękną XVIII-wieczną nekropolię, bogatą w dzieła sztuki sepulkralnej. Odwiedzimy też będący jego częścią Cmentarz Orląt Lwowskich, na którym pochowani zostali obrońcy Lwowa z 1919 r. Przejazd w pobliże Starego Miasta, tam czas wolny. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem lwowskiego Starego Miasta, które w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Tego dnia zobaczymy m.in. Rynek z budynkiem ratusza i otaczającymi go wyjątkowymi czterdziestoma czterema kamienicami. Odwiedzimy najważniejsze świątynie miasta – Katedrę Łacińską z przepiękną Kaplicą Boimów, Wielkim Ołtarzem czy XVI-wiecznym obrazem Matki Bożej Łaskawej, barokowy kościół Dominikanów z górującą nad miastem zieloną kopułą czy bogaty w barokowe dekoracje kościół Bernardynów. Zajrzymy na renesansowe Włoskie Podwórko, a także przyjrzymy się budynkowi Arsenału, wybudowanemu na potrzeby planowanej przez Władysława IV Wazę wojny z Turcją. Przespacerujemy się przez Kwartał Ormiański, zaglądając do orientalnego wnętrza Katedry Ormiańskiej. Zwiedzimy też wnętrza lwowskiej opery – najbardziej zachwycającego budynku Lwowa. Po zwiedzaniu czas wolny na Starym Mieście, dla chętnych możliwość odwiedzenia jednego z tradycyjnych lwowskich bazarów, bądź wizyta w pełniącej funkcję muzealną XVIII-wiecznej aptece Pod Czarnym Orłem. Na zakończenie dnia udamy się na Wzgórze Zamkowe, z którego rozciąga się piękna panorama miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Szczecina. Planowany powrót i zakończenie wycieczki wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, opieka pilota, 2 noclegi HB, ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA: Bilety wstępu, lokalnych przewodników, touguidy, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, parkingi (ok. 100 zł)

 

Szczecin: Wyjazd 19:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 23:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera