BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

MALTA – GRZECHU WARTA

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Wyjazd wg rozkładu zbiórek podanego niżej w ofercie. Przejazd do Berlina na lotnisko. Odprawa lotnicza i przelot na Maltę. Transfer z lotniska do hotelu **** w Quawrze, położonego przy nadmorskiej promenadzie. Zapoznanie się z okolicą. Spacer wzdłuż morza. Na trasie Wieża Lascarisa, historia zatoki św. Pawła, punkt ćwiczeń dla sił powietrznych podczas II wojny światowej, budynki Narodowe Akwarium i Muzeum Klasycznych Aut. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Wyjazd do Vallety. W programie m in: spacer po ogrodach Baracca z panoramą na Wielki Port. Ponadto Brama Miejska, fontanna Trytona, ogrody Hasting z widokiem na miejscowość Slieme, oraz wybrane siedziby maltańskich kawalerzystów. Po zwiedzaniu czas wolny z możliwością wejścia do konkatedry św. Jana, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych obrazów artysty Caravaggio „Ścięcie Jana Chrzciciela” (koszt. ok. 10 euro – opcja nieobowiązkowa – tylko dla chętnych). Na koniec dnia czeka nas przepłynięcie promem miejskim w stronę Cottonery, czyli Trzech Miast położonych w pobliżu stolicy. Zwiedzanie obejmuje m in. spacer po Byrgu (pierwsza siedziba joannitów na Malcie). Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Wycieczka autokarowa Mdina, Rabat i Mosta, oraz klify Dingli i Złota Zatoka z Zatoką Ghajn Tuffieha. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru po dawnej stolicy Malty a zarazem najwyżej położonej miejscowości w kraju zwaną „miastem ciszy”. Podczas wycieczki udamy się także do Mosty, gdzie zobaczymy głównie kościół słynący z bomby znajdującej się w zakrystii, która spadła do wnętrza świątyni przebijając kopułę, jednocześnie nie wyrządzając nikomu krzywdy. Zobaczymy ponadto tego dnia wspaniałe klify na wybrzeżu, by udać się w dalszej kolejności do Rabatu, gdzie odwiedzimy m in. katakumby św. Pawła. Na koniec dnia krótki pobyt i sesje zdjęciowe w pięknych zatokach maltańskich Golden Bay i Ghajn Tuffieha, które nierzadko uznawane są za najpiękniejsze miejsca w pasie nadmorskim. Powrót do hotelu na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ PIĄTY: Śniadanie. Przejazd w okolice Błękitnej Groty, stanowiącej jedną z najpopularniejszych atrakcji na wyspie.  Dopłyniemy do niej łódkami. W dalszej kolejności zwiedzania czeka nas wizyta w Hagar Quim Temples wraz z Mnajdrą jako ciekawe prehistoryczne stanowiska archeologiczne z pozostałościami megalitycznych świątyń. Tego dnia również wizyta w Marsaxlokk, które uchodzi za najciekawszą wyspę rybacką na wybrzeżu. Szczególną atrakcją będzie tu podziwianie kolorowych łodzi Luzzo, ozdabianych symbolem Ozyrysa, a także w czasie wolnym możliwość spróbowania lokalnej ryby w jednej z nadmorskich knajpek (płatne we własnym zakresie). W drodze powrotnej czeka nas jeszcze sesja fotograficzna przy lazurowej zatoce, która stanowi jednocześnie opuszczony plan filmowy ze scenariusza związanego z przygodami sławnego marynarza Popeya. Na koniec dnia pobyt w zatoce Ghadira Bay. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SZÓSTY: Śniadanie. Wyjazd autokarem do Zatoki Niebiańskiej gdzie spędzimy chwile czasu by potem udać się rejsem na Niebieską Lagunę, która uznawana jest za najwspanialsze miejsce plażowo-wypoczynkowe w Europie, ze względu na klarowną i przepięknie połyskującą wodę. Pobyt relaksacyjny przy lagunie na wyspie Comino. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ SIÓDMY: Śniadanie. Dzień wolny, lub fakultatywnie wycieczka na Wyspę Gozo (ok. 50 euro). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ ÓSMY: Pobudka we wczesnych godzinach porannych. Lunch pakiet na drogę. Wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Odprawa lotnicza. Przelot na lotnisko w Berlinie i powrót do domu. Planowany powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

* Wycieczki wkalkulowane są w cenę, lecz nieobowiązkowe. Naszą bazę wypadową stanowi jeden hotel bogaty w dwa baseny i część wypoczynkową na dachu budynku. Osoby zdecydowane na odpoczynek w kurorcie, mają prawo dowolnego dnia zostać na miejscu i nie korzystać z zaproponowanych atrakcji. Cena wówczas jednak nie ulega zmniejszeniu. Opcjami fakultatywnymi są wycieczka całodniowa na wyspę Gozo  oraz wejście do konkatedry św. Jana.

 

Szczecin: Wyjazd: 04:45 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. godz. 13:00

Sprawdź miejsce zbiórki:

 

CENA ZAWIERA:  Przejazdy ze Stargardu lub Szczecina na lotnisko, przelot w dwie strony,  bagaż podręczny,  7 noclegów w hotelu ****,   7 śniadań i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota/przewodnika, transfery lotniskowe na Malcie, lokalny transport na wyspie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA:  Dewizowej  opłaty programowej w wysokości  50 euro (w cenie katakumby św. Pawła, rejsy wodne do Błękitnej Groty, oraz na Niebieską Lagunę , koszta biletów na stanowisko archelogiczne Hagar Quim Temples i Mnajdra, kościół w Moście, przeprawa wodna do Trzech Miast), tourguidy

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

**Godziny wyjazdu uzależnione od godzin lotów. Mogą ulec zmianie.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

 

Zapisz się do newslettera