MIERZEJA WIŚLANA I ŻUŁAWY

TERMIN: 16.06-18.06.2023 | CENA: 799 ZŁ

 

PIERWSZY DZIEŃ: Wyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty. Przejazd do Nowego Dworu. Wizyta w Żuławskim Parku Historycznym. Przyjrzymy się tu doskonale zrealizowanej przez mieszkańców projekcji historycznej. Poznamy ponadto legendy żuławskie, oraz przyjrzymy się różnego rodzaju narzędziom, przedmiotom i strojom używanym przez lokalną ludność na przestrzeni wieków. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się również kim byli mennonici, oraz jakie tradycje wiążą się z tutejszą produkcją serów i mleka. Po przerwie zobaczymy wnętrze Żuławskiego Ośrodka Kultury, gdzie zapoznamy się z jego historią, oraz przejedziemy przez rzekę Tugę i most zwodzony. Krótka wizyta na Cmentarzu 11 Wsi, a także przed charakterystycznym w swojej zabudowie domem podcieniowym „Mały Holender”. Na koniec dnia przyjrzymy się niezwykle urokliwemu kościołowi w Stegnie, który cechuje szachulcowa zabudowa. We wnętrzu znajduje się ogromnych rozmiarów model statku, wierna kopia obrazu Caravaggia, czy największy w Europie lniany sufit z przedstawieniami sztuki sakralnej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DRUGI DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd zabytkową Żuławską Kolejką Dojazdową przez tereny leśne do Ujścia Wisły. Rejs statkiem po „Matce polskich Rzek” do Morza Bałtyckiego z oglądaniem dziko żyjących fok. W dalszej części dnia spotkanie z ornitologiem i prelekcja na temat różnorodności gatunkowej ptaków posiadających swoje obszary lęgowe na jeziorze Mikoszewskim. Obserwacja życia lotnych stworzeń przez lornetki. Czas wolny na plaży. W drodze powrotnej do hotelu zobaczymy tego dnia jeszcze rezerwat kormoranów. Obiadokolacja. Nocleg.

TRZECI DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na Wielbłądzi Garb. Wejście na punkt widokowy z którego roztacza się panorama na Zalew Wiślany i Morze Bałtyckie. Sesja fotograficzna. Przejazd do Krynicy Morskiej. Krótki spacer po mieście i czas wolny na plażowanie. Po przerwie wizyta w obozie koncentracyjnym Stutthof. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przyjrzymy się słynnemu Przekopowi Mierzei Wiślanej. Przyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty:

 

Szczecin: Wyjazd 05:15 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) | Powrót ok. godz. 23:45

Szczecin: Wyjazd 05:30 (przystanek przy Kauflandzie, powrót przy Sanktuarium) | Powrót ok. 23:30

Stargard: Wyjazd 06:00 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. godz. 23:00

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem, 2 noclegi HB ubezpieczenie, opieka pilota wycieczki

CENA NIE ZAWIERA: Opłaty uwzględniającej bilety wstępu, oraz zestawy Tourguide (150 zł)

 

Sprawdź nasze zakwaterowanie

Sprawdź nasze inne oferty

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
MIERZ1 16.06-18.06.2023 799 ZŁ

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin