ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
10.07-16.07.2022 - 7 DNI ZA 1999 ZŁ
MARMAROSKA WYPRAWA
MARMAROSKA WYPRAWA
08.08-14.08.2022 - 7 DNI ZA 1399 ZŁ
WZDŁUŻ HAWELI
WZDŁUŻ HAWELI
21.05.2022 - 1 DZIEŃ ZA 139 ZŁ

MAJORKA – BALEARSKA PIĘKNOŚĆ

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA

1 DZIEŃ: Wylot z Berlina. Przelot na Majorkę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

2 DZIEŃ:  Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie, lub atrakcje fakultatywne na miejscu. Obiadokolacja.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie Alcudii, jednego z najładniejszych miast na Majorce. Na trasie wycieczki brama miejska, średniowieczne mury, ratusz ze starówką, rezydencje notabli, biblioteka balearska, czy teatr rzymski z I wieku. W dalszym etapie dnia punkt widokowy Mirador es Colomer. na półwyspie Formentor.  Następnie przejazd i wizyta w kanonie Torrent de Pareis z sesją fotograficzną, po której nastąpi czas wolny w rybackiej wiosce Sa Calabra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd pośród gór Sierra de Tramuntana do Lluc, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium maryjne na Majorce poświęcone Czarnej Madonnie.  Zobaczymy tu m in. kościół z ogrodem botanicznym. Następnie przejazd do miejscowości  Port de Soller., a w dalszym planie wycieczka zabytkowym drewnianym pociągiem do miejscowości Soller. Zwiedzanie miasta, a następnie przejazd do do miasta Valdemossa, gdzie zobaczymy zakon Kartuzów, w którym mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin z francuską pisarką George Sand.  Na koniec Palma de Mallorca.  Zobaczymy tu m in: La Ramblę, Pałac Królewski, Dawną Giełdę Towarów, czy katedrę La Seu. Czas wolny w dzielnicy nadmorskiej.  Wolny czas z możliwością degustacji likierów majorkańskich. Powrót na obiadokolację.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Santa Ponca. Rejs wzdłuż wysp Malgrats. W programie również kąpiele w krystalicznie czystej wodzie oraz czas wolny na jednej z wysp. W cenie rejsu wliczony obiad. Powrót do Alcudii. Obiadokolacja.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd w okolice Porto Cristo, gdzie odwiedzimy kompleks „Smocze Jaskinie”. Tego dnia czeka nas przeprawa łódkami po podziemnym jeziorze Martel, koncert muzyki klasycznej w świetnych warunkach akustycznych, oraz liczne imponujące formacje naciekowe,  o których pierwsze wzmianki można było znaleźć już  w średniowieczu. W dalszym etapie wycieczki przejazd do Es Pontes, gdzie z punktu widokowego zobaczymy niezwykłą formacje skalną naturalnie tworzącą most na morzu. W drodze powrotnej przystanek w miejscowości Manacor i zwiedzanie punktów zaproponowanych przez przewodnika. Powrót do hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny przeznaczony na plażowanie, lub atrakcje fakultatywne na miejscu. Obiadokolacja.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Lot powrotny do Gdańska.

 

CENA ZAWIERA: Loty, lokalny transport na Majorce, 7 noclegów w hotelu *** , 7 śniadań i obiadokolacji  

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa obejmująca bilety wstępu oraz opiekę pilota/przewodników (75 euro).

 

*Możliwość modyfikacji oferty

Zapisz się do newslettera