ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
ROWEREM PRZEZ DOLNĄ SAKSONIĘ
10.07-16.07.2022 - 7 DNI ZA 1999 ZŁ
MARMAROSKA WYPRAWA
MARMAROSKA WYPRAWA
08.08-14.08.2022 - 7 DNI ZA 1399 ZŁ
WZDŁUŻ HAWELI
WZDŁUŻ HAWELI
21.05.2022 - 1 DZIEŃ ZA 139 ZŁ

MONTENEGRO – CZARUJĄCA CZARNOGÓRA

27.05-06.06.2022 | 1999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników zgodnie z rozkładem w dole oferty. Przejazd w kierunku Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym w pobliżu granicy chorwacko-słoweńskiej ok. godz. 18:00. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie miasta Zagrzeb. W programie m in. plac św. Marka, Katedra, miejskie targowisko, dzielnica rekreacyjna Dolac, czy przykłady planetarnej sztuki ulicznej. Przejazd do Czarnogóry i miejscowości Rafailovici. Zakwaterowanie w hotelu nad samym morzem z bezpośrednim dojściem do plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i zapoznanie się z okolicą. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka „Kaniony” podczas której odwiedzimy słynny męski klasztor Moraća z XIII w. cechujący się ciekawymi ikonami i malowidłami ściennymi. W programie również najgłębszy kanion w Europie nad rzeką Tarą i mostem Djurdjevica. oraz Jezioro Czarne znajdujące się w Parku Narodowym Durmitor w miejscowości Żabljak. Na powrocie przyjrzymy się monastyrowi Ostrog w otoczeniu górskiej scenerii, i dodatkowo staniemy na przerwę w miejscowości Niksić słynącej z produkcji najlepszego piwa w kraju . Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Cetinje. Krótki spacer po miasteczku, w trakcie którego zobaczymy m in. Monastyr Cetinski, Pałac Króla Mikołaja, budynek Bilarda, oraz byłych ambasad: serbskiej, bułgarskiej, niemieckiej i angielskiej, oraz Cerkiew św. Jerzego, będącego jednocześnie mauzoleum dawnej pary królewskiej. Po czasie wolnym przejazd do Njeguši, niewielkiej wioski na zboczu masywu Lovcen, Degustacja sera i szynki oraz pokaz tradycyjnego sposobu wędzenia mięsa. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka „Zatoka Kotorska”. Przejazd do miejscowości Kotor, słynącej z takich obiektów jak wieża zegarowa, teatr Napoleona, czy katedra św. Tripuna. Miasto wg przewodnika Lonely Planet było najbardziej polecaną destynacją roku 2019. Po skończonym zwiedzaniu miasta przejazd do Perast, znanego jako miasto barokowe z wyspą Matki Boskiej Skalnej i znajdującym się na nim muzeum morskim do którego dostaniemy się płynąć statkiem. Na zakończenie zwiedzania w tym dniu przewidziane jest również krótkie zwiedzanie Budvy. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd przy wyspie św. Stefana, gdzie czeka nas historia związana z „wyspą celebrytów” i sesja zdjęciowa. Następnie wyjazd do Starego Baru, gdzie ujrzymy najstarszą oliwkę w Europie. Czas wolny. Degustacja oliwy a zaraz po niej miasto Bar będące największym portem Czarnogóry. W dalszej części dnia wizyta w Ulcinju, mieście które łączy wpływy islamu i prawosławia. Zobaczymy tutaj m in. wieżę Balsića, cytadelę, XVI wieczne mury, meczety, zamek i pałac. Po przerwie przejazd nad Jezioro Szkoderskie. Rejs z napojami i lokalnymi przekąskami, tj. pączki priganice, czy popularna rakija. Dla chętnych osób możliwość  degustacji kwiatów wodnych.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub dla chętnych rejs na wyspę Mikołaja. Obiadokolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja. Nocleg.

10/11 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie miasta Maribor w Słowenii. Przejazd do zabytkowej części miasta. Spacer podczas którego zobaczymy Bazylikę pod wezwaniem Matki Boskiej Litościwej, XV wieczny zamek, dzielnice żydowską Lent z synagogą, Wieżę Wodną, oraz Główny Most nad rzeką Drawą łączący industrialną część miasta ze starówką. W programie ponadto najstarsza winorośl na świecie licząca ponad 400 lat. Powrót na miejsce zbiórki zgodnie z rozkładem w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 00:00 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) | Powrót ok. godz. 03:00

*Wszystkie wycieczki w Czarnogórze są wkalkulowane w cenę wyjazdu, lecz są dobrowolne i nie ma konieczności korzystania z nich. Osoby, które będą chciały zrezygnować z lokalnej wycieczki w dowolny dzień mogą zostać w hotelu.

 

Sprawdź nasz hotel w Czarnogórze

Sprawdź nasze zakwaterowanie tranzytowe

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem klasy LUX, 7 noclegów w 3* hotelu nad morzem, 2 noclegi tranzytowe w hotelu 3*, 9 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkingów, promów, zestawów TG (100 euro)

 

Kod wycieczki   Termin wycieczki                       Koszt wycieczki  
CZAR1 27.05-06.06.2022           1999 ZŁ – LISTA REZERWOWA

 

*Wyjazd jest sprzedany i nie mamy wolnych miejsc. Lista rezerwowa to stan oczekujący. Jeżeli ktoś zwalnia miejsce chcąc zrezygnować z wyjazdu informujemy o tym osoby zapisane ze statusu „lista rezerwowa”.

Zapisz się do newslettera