MONTENEGRO – CZARUJĄCA CZARNOGÓRA

26.04-06.05.2024 | 2599 ZŁ – ZREALIZOWANO

1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników zgodnie z rozkładem w dole oferty. Przejazd w kierunku Czarnogóry. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym ok. 19:00. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Zwiedzanie miasta Zagrzeb. W programie m in. plac św. Marka, Katedra, miejskie targowisko, dzielnica rekreacyjna Dolac, czy przykłady planetarnej sztuki ulicznej. Przejazd do Czarnogóry i miejscowości Rafailovici. Zakwaterowanie w hotelu nad samym morzem z bezpośrednim dojściem do plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka „Kaniony” podczas której odwiedzimy słynny męski klasztor Moraća z XIII w. cechujący się ciekawymi ikonami i malowidłami ściennymi. W programie również najgłębszy kanion w Europie nad rzeką Tarą i mostem Djurdjevica. oraz Jezioro Czarne znajdujące się w Parku Narodowym Durmitor w miejscowości Żabljak. Na powrocie przyjrzymy się monastyrowi Ostrog w otoczeniu górskiej scenerii, i dodatkowo staniemy na przerwę w miejscowości Niksić słynącej z produkcji najlepszego piwa w kraju . Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Cetinje. Krótki spacer po miasteczku, w trakcie którego zobaczymy m in. Monastyr Cetinski, Pałac Króla Mikołaja, budynek Bilarda, oraz byłych ambasad: serbskiej, bułgarskiej, niemieckiej i angielskiej, oraz Cerkiew św. Jerzego, będącego jednocześnie mauzoleum dawnej pary królewskiej. Po czasie wolnym przejazd do Njeguši, niewielkiej wioski na zboczu masywu Lovcen, Degustacja sera i szynki oraz pokaz tradycyjnego sposobu wędzenia mięsa. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wycieczka „Zatoka Kotorska”. Przejazd do miejscowości Kotor, słynącej z takich obiektów jak wieża zegarowa, teatr Napoleona, czy katedra św. Tripuna. Miasto wg przewodnika Lonely Planet było najbardziej polecaną destynacją roku 2019. Po skończonym zwiedzaniu miasta przejazd do Perast, znanego jako miasto barokowe z wyspą Matki Boskiej Skalnej i znajdującym się na nim muzeum morskim do którego dostaniemy się płynąć statkiem. Na zakończenie zwiedzania w tym dniu przewidziane jest również krótkie zwiedzanie Budvy. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd przy wyspie św. Stefana, gdzie czeka nas historia związana z „wyspą celebrytów” i sesja zdjęciowa. Następnie wyjazd do Starego Baru, gdzie ujrzymy najstarszą oliwkę w Europie. Czas wolny. Degustacja oliwy a zaraz po niej miasto Bar będące największym portem Czarnogóry. Po przerwie przejazd nad Jezioro Szkoderskie. Rejs z napojami i lokalnymi przekąskami, tj. pączki priganice, czy popularna rakija. Dla chętnych osób możliwość  degustacji kwiatów wodnych.  Powrót na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Dzień wolny. Dla chętnych rejs na wyspę Mikołaja. Obiadokolacja. Nocleg.

9 DZIEŃ: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja. Nocleg.

10/11 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót na miejsce zbiórki zgodnie z rozkładem w dole oferty.

 

Stargard: Wyjazd: 00:01 (z czwartku na piątek) Stacja Circle K, ul. Szczecińska | Powrót ok. 03:45

Szczecin: Wyjazd: 00:30 (z czwartku na piątek) Przystanek Kaufland wyjazd, powrót Sanktuarium  | Powrót ok. 03:15

Szczecin: Wyjazd: 00:45 (z czwartku na piątek) Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności, pomiędzy ulicami Farna i Mariacka) | Powrót ok. godz. 03:00

 

*Wszystkie wycieczki w Czarnogórze są wkalkulowane w cenę wyjazdu, lecz są dobrowolne i nie ma konieczności korzystania z nich. Osoby, które będą chciały zrezygnować z lokalnej wycieczki w dowolny dzień mogą zostać w hotelu.

 

Sprawdź nasze pierwsze zakwaterowanie tranzytowe 

Sprawdź nasz hotel w Czarnogórze Obala Plus (7 nocy)

Sprawdź nasze zakwaterowanie tranzytowe na powrocie

Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące rezerwacji i obsługi

 

CENA ZAWIERA: Transport autokarem klasy LUX, 7 noclegów w 3* hotelu nad morzem, 2 noclegi tranzytowe w hotelu 3*, 9 śniadań i obiadokolacji, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkngów, promów, zestawów Tourguide (100 euro)

 

Kod wycieczki: Termin wycieczki: Cena wycieczki:
CZAR1 26.04-06.05.2024 2599 ZŁ – ZREALIZOWANO

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin