BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

NADBAŁTYCKIE STOLICE

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

DZIEŃ PIERWSZY: Zbiórka uczestników wg rozkładu zbiórek w dole oferty. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie łotewskiej stolicy rozpoczniemy od wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO starówki, na której zobaczymy m.in. najsłynniejsze kamienice kupieckie – Dom Bractwa Czarnogłowych, Trzech Braci, Dom Kotów czy siedziby Małej i Wielkiej Gildii. Odwiedzimy trzy monumentalne katedry znajdujące się w Rydze – katolicką, luterańską i prawosławną. Na trasie zwiedzania także symbolizujący łotewską niepodległość Pomnik Wolności, socrealistyczna siedziba Łotewskiej Akademii Nauk, zamek będący siedzibą prezydenta Łotwy oraz dzieła architektury secesyjnej. Czas na zakupy w Halach Targowych – niezwykłych budynkach przeniesionych do Rygi w latach 30-tych XX w., a służących pierwotnie jako hangary dla sterowców. Dziś ulokowane jest w nich największe ryskie targowisko, zaopatrzone bogato w typowo łotewskie produkty, przez które dziennie przewija się nawet do 100 tysięcy ludzi. Zaokrętowanie na prom. Nocleg.

DZIEŃ DRUGI: Śniadanie. Zejście z promu w Sztokholmie ok. godz.10:30. Usytuowane na 14 wyspach miasto, nazywane jest ze względu na swój kameralny klimat „najmniejszym wielkim miastem świata”. Zwiedzanie, które rozpoczniemy od Gamla Stan – wyspy na której ulokowana jest historyczna sztokholmska starówka. Zobaczymy tam plątaninę wąskich brukowanych uliczek prowadzących do głównego rynku Stortorget, Katedrę, w której odbywają się ceremonie koronacji i zaślubin rodziny królewskiej, zachwycający bogactwem zdobień historyczny budynek zgromadzenia arystokracji Riddarhuset, a przede wszystkim zachwycający Pałac Królewski. Z wyspy Riddarholmen, będziemy mieli piękny widok na  znajdujący się po drugiej stronie zatoki ratusz, zaś na wyspie Helgeandsholmen zobaczymy imponujący, zajmujący połowę jej powierzchni budynek parlamentu szwedzkiego. Krótka przerwa na Starym Mieście, a następnie ciąg dalszy zwiedzania obejmujący najciekawsze obiekty w dzielnicy Norrmaln, będącej niegdyś przez pewien czas oddzielnym miastem, zaś dziś pełniącej funkcję centrum Sztokholmu. Zobaczymy Operę Królewską, Teatr Dramatyczny, Sergels Torg – główny plac miasta ze znajdującą się na nim olbrzymią instalacją ze szkła i stali, Grand Hotel, w którym zatrzymują się laureaci nagrody Nobla czy też stację metra Centralen, której fantazyjnie udekorowane ściany, dają złudzenie przebywania w jaskini wydrążonej w skale. Zaokrętowanie na prom. Nocleg.

DZIEŃ TRZECI: Śniadanie. Zejście z promu w Finlandii. Przejazd do Helsinek. Zwiedzanie miasta, w trakcie którego zobaczymy m.in. najważniejszy zabytek miasta – katedrę luterańską, wraz z położonym u jej stóp Placem Senackim, przy którym umiejscowione są klasycystyczne budynki uniwersytetu i siedziba premiera Finlandii. Udamy się na wyspę Katanajokka, gdzie zobaczymy wyróżniający się architekturą Sobór Uspieński. Odwiedzimy Temppeliaukio – wykuty w skale kościół uważany za arcydzieło współczesnej architektury. Przespacerujemy się Esplanadi – najbardziej reprezentacyjną ulicą Helsinek, będziemy też mieli możliwość zrobić zakupy w starej hali targowej Vanha Kauppahalli, gdzie można nabyć typowo fińskie specjały, takie jak mięso z łosia, renifera czy produkty z maliną nordycką. Czas wolny w centru miasta. Zaokrętowanie na prom. Nocleg.

DZIEŃ CZWARTY: Śniadanie. Zejście z promu w Tallinie. Zwiedzanie miasta szczycącego się licznymi doskonale zachowanymi zabytkami z epoki średniowiecza. Podczas spaceru odwiedzimy otoczone murami i basztami Stare Miasto z centralnie położonym Placem Ratuszowym przy którym znajdują się gotycki ratusz i XV–wieczna Apteka Magistracka. Przejdziemy pasażem św. Katarzyny, gdzie w pozostałościach po średniowiecznym klasztorze ulokowane są sklepy i warsztaty rękodzielnicze. Wejdziemy na wzgórze Toompea, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto. Zobaczymy tam również siedzibę estońskiego parlamentu, monumentalny sobór św. Aleksandra Newskiego i luterańską katedrę NMP. Na trasie zwiedzania także najwyższy w mieście kościół św. Olafa, najsłynniejsza baszta miejska zwana „Grubą Małgorzatą” liczne przykłady średniowiecznej architektury czy największy targ Tallina Balti Jaama Turg. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Łotwę i Litwę.

DZIEŃ PIĄTY: Przyjazd do Gdańska i zakończenie wycieczki w godzinach porannych.

 

 

CENA ZAWIERA: Przejazd autokarem klasy LUX, 3 noclegi na promie (kabiny  4 os z łazienkami),

3 bogate śniadania, opieka pilota/przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW, Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWIERA: Opłata programowa na bilety wstępu, audioguidy, parkingi (15 euro)

*Opcjonalna dopłata za 3x bogate obiadokolację na promie (105 euro/os.)

**Opcjonalna dopłata do kabin 2-osobowych (+80 euro/os.)

 

Gdańsk: Wyjazd: 00:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 05:00

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

Zapisz się do newslettera