MAZOWIECKIE KOMPOZYCJE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

PIERWSZY DZIEŃ: Przejazd do Warszawy. Alternatywne zwiedzanie miasta z możliwością modyfikacji programu na bardziej klasyczne punkty turystyczne dostępne na stronie www.wondertours.pl/warszawa. Wizytę w stolicy zgodnie z proponowaną wersją rozpoczniemy od zwiedzania siedziby parlamentu RP. Podczas spaceru z przewodnikiem poznamy Budynki Sejmu i Senatu, oraz ich historię. Dowiemy się jak powstają ustawy, oraz jak wygląda praca parlamentarzystów. Po przerwie przejazd pod Pałac Kultury, dar Stalina mierzący 237 metrów, uznawany za jeden z głównych symboli miasta. Krótka historia miejsca a następnie wejście do Kościoła Wszystkich Świętych leżącego dawniej na terenie getta warszawskiego, a służącego w czasie wojny społeczności żydowskiej. Zapoznanie się z wnętrzem obiektu i przejście do synagogi Nożyków. Jest to jedna z niewielu funkcjonujących do tej pory świątyń żydowskich w Polsce. Zapoznamy się tu z kulturą żydowską, ich alfabetem, zwyczajami, a także życiem gminy wyznaniowej. Po skończonym zwiedzaniu możliwość zrobienia zakupów w sklepie z koszerną żywnością. Czas wolny w Złotych Tarasach. Obiadokolacja. Nocleg.

DRUGI DZIEŃ: Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty w interaktywnym muzeum Centrum Pieniądza. Dowiemy się tu m i n. jak powstał pieniądz, czym jest współczesna ekonomia i jak funkcjonuje giełda. Przyjrzymy się ponadto banknotom pochodzącym z różnych stron świata, a także naszym starym monetom i papierom wartościowym. Ponadto zobaczymy sztabki drogocennych kruszców ukrytych w skarbcu, czy wcielimy się w rolę konwojenta. Po przerwie spacer po ogrodach Biblioteki Warszawskiej z panoramą na dwie strony miasta. Jest to jeden z najciekawszych ogrodów dachowych w Europie. Zobaczyć tu można poza wspniałami widokami Warszawy, także ciekawe kompozycje egzotycznych kwiatów i krzewów, fontanny czy ciekawe rzeźby. Znajdują się tu również ławeczki do odpoczynku. W dalszej części programu zwiedzimy najważniejszą cerkiew prawosławną w Polsce pw. Św. Marii i Magdaleny, oraz katedrę św. Michała i Floriana. Spacerując w ich pobliżu zatrzymamy się przy pomniku kapeli podwórkowej, gdzie zapoznamy się z muzyką powojenną, która kształtuje stołeczny folklor muzyczny. Pomnik jest interaktywny i umożliwi Nam odsłuchanie popularnych praskich utworów. Na koniec dnia krótki spacer po Ogrodach Krasińskich, gdzie znajduje się pałac wybudowany w XVII wieku, zrewitalizowany po II wojnie światowej. W tym miejscu również przebiegała granica getta żydowskiego, co upamiętnia znajdujący się w okolicy pomnik. Obiadokolacja. Nocleg.

TRZECI DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd ulicami na których znajdują się słynne warszawskie Drapacze Chmur. Czas wolny w Hali Mirowskiej, która powstała na przełomie XIX i XX wieku. Zniszczona po wojnie odbudowana została zgodnie ze swoim pierwowzorem. Jest to największa hala targowa w mieście, w której duch czasu staje się stać w miejscu umożliwiając odwiedzającym zakupy na licznych straganach, sklepach z pamiątkami i antykami, czy rzemiosłem. Po przerwie wizyta w Stacji Filtrów Lindleya aspirujących do wpisu na listę światowego dziedzictwa Unesco. Jest to jeden z najlepiej zachowanych budynków tego typu na świecie. Poza wizualnymi i historycznymi wartościami kompleksu podczas spaceru na terenie obiektu zapoznamy się z wiedzą dotycząca odfiltrowywania wody, oraz sposobem dostarczania ich do naszych domostw. W dalszej części dnia wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, oraz przejazd na cmentarz „Powązki”, gdzie spoczywają liczni patrioci związani z naszym narodem. Krótki postój przy pomniku Wolnej Elekcji. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

CZWARTY DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Sochaczewa i wizyta w Muzeum Kolei Wąskotorowej. Znajdująca się w tutejszym skansenie kolekcja taboru jest największą w Europie i liczy ponad 160 pojazdów składających się z parowozów, wagonów, taboru pomocniczego i ponad 100-letniego składu pociągu osobowego. W Muzeum zobaczymy ponadto wiele zapomnianych akcesoriów kolejarskich, czy chociażby szafę pełną tekturowych biletów. Po przerwie przejazd do miejscowości Otrębusy. Zobaczymy tu Muzeum Motoryzacji i Techniki, w którym znajdują się samochody produkowane przed II wojną światową, czy te związane z tzw. amerykańskim snem. Ponadto przyjrzymy się kabrioletowi Stalina, czy jaguarowi Bogusława Lindy. Poza autami zobaczymy również stare gramofony i katarynki, zabytkowe telefony, radioodbiorniki, rowery, motocykle, czy historyczne budki telefoniczne. Po przyjeździe do Warszawy czeka Nas wizyta w Muzeum Polskiej Wódki. W zabytkowym budynku poznamy tajniki produkcji alkoholu, oraz dowiemy się jaką rolę pełniła wódka w wielkiej polityce. Dzięki interaktywnym wystawom będziemy mieli również okazję rozgościć się w szlacheckim dworze, poznać miejsce pracy gorzelnika, czy średniowieczną pracownię alchemika. Poprzez spacer pełen ciekawostek dowiemy się wszystkiego co warto wiedzieć o polskim tradycyjnym alkoholu. Na koniec degustacja. Obiadokolacja. Nocleg.

PIĄTY DZIEŃ: Śniadanie. Wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Zobaczymy tu historię jego życia pokazaną w interaktywny sposób. Będziemy mieli okazje przyjrzeć się jego dziełom, historii jego życia, a także odsłuchać w specjalnych pomieszczeniach jego muzyki. Po skończonej wizycie przejazd do Żelazowej Woli, gdzie urodził się nasz wielki artysta. Czeka Nas tu spacer po parku w pobliżu domu kompozytora, a także zwiedzanie wnętrz obiektu zorganizowanych w stylizacji XIX wiecznej. Po przerwie przejazd do miejscowości Brochów, gdzie znajduje się imponująca neoromańska bazylika w której ślub brali rodzice Fryderyka Chopina, a gdzie on sam był również chrzczony. Jest to ciekawy obiekt z uwagi na to, ze bardziej przypomina on zamek, aniżeli obiekt sakralny. Wynika to z faktu, że jego funkcje kościelne i obronne w przeszłości łączyły się. Poza historią związaną z naszym wielkim Polakiem zobaczymy tu m in. kominki służące do gotowania na wypadek oblężenia, oraz aleje dębów, których imiona nawiązują do postaci ze świata polityki, kultury, oraz ochrony przyrody. Po przerwie przejazd do miejscowości Strzembowo. Zobaczymy tu niepowtarzalny pałac unikalny na skalę krajową. Wykonany został on na styl orientalny, a jego pierwowzorem był pałac w Ałupce na Krymie. Po krótkim postoju przejazd na twierdzę w Modlinie. Zwiedzanie olbrzymiego kompleksu podczas, którego zobaczymy m in. działobitnie generała Dehna, kasyno dla rosyjskich oficerów, redutę Napoleona, podziemne przejścia kontrminerskie, czy tatarską wieżę z zapierającą dech w piersiach panoramą. Powrót na obiadokolację i nocleg.

SZÓSTY DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Konstancin-Jeziorna. Miejscowość ta nazywana jest mazowieckim Ciechocinkiem. Znajdują się tu tężnie solankowe, które znacząco wpływają na zdrowie osób je odwiedzających. Wejście na teren parku daje rezultaty już po 15 minutach tam spędzonych. Po czasie wolnym udamy się na spacer by zobaczyć starą papiernię, w której drukowano pierwsze egzemplarze Konstytucji 3 maja. Następnie wizyta w Jeruzal, miejscowości, którą kojarzyć możemy ze scen serialu „Ranczo”. To właśnie tu znajduje się uwieczniona w kinematografii polskiej plebania wójta, ławeczka filozofów, sklep i szkoła. Krótki spacer z sesją zdjęciową. Przejazd do miejscowości Patrykozy. Zobaczymy tu niepowtarzalny pałac, którego wykonanie jest jednym z najciekawszych przykładów eklektyzmu w Polsce. Jego budowa zdaje się przeczyć wszystkim kanonom architektury, gdyż każdy element różni się od siebie i czerpie z wielu nurtów stylistycznych. W pałacu czeka nas zwiedzanie wnętrz, w których ponoć miały znajdować się lochy Pana Twardowskiego, słynnego czarnoksiężnika uwiecznionego w legendach polskich. Jego historię kontynuować będziemy w bazylice w Węgrowie, gdzie we wnętrzach kościoła zobaczymy najbardziej tajemnicze lustro w kraju, mające niegdyś służyć wg legendy Twardowskiemu do praktyk magicznych. Przejazd do Pułtuska. Krótkie zwiedzanie miasta, gdzie zobaczymy m in. Dom Polonii, siedzibę biskupów płockich. Czas wolny na najdłuższym rynku w Europie. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

SIÓDMY DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Żyrardowa. Odwiedzimy w tym mieście muzeum Mazowsza, które tworzone jest od końca XIX wieku. Poznamy tutaj regionalizmy, tradycje lniarstwa i włókiennictwa, z którego szczególnie słynie miasto będące niegdyś w tym zakresie potęgą na skalę światową. Po zapoznaniu się z eksponatami muzealnymi przejazd do Łowicza, miasta utożsamianego z kultowymi dżemami. Wizyta w Muzeum Kultury Księżaków. Powrót.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin