BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
BUDAPESZT I ZAKOLA DUNAJU
TERMIN: 13.10-17.10.2022 | CENA: 899 ZŁ.

OSOBLIWOŚCI POMORZA ŚRODKOWEGO

TERMIN  I CENA DO UZGODNIENIA – TYLKO DLA GRUP!

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Podborska. Zwiedzimy tam z przewodnikiem ukryte lesie magazyny, w których w czasach zimnej wojny składowano sowiecką broń nuklearną. Wówczas o istnieniu „obiektu 3031” wiedziało zaledwie 12 osób w Polsce. Dziś schrony w Podborsku, to jedyne zachowane relikty po jądrowym arsenale w kraju. W doskonale utrzymanych, niemal nienaruszonych wnętrzach, zobaczyć można m.in. komplet instalacji zapewniających bezpieczeństwo, pomieszczenia magazynowe czy też halę przeładunkową z wciąż sprawnymi urządzeniami do przemieszczania głowic nuklearnych. Następnie przejazd do niewielkiej miejscowości Soszyca. Zwiedzanie położonej na rzece Słupii, jednej z najstarszych działających elektrowni wodnych w Europie. Wiele urządzeń pełni tu swą funkcję jeszcze od końca XIX w. Wśród nich wyjątkowe eksponaty stanowią wciąż świecące żarówki sygnalizacyjne, uchodzące za najstarsze na świecie. Po elektrowni oprowadzą nas gospodarze, których ród opiekuje się tym miejscem od ponad pół wieku. W drodze do Soszycy zatrzymamy się w Bytowie, by zobaczyć z bliska świetnie zachowany zamek krzyżacki z XV w., będący również w przeszłości rezydencją książąt pomorskich. Przejazd do Słupska. Przerwa w centrum miasta, a następnie wizyta w Galerii Bursztynowej. Spotkamy się tam z Mistrzem Bursztynnikiem Narcyzem Kalskim, zajmującym się obróbką bursztynu od ponad 20 lat. W galerii weźmiemy udział w prelekcji wzbogaconej o pokaz filmu. Bursztynnik pokaże niezwykłą kolekcję zgromadzoną w galerii, odpowie na pytania, a na zakończenie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy upominek. Będąc w Słupsku zobaczymy też najważniejsze miejsca w mieście, takie jak efektowny ratusz, Zamek Książąt Pomorskich czy słynne słupskie murale. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót i zakończenie wycieczki według rozkładu w dole oferty.

 

Szczecin: Wyjazd: 07:30 | Powrót ok. godz. 21:30 (Trasa Zamkowa, przedłużenie Placu Żołnierza, zatoczka przy domkach profesorskich w pobliżu Zamku Książąt Pomorskich, naprzeciwko placu Solidarności).

Słoneczne: Wyjazd 07:45 | Powrót 21:15 (przystanek przy Sanktuarium i Kauflandzie na powrocie) 

 

Sprawdź relacje z naszych innych wycieczek:

Sprawdź inne oferty dostępne w sprzedaży:

 

CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem, opiekę pilota/przewodnika, ubezpieczenie NNW
CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępu, lokalnych przewodników i systemu Tour-guide (40 zł.)

 

*Możliwość modyfikacji oferty oraz organizacji wyjazdów z innych miejsc niż wskazane w ofercie jako miejsca zbiórki.

Oferta przewidziana jest tylko dla grup zorganizowanych (co najmniej 18 osób, optymalnie 40-55, lub w specjalnej organizacji dla większej ilości osób). Ilość osób wpływa na cenę finalną, zwłaszcza przy grupach poniżej 40 osób.

 

 

Zapisz się do newslettera