MAZURY – ŚWIAT GALINDÓW I KRAINA WIELKICH JEZIOR

25.07-30.07.2021 | 1390 ZŁ/OS.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie westernowego miasteczka „Mrongoville”, które stylizowane jest na dziki zachód. Znajduje się tu Saloon, Mexico Bar, bank, siedziba szeryfa, ranczo farmera, czy dom grabarza. Czas wolny. Przejazd do Iznoty, gdzie czeka Nas zwiedzanie świata dawnego plemienia Galindów zamieszkujących niegdyś Mazury. Poprowadzi je sam wódz osady. Poznamy tu m in. Lauks Galindów, Święty Gaj, Polanę Obrzędów, podziemne groty Perkuna, Labirynty Demonów, Bursztynową Komnatę i Pieczarę Wiedźm. Po skończonym zwiedzaniu przejazd do Mikołajek. Dwugodzinny rejs po największym jeziorze w Polsce, podczas którego poznamy historię przesądów związanych z Czarcim Ostrowem, oraz tajemnice dawnego Fortu Ełk. Czas wolny w Mikołajkach. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Kętrzyna, gdzie znajduje się kościół św. Jerzego, wpisany w krajobraz dawnego zamku krzyżackiego. Poznamy tu również historie dawnej loży masońskiej. Przejazd do Wilczego Szańca, miasteczka bunkrów otoczonego lasem i bagnami, służącego Adolfowi Hitlerowi za polową kwaterę dowodzenia przez 800 dni, które w nim spędził. Kontynuując wątek tematyczny tego dnia zobaczymy również jeden z najlepiej zachowanych kompleksów schronów w Polsce, wybudowany niegdyś dla ponad 1500 oficerów niemieckich najwyższej rangi. Przejazd do Giżycka. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Świętej Lipki. Zwiedzanie jednego z najbardziej popularnych sanktuariów Maryjnych w Polsce. W dalszej części dnia wizyta w Pieniężnie. Zobaczymy tu Muzeum Etnograficzno-Misyjne, związane z podróżami braci Werbistów. Znajdują się w nim eksponaty przywiezione z ponad 60 krajów, w tym z Papui-Nowej Gwinei, Indonezji, Filipin, czy krajów afrykańskich. Po przerwie przejazd do Lidzbarka Warmińskiego. W miejscu tym urząd biskupa piastował tu m in. Ignacy Krasicki. Przez kilka lat mieszkał tu i tworzył również Mikołaj Kopernik. Trasa zwiedzania prowadzić będzie przez kaplicę zamkową, lochy więzienne, czy kapitularz. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Reszlu, gdzie obejrzymy z zewnątrz inny zamek biskupów warmińskich. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny do dyspozycji uczestników na spacery, kąpiele, a dla chętnych możliwość skorzystania z rejsu po jeziorze Czos (rejs wkalkulowany w cenę biletów). Dla zainteresowanych osób zakładamy również opcje organizacji spływu kajakowego (odpłatnie 40 zł/os.). Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. W programie zwiedzania tego dnia wizyta w skansenie w Olsztynku, który przedstawia historię regionu. Znajdują się tu m in. dawna olejarnia, kuźnia, młyn wodny, czy liczne budynki nawiązujące do tradycji, zwyczajów i rzemiosła związanego z Mazurami. W drodze powrotnej także krótki przystanek w Rypinie, gdzie odwiedzimy kościół słynący z jednego z największych witraży w całej Europie. Powrót wg rozkładu zbiórek w dole oferty.

 

*Wycieczki wypadowe podczas pobytu wkalkulowane są w cenę, lecz nieobowiązkowe. Naszą bazę stanowi jeden hotel. Osoby zdecydowane na odpoczynek w kurorcie, mają prawo dowolnego dnia zostać na miejscu i nie korzystać z zaproponowanych atrakcji. Cena wówczas jednak nie ulega zmniejszeniu. 

**Akceptujemy bony turystyczne. Nie zalecamy jednak rezerwacji dla dzieci poniżej 10 roku życia. (Rezerwacja  tylko z opiekunem).

 

Szczecin: Wyjazd 05:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:30

Stargard: Wyjazd 05:45 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. 22:45

Sprawdź miejsce zbiórki:

Sprawdź zakwaterowanie w hotelu *** nad samym jeziorem w Mrągowie. 

Sprawdź kto obsługuje Nas jako przewoźnik

 

 

CENA ZAWIERA: Transport komfortowym autokarem, 5 noclegów, 5 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota ubezpieczenie 
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkingów, oraz zestawów tourguide (160 zł).

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena:
MAZ1 25.07-30.07.2021 1390 ZŁ

Zapisz się do newslettera