BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

MAZURY – ŚWIAT GALINDÓW I KRAINA WIELKICH JEZIOR

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

1 DZIEŃ: Wyjazd w godzinach porannych wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Grębocina. Wizyta w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Czekać nas będzie tutaj interaktywne zwiedzanie, podczas którego zapoznamy się z techniką pracy drukarskiej, historią materiałów, tj. pergamin, czy papirus służących do zapisu informacji. W ramach zabawy pozyskamy własny papier, czerpiąc go z kadzi papierniczej za pomocą sita, by następnie ozdobić go kaligrafią z użyciem gęsiego pióra. Wyjazd w dalszą drogę. Krótka przerwa w miejscowości Brodnica, gdzie niegdyś znajdował się okazały zamek krzyżacki pełniący wraz ze swoją wieżą funkcję donżonu, czyli ostatniego punktu oporu. Wejście na punkt widokowy z okazałą panoramą widokową. Przejazd do Gietrzwałdu, miejscowości słynącej z objawień Matki Boskiej, jako jednego z 12 miejsc na świecie, oficjalnie uznanych przez kościół. Zwiedzanie sanktuarium i terenów do niego przynależnych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie westernowego miasteczka „Mrongoville”, które stylizowane jest na dziki zachód. Znajduje się tu Saloon, Mexico Bar, bank, siedziba szeryfa, ranczo farmera, czy dom grabarza. Czas wolny. Przejazd do Iznoty, gdzie czeka Nas zwiedzanie świata dawnego plemienia Galindów zamieszkujących niegdyś Mazury. Poprowadzi je sam wódz osady. Poznamy tu m in. Lauks Galindów, Święty Gaj, Polanę Obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i Pieczarę Wiedźm. Po skończonym zwiedzaniu przejazd do Mikołajek. Dwugodzinny rejs po największym jeziorze w Polsce, podczas którego poznamy historię przesądów związanych z Czarcim Ostrowem, oraz tajemnice dawnego Fortu Ełk. Czas wolny w Mikołajkach. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Kętrzyna, gdzie znajduje się kościół św. Jerzego, wpisany w krajobraz dawnego zamku krzyżackiego. Poznamy tu również historie dawnej loży masońskiej. Przejazd do Wilczego Szańca, miasteczka bunkrów otoczonego lasem i bagnami, służącego Adolfowi Hitlerowi za polową kwaterę dowodzenia przez 800 dni, które w nim spędził. Kontynuując wątek tematyczny tego dnia zobaczymy również jeden z najlepiej zachowanych kompleksów schronów w Polsce, wybudowany niegdyś dla ponad 1500 oficerów niemieckich najwyższej rangi. Przejazd do Giżycka. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Świętej Lipki. Zwiedzanie jednego z najbardziej popularnych sanktuariów Maryjnych w Polsce. W dalszej części dnia wizyta w Pieniężnie. Zobaczymy tu Muzeum Etnograficzno-Misyjne, związane z podróżami braci Werbistów. Znajdują się w nim eksponaty przywiezione z ponad 60 krajów, w tym z Papui-Nowej Gwinei, Indonezji, Filipin, czy krajów afrykańskich. Po przerwie przejazd do Lidzbarka Warmińskiego. W miejscu tym urząd biskupa piastował tu m in. Ignacy Krasicki. Przez kilka lat mieszkał tu i tworzył również Mikołaj Kopernik. Trasa zwiedzania prowadzić będzie przez kaplicę zamkową, lochy więzienne, czy kapitularz. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Reszlu, gdzie obejrzymy z zewnątrz inny zamek biskupów warmińskich. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników na spacery, kąpiele, lub dla chętnych możliwość organizacji odpłatnego spływu kajakowego. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. W programie zwiedzania tego dnia wizyta w skansenie w Olsztynku, który przedstawia historię regionu. Znajdują się tu m in. dawna olejarnia, kuźnia, młyn wodny, czy liczne budynki nawiązujące do tradycji, zwyczajów i rzemiosła związanego z Mazurami. W drodze powrotnej także krótki przystanek w Rypinie, gdzie odwiedzimy kościół słynący z jednego z największych witraży w całej Europie. Powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem, 5 noclegów, 5 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota ubezpieczenie 
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkingów, oraz zestawów tourguide (160 zł).

 

Szczecin: Wyjazd 05:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:30

Stargard: Wyjazd 05:45 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. 22:45

 

Sprawdź miejsce zbiórki:

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera