OSLO DLA WYTRWAŁYCH

TERMIN I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

 

 

DZIEŃ PIERWSZY: Przejazd do Rostocku na odprawę promową. Wypłynięcie ok. godziny 19:00. Zaokrętowanie sią na statku i rejs do Gedser po stronie duńskiej. Przejazd przez Danię do Szwecji słynnym mostem Oresund w nocnej scenerii.

DZIEŃ DRUGI: Nocny przejazd do Oslo. Przekroczenie granicy szwedzko-norweskiej i dojazd do stolicy Norwegii ok. godziny 08:00. Poranna toaleta, a następnie zwiedzanie miasta z pilotem. Wycieczkę tego dnia zaczniemy od podziwiania  ogrodów Slottsparken z Pałacem Królewskim, będącym oficjalną siedzibą władz królewskich. Stamtąd przespacerujemy się po mieście zatrzymując się przy Teatrze Narodowym,  budynku parlamentu, oraz uniwersytecie ozdobionym wewnątrz auli malowidłami ściennymi Edwarda Muncha, znanego głównie z obrazu „Krzyk”. Na trasie spaceru nie zabraknie również głównej katedry miasta, czy imponującego gmachu Narodowej Opery i Baletu z możliwością wejścia na jej dach. Po krótkim przystanku ruszymy spod niej na tereny zamku-twierdzy z budynkami Muzeum Ruchu Oporu i Muzeum Sił Zbrojnych, które w miarę możliwości odwiedzimy wewnątrz.  Następnie przejdziemy do ratusza nazywanego często pieszczotliwie „kozim serem”, jako że przypomina on trzy kawałki złączonego ze sobą lokalnego sera geitost. To właśnie w tym miejscu co roku rozdawane są również Pokojowe Nagrody Nobla. Opcjonalne wejście do środka. Na koniec pierwszego etapu wycieczki  czas wolny przy Aker Brygge, będącym charyzmatycznym europejskim kompleksem handlowo-biurowo-teatralnym. Po czasie wolnym  rejs promem miejskim na półwysep Bygdoy, gdzie znajdują się liczne budynki muzealne. Należą do nich m in: Muzeum Morskie poświęcone Roaldowi Amundsenowi zdobywcy Antarktydy,  Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Łodzi Wikingów, czy Muzeum Ludowe z ciekawą formą architektoniczną znajdujące się przy zabytkowym kościele. Budynki obejrzymy zewnątrz, jednak w wolnym czasie będzie możliwość odwiedzenia dwóch z ostatnich wymienionych muzeów we własnym zakresie podczas czasu wolnego (wstęp odpowiednio ok. 100 NOK lub 130 NOK). Czas wolny przewidziany jest na posiłek i  odwiedzenie wspomnianych muzeów dla chętnych, lub przejście pod letnią rezydencję królewską Oskarhall na sesje zdjęciową (bezpłatnie). Po czasie wolnym przejazd komunikacją miejską do parku Vigelanda, gdzie znajduje się 212 kontrowersyjnych rzeźb słynnego norweskiego artysty. Pokazanie najważniejszych z nich. Czas wolny z możliwością skorzystania z którejś z lokalnych knajp, lub zjedzenie własnego posiłku. Powrót w drogę powrotną ok. godziny 21:30. Postój na wieczorną toaletę.

DZIEŃ TRZECI: Przejazd przez most Oresund w dziennej scenerii i dojazd do Gedser. Przeprawa promowa i rejs do Rostocku. Przejazd do miejsca zbiórki.

 

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych. Minimalna grupa to co najmniej 18 osób. Optymalnie zalecamy organizację dla przedziału 40-55 osób na autokar. Im więcej osób, tym lepsza cena. Program stworzony został pod wyjazd ze Szczecina. Dopuszczamy możliwość modyfikacji programu pod inne miejsce zbiórki, lub stworzenie nowego programu dostosowanego do zamówienia. Chcąc poznać szczegóły cenowe oferty i ustalić ważne kwestie organizacyjne skontaktuj się z Nami mailowo, lub telefonicznie wybierając w wirtualnej centrali profil klienta grupowego.

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym biurze podróży!

© 2022 Wondetours. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin