MALTA – GRZECHU WARTA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd na lotnisko. Odprawa lotnicza i przelot na Maltę. Transfer z lotniska do hotelu **** w Quawrze, położonego przy nadmorskiej promenadzie. Zapoznanie się z okolicą. Spacer wzdłuż morza. Na trasie Wieża Lascarisa, historia zatoki św. Pawła, punkt ćwiczeń dla sił powietrznych podczas II wojny światowej, budynki Narodowe Akwarium i Muzeum Klasycznych Aut. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Wyjazd do Vallety. W programie m in: spacer po ogrodach Baracca z panoramą na Wielki Port. Ponadto Brama Miejska, fontanna Trytona, ogrody Hasting z widokiem na miejscowość Slieme, oraz wybrane siedziby maltańskich kawalerzystów. Po zwiedzaniu czas wolny z możliwością wejścia do konkatedry św. Jana, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych obrazów artysty Caravaggio „Ścięcie Jana Chrzciciela” (koszt. ok. 10 euro – opcja nieobowiązkowa – tylko dla chętnych). Na koniec dnia czeka nas przepłynięcie promem miejskim w stronę Cottonery, czyli Trzech Miast położonych w pobliżu stolicy. Zwiedzanie obejmuje m in. spacer po Byrgu (pierwsza siedziba joannitów na Malcie). Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Wycieczka autokarowa Mdina, Rabat i Mosta, oraz klify Dingli i Złota Zatoka z Zatoką Ghajn Tuffieha. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru po dawnej stolicy Malty a zarazem najwyżej położonej miejscowości w kraju zwaną „miastem ciszy”. Podczas wycieczki udamy się także do Mosty, gdzie zobaczymy głównie kościół słynący z bomby znajdującej się w zakrystii, która spadła do wnętrza świątyni przebijając kopułę, jednocześnie nie wyrządzając nikomu krzywdy. Zobaczymy ponadto tego dnia wspaniałe klify na wybrzeżu, by udać się w dalszej kolejności do Rabatu, gdzie odwiedzimy m in. katakumby św. Pawła. Na koniec dnia krótki pobyt i sesje zdjęciowe w pięknych zatokach maltańskich Golden Bay i Ghajn Tuffieha, które nierzadko uznawane są za najpiękniejsze miejsca w pasie nadmorskim. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd w okolice Błękitnej Groty, stanowiącej jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie.  Dopłyniemy do niej łódkami. W dalszej kolejności zwiedzania czeka nas wizyta w Hagar Quim Temples wraz z Mnajdrą jako ciekawe prehistoryczne stanowiska archeologiczne z pozostałościami megalitycznych świątyń. Tego dnia również wizyta w Marsaxlokk, które uchodzi za najciekawszą wyspę rybacką na wybrzeżu. Szczególną atrakcją będzie tu podziwianie kolorowych łodzi Luzzo, ozdabianych symbolem Ozyrysa, a także w czasie wolnym możliwość spróbowania lokalnej ryby w jednej z nadmorskich knajpek (płatne we własnym zakresie). W drodze powrotnej czeka nas jeszcze sesja fotograficzna przy lazurowej zatoce, która stanowi jednocześnie opuszczony plan filmowy ze scenariusza związanego z przygodami sławnego marynarza Popeya. Na koniec dnia pobyt w zatoce Ghadira Bay. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Zatoki Niebiańskiej gdzie spędzimy chwile czasu by potem udać się rejsem na Niebieską Lagunę, która uznawana jest za najwspanialsze miejsce plażowo-wypoczynkowe w Europie, ze względu na klarowną i przepięknie połyskującą wodę. Pobyt relaksacyjny przy lagunie na wyspie Comino. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny, lub fakultatywnie wycieczka na Wyspę Gozo (ok. 50 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY: Pobudka we wczesnych godzinach porannych. Lunch pakiet na drogę. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Odprawa lotnicza. Przelot na lotnisko,  powrót do domu. 

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin