BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

SEKRETY MAŁOPOLSKI

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem największych atrakcji Krakowa. Przejście Drogą Królewską, wzdłuż której zobaczymy m.in. kościół św. Floriana, pałac Wielopolskich, Rynek czy Sukiennice. We wnętrzu Kościoła Mariackiego przyjrzymy się słynnemu ołtarzowi Wita Stwosza. Udamy się na Wawel, gdzie odwiedzimy Katedrę Wawelską wraz z muzeum katedralnym, kaplicą, Dzwonem Zygmunta oraz kryptami królewskimi z władcami Polski, Piłsudskim czy Słowackim. Przerwa przy Rynku. Po południu dawna żydowska dzielnica Kazimierz. Podczas spaceru wejdziemy do Starej Synagogi, zobaczymy też fabrykę Oscara Schindlera czy dom Heleny Rubinstein, twórczyni kosmetycznego imperium, uważanej w swoim czasie za jedną z najbogatszych kobiet świata. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Zakopanego, nazywanego stolicą polskich Tatr. W mieście, zobaczymy najważniejsze obiekty, przykłady typowej zakopiańskiej architektury oraz miejsca związane z najsłynniejszymi mieszkańcami Zakopanego takimi jak Kasprowicz, Hasior czy Sabała. Na trasie m.in. Willa Koliba, kaplica w Jaszczurówce, Wielka Krokiew, sanktuarium MB fatimskiej czy też Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Czas wolny na Krupówkach. Po południu, dla chętnych wejście na Gubałówkę, skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Przejazd do Lanckorony – nazywanej „miastem aniołów”, sielankowej wsi, usytuowanej na zboczu góry. Będziemy mogli tu podziwiać pochodzącą z XIX w. drewnianą zabudowa wsi, ruiny zamku królewskiego z XIV w. czy też liczne tu pracownie artystyczne. Następnie udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, najsłynniejszego sanktuarium Małopolski. W jego skład wchodzą kryjąca cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej Bazylika MB Anielskiej, klasztor oo. Bernardynów oraz zespół kościołów i kaplic zwany „dróżkami kalwaryjskimi”. Stworzona na wzór Jerozolimy Kalwaria Zebrzydowska jest jedynym tego typu miejscem na świecie wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W dalszej części dnia wizyta w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach. Wewnątrz, zwiedzimy z przewodnikiem ekspozycję, ukazującą życie i działalność polskiego Papieża. Czas wolny przy wadowickim Rynku, gdzie chętni będą mieli możliwość skosztować słynnych papieskich kremówek. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie Byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Podczas wizyty zobaczymy m.in. wystawę stałą oraz najważniejsze obiekty na terenie obozów Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, w tym baraki więźniarskie, rampę wyładowczą, ruiny komór gazowych i krematoriów. Wyjazd w drogę powrotną. Postój na obiadokolację. Planowany powrót do Szczecina wg rozkładu w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, 4 noclegi w hotelu ***, 4 śniadania i 4 obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie NNW

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 150 zł.), zestawów TG, oraz lokalnych przewodników

 

Szczecin: Wyjazd 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa)  | Powrót ok. 21:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera