MAŁOPOLSKA WYPRAWA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd w kierunku Małopolski. Zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO kopalni soli w Wieliczce. Pod ziemią odwiedzimy m.in. wykutą w XVII w. komorę Pieskowa Skała wraz z pochodzącymi z tego okresu, wykutymi w soli schodami, czy kaplicę św. Kingi z relikwiami patronki. Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Przejazd autobusem komunikacji miejskiej do centrum Krakowa. Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem największych atrakcji miasta. Przejście Drogą Królewską, wzdłuż której zobaczymy m.in. kościół św. Floriana, pałac Wielopolskich, Rynek czy Sukiennice. We wnętrzu Kościoła Mariackiego przyjrzymy się słynnemu ołtarzowi Wita Stwosza. Udamy się na Wawel, gdzie odwiedzimy Katedrę Wawelską wraz z muzeum katedralnym, kaplicą, Dzwonem Zygmunta oraz kryptami królewskimi z władcami Polski, Piłsudskim czy Słowackim. Przerwa przy Rynku. Po południu dawna żydowska dzielnica Kazimierz. Podczas spaceru wejdziemy do Starej Synagogi, zobaczymy też fabrykę Oscara Schindlera czy dom Heleny Rubinstein, twórczyni kosmetycznego imperium, uważanej w swoim czasie za jedną z najbogatszych kobiet świata. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Przejazd do Zakopanego, nazywanego stolicą polskich Tatr. W mieście, zobaczymy najważniejsze obiekty, przykłady typowej zakopiańskiej architektury oraz miejsca związane z najsłynniejszymi mieszkańcami Zakopanego takimi jak Kasprowicz, Hasior czy Sabała. Na trasie m.in. Willa Koliba, kaplica w Jaszczurówce, Wielka Krokiew, sanktuarium MB fatimskiej czy też Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Czas wolny na Krupówkach. Po południu, dla chętnych wejście na Gubałówkę, skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry. W drugiej części dnia udamy się do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie odwiedzimy pracownię państwa Gracjarów. Małżeństwo zajmuje się skórnictwem – typowym podhalańskim rzemiosłem. Powstają tu produkty tj. pasy góralskie, kierpce czy korbacze. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Wycieczka Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce. W jej trakcie, zobaczymy bezcenne obiekty sakralne i świeckie, wśród nich wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO kościoły w Lipnicy Murowanej i Dębnie Podhalańskim. Tego dnia weźmiemy też udział w spływie przełomem Dunajca. Spływ odbywa się tradycyjnymi flisackimi tratwami pośród malowniczych szczytów Pienin. Na zakończenie dnia czas wolny W Niedzicy nad Zalewem Czorsztyńskim. Będzie tam można odwiedzić plażę z popularnym kąpieliskiem, znany z serialu „Janosik” zamek Dunajec czy wysoką na 56 m. Zaporę Czorsztyńską. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Kilkugodzinna (ok. 5-6 godz.) wyprawa na Luboń Wielki – najwybitniejszy szczyt górski Beskidu Wyspowego. W drodze na szczyt znajdują się m.in. rezerwat przyrody, rozległe gołoborza, liczne jaskinie czy przypominające domek Baby-Jagi schronisko. Popołudniu udamy się do Galerii „Pod Lilianną” w Rabce-Zdrój, gdzie spotkamy się z Zygmuntem Wójtowiczem – znanym w regionie społecznikiem, gawędziarzem, a przede wszystkim rzeźbiarzem ludowym. W galerii przyjrzymy się też pracom artysty, wśród których szczególne miejsce zajmują anioły. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Przejazd do Tarnowa – miasta określanego jako „perła polskiego renesansu”. Podczas zwiedzania, zobaczymy najwspanialsze przykłady architektury renesansowej w Rynku, wraz z ratuszem. Odwiedzimy Bazylikę Katedralną, w której zwracają uwagę najwyższe w Europie pomniki nagrobne poświęcone Tarnowskim, zwiedzimy także Muzeum Katedralne z bogatą kolekcją sztuki sakralnej. Udamy się w miejsca związane z gen. Józefem Bemem, takie jak dom jego narodzin, oryginalne mauzoleum oraz pomnik generała. Zobaczymy też pozostałe, spośród największych atrakcji miasta – wśród nich m.in. drewniany gotycki kościółek MB Szkaplerznej, Brama Szeklerska, Kosmiczna Fontanna czy
dworzec kolejowy. Przerwa w okolicach Rynku. Następnie przejazd do Zalipia – wyjątkowej miejscowości znanej jako „malowana wieś”. Zgodnie z pochodzącą z XIX w. tradycją, domy, obejścia, stodoły i wiele innych obiektów we wnętrzach domów jak i na zewnątrz zdobione są tu kolorowymi malowidłami. Podczas naszego pobytu we wsi zwiedzimy z przewodnikiem Zagrodę Felicji Curyłowej, odwiedzimy Dom Malarek oraz pięknie malowany kościółek wraz z kapliczką. Będziemy mieli również czas, aby zagubić się wśród niezwykłych kolorowych gospodarstw. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Realizację programu rozpoczniemy od Lanckorony – nazywanej „miastem aniołów”, sielankowej wsi, usytuowanej na zboczu góry. Będziemy mogli tu podziwiać pochodzącą z XIX w. drewnianą zabudowa wsi, ruiny zamku królewskiego z XIV w. czy też liczne tu pracownie artystyczne. Następnie udamy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, najsłynniejszego sanktuarium Małopolski. W jego skład wchodzą kryjąca cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej Bazylika MB Anielskiej, klasztor oo. Bernardynów oraz zespół kościołów i kaplic zwany „dróżkami kalwaryjskimi”. Stworzona na wzór Jerozolimy Kalwaria Zebrzydowska jest jedynym tego typu miejscem na świecie wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin